Targi PRZEMYSŁOWA WIOSNA, Salon CONTROL-STOM

Kielce, 19-22 marca 2024 roku

W dniach 19-22 marca 2024 roku w Kielcach odbędą się Targi PRZEMYSŁOWA WIOSNA Zapraszamy do spotkania, rozmów i odwiedzenia naszego stoiska. Znajdziecie nas w salonie CONTROL-STOM, na stoisku G-39 w pawilonie G. Nasz zespół specjalistów doradzi i zaproponuje rozwiązanie pomiarowe dopasowane do Ciebie.

W tym roku zaprezentujemy kilka rozwiązań do inspekcji optycznej i stykowo-optycznej. Poniżej przygotowaliśmy krótki opis maszyn, które pokażemy na targach.

Dla naszych gości przygotowaliśmy bezpłatne wejściówki. Co zrobić, żeby je otrzymać? Wystarczy, że wypełnisz formularz, który znajduje się obok. 

Nie zwlekaj, spotkajmy się na targach!

 

Poznaj portfolio ZEISS:

  •  współrzędnościowe maszyny stykowe
    i stykowo-optyczne,
  • optyczne systemy do skanowania 3D,
  • tomografy komputerowe
    i kabiny rentgenowskie,
  • optyczne i elektronowe mikroskopy przemysłowe.

Targi to idealna okazja, żeby spotkać się z ekspertem, zobaczyć działanie maszyny pomiarowej czy oprogramowania i porozmawiać o tym, jak możemy pomóc Ci w codziennej pracy.

Możesz też zapoznać się z pełnym portfolio

i skonsultować się z naszym specjalistą.

Pobierz wejściówkę:

Systemy pomiarowe na stoisku ZEISS

Poznaj systemy pomiarowe, które będą wystawiane podczas targów CONTROL-STOM

PREMIERA POLSKA: ZEISS O-DETECT 543

współrzędnościowa multisensorowa maszyna pomiarowa o objętości pomiarowej 500x400x300

Odkryj nową generację metrologii optycznej: ZEISS O-DETECT. Te w pełni zautomatyzowane systemy multisensorowe ZEISS są doskonałym rozwiązaniem o bardzo szerokim zastosowaniu. Intuicyjna obsługa, wysokiej jakości obiektyw i dostowujące się do zadania oświetlenie umożliwiają precyzyjny pomiar w mgnieniu oka. 

Najwyższej jakości optyka doskonale sprawdza przy pomiarze małych i delikatnych komponentów jak również przy bardzo szybkich pomiarach paletowych wielu części. Z wykorzystaniem różnych źródeł światła możemy wygenerować obraz umożliwiający detekcję najbardziej skomplikowanych kształtów.

Połączenie układu optycznego z głowicą stykową w jeden system pomiarowy skutkuje wszechstronnością, dzięki czemu pomiar najbardziej wymagających detali jest szybki i skuteczny oraz nawet 6-krotnym przyspieszeniem procesu kontroli jakości.

ZEISS SCANCOBOT

Zautomatyzowany system skanowania 3D do małych i średnich części

ZEISS SCANCOBOT łączy w sobie przemysłowy precyzyjny skaner optyczny ATOS ze współpracującym robotem i zmotoryzowanym stołem obrotowym.
W krótkim czasie pomiaru głowica ATOS rejestruje informacje o jakości na wysokim poziomie szczegółowości, zapewniając wiarygodną podstawę do łatwej interpretacji. ZEISS ScanCobot wykorzystuje współpracującego robota do wykonania wszystkich potrzebnych pozycji pomiarowych. System wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i jest idealny do wydajnej kontroli jakości małych i średnich części.

Planowanie, digitalizacja i kontrola pomiarów odbywają się w wirtualnym pomieszczeniu pomiarowym (VMR) potężnego oprogramowania GOM Inspect. VMR to centralne oprogramowanie do kontroli i planowania pomiarów, które reprezentuje pełną procedurę pomiarową. W oprogramowaniu zestaw danych CAD kontrolowanej części jest importowany wraz z powiązanym planem pomiarowym. Niezbędne pozycje głowicy i ścieżki robota są obliczane w pełni automatycznie po naciśnięciu przycisku.

ZEISS DuraMax

najmniejsza współrzędnościowa maszyna pomiarowa ze stołem obrotowym

Zmiany temperatury, pył, zanieczyszczenia i drgania są nieodłącznym elementem środowiska produkcyjnego. Maszyna ZEISS DuraMax jest przystosowana do pracy w takich warunkach. Może pracować niezawodnie w zakresie temperatur od +18°C do +30°C. Osłonięte prowadnice chronione są przed zanieczyszczeniami. ztywna konstrukcja zapewnia stabilność wyników. ZEISS DuraMax umieszczony w ciągu technologicznym z obrabiarkami jest stosowany do sterowania i monitorowania bieżącej produkcji. Dzięki skanowaniu i możliwości pomiaru dużej liczby punktów zwiększa dokładność i powtarzalność pomiaru.

 

Dzięki różnorodnemu oprogramowaniu i osprzętowi, maszyny ZEISS DuraMax mogą być dostosowane do różnych zadań. Prezentowana na targach maszyna ze stołem obrotowym rekomendowana jest do pomiaru kół zębatych.

ZEISS T-SCAN hawk 2

Lekki, ręczny laserowy skaner 3D

System pomiarowy T-SCAN hawk 2 to lekki ręczny skaner 3D nowej generacji. Oferuje wysoką precyzję i maksymalną łatwość obsługi. System dostosowuje się do wykonywanych ruchów, a cały pomiar możesz wykonać przy użyciu tylko jednej ręki. T-SCAN hawk 2 to niezawodny system, który sprawdzi się w każdym zadaniu i w dowolnym miejscu, zaczynając od skanowania 3D podwozia w branży motoryzacyjnej po prace konserwacyjne w przemyśle energetycznym. Jest to możliwe dzięki niespotykanemu wcześniej trybowi satelity, który umożliwia skan obiektów nawet do kilku metrów. Przenośny i niezależny skaner laserowy T-SCAN hawk 2 jest dostarczany z oprogramowaniem inspekcyjnym, które jako część ZEISS Quality Suite, zapewnia jedno środowisko do akwizycji precyzyjnych danych 3D oraz ich weryfikacji, analiz i raportów.

Oprogramowanie metrologiczne ZEISS

Stanowisko ze stacjami roboczymi, na których będą dostępne systemy metrologiczne ZEISS

 Współczesne oprogramowanie metrologiczne oferuje nowe możliwości w zakresie projektowania czy inspekcji modeli 3D. Rozwój technologiczny pozwala m.in. na dokładne odtwarzanie geometrii części, tworzenie złożonych elementów i konstrukcji oraz na rozbudowaną analizę pozyskanych danych pomiarowych. Wszystko to przy intuicyjnym interfejsie odpowiednim również dla początkujących użytkowników.
czy programowania offline na stacjach CALYPSO Offline. Na stanowisku aplikacyjnym będzie można zapoznać się i przetestować oprogramowanie ZEISS Quality Suite oraz jego poszczególne moduły: Inspect do inspekcji i kontroli jakości, Reverse Engineering do inżynierii odwrotnej oraz PiWeb do analizy danych i raportowania. Nasi inżynierowie pokażą jak oprogramowanie działa w praktyce i podpowiedzą jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Ciebie.

Zapraszamy na Targi PRZEMYSŁOWA WIOSNA, Salon CONTROL-STOM!