ITM Industry Europe Salon MACH-TOOL 2023

Poznań, 30 maja - 2 czerwca 2023 roku

W dniach 30 maja - 2 czerwca 2023 roku w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi ITM Industry Europe. Zapraszamy do spotkania, rozmów i odwiedzenia naszego stoiska. Znajdziecie nas w salonie MACH-TOOL, na stoisku nr 22 w pawilonie 3A.

W tym roku zaprezentujemy kilka nowości dla sektora przemysłowego. Dzięki integracji z firmą LENSO przedstawimy rozszerzone portfolio maszyn pomiarowych oraz powiększony zespół specjalistów, którzy doradzą i zaproponują rozwiązanie pomiarowe dopasowane do Ciebie.

Dla naszych gości przygotowaliśmy bezpłatne wejściówki. Co zrobić, żeby je otrzymać? Wystarczy, że wypełnisz formularz, który znajduje się obok. 

Nie zwlekaj, spotkajmy się na targach!

 

Poznaj portfolio ZEISS:

  •  współrzędnościowe maszyny stykowe
    i stykowo-optyczne,
  • optyczne systemy do skanowania 3D,
  • tomografy komputerowe
    i kabiny rentgenowskie,
  • optyczne i elektronowe mikroskopy przemysłowe.

Targi to idealna okazja, żeby spotkać się z ekspertem, zobaczyć działanie maszyny pomiarowej czy oprogramowania i porozmawiać o tym, jak możemy pomóc Ci w codziennej pracy.

Poniżej przygotowaliśmy krótki opis maszyn, które pokażemy na targach.

Możesz też zapoznać się z pełnym portfolio
i skonsultować się z naszym specjalistą.

Pobierz wejściówkę:

Systemy pomiarowe na stoisku ZEISS

Poznaj systemy pomiarowe, które będą wystawiane podczas targów MACH-TOOL

PREMIERA 2023: ZEISS PRISMO fortis aero

współrzędnościowa maszyna pomiarowa o rozmiarze 7/12/7

ZEISS PRISMO fortis aero to współrzędnościowa maszyna pomiarowa przystosowana specjalnie dla sektora AERO. Jej starsze modele zyskały uznanie na rynku dzięki swojej precyzji i uniwersalności zastosowań ze względu na możliwość użycia szerokiej gamy wymiennych głowic pomiarowych. Dedykowana dla przemysłu lotniczego maszyna CMM posiada dodatkowe cechy, dzięki którym pomiar łopatek i rotorów nie sprawia problemów. ZEISS PRISMO fortis aero zapewnia oszczędność czasu nawet do 70% w porównaniu z maszynami uniwersalnymi. Co więcej, gwarantuje powtarzalność wyników na poziomie niższym niż 10% tolerancji danej charakterystyki, a to wszystko przy maksymalnej szybkości działania.

ZEISS Contura HTG

współrzędnościowa maszyna pomiarowa z głowicą RDS o rozmiarze 7/10/6

ZEISS CONTURA to zdecydowanie najpopularniejsza współrzędnościowa maszyna pomiarowa z oferty ZEISS, która może być wyposażona w różne głowice pomiarowe w zależności od potrzeb i zadania. Maszyna obsługuje m.in. głowice aktywne ZEISS VAST XT gold, VAST XTR gold, umieszczone na przegubie obrotowo-uchylnym ZEISS RDS głowice stykowe ZEISS VAST XXT i VAST XDT oraz głowice optyczne ZEISS ViScan, ZEISS LineScan i ZEISS DotScan. Maszyna występuje w wielu rozmiarach zakresu pomiarowego w przedziale 700-1200 osi X, 700 -2400 mm osi Y i 600-1000 osi Z. ZEISS CONTURA może zostać wyposażona w stół obrotowy. Jest dostępna w wersji HTG ( High Temperature Gradient – duży gradient temperatury), gdzie przy rozszerzonym przedziale temperatury maszyna mierzy z taką samą dokładnością.

Na naszym stoisku pokażemy maszynę ZEISS CONTURA HTG z przegubem obrotowo-uchylnym ZEISS RDS i głowicą VAST XXT. 

Obrotowo-uchylny przegub jest szczególnie przydatny przy pomiarze złożonych i skomplikowanych części, gdzie do wykonania pomiarów wymagana jest duża liczba trzpieni ustawionych pod różnymi kątami. Obracając głowicę co 2,5 stopnia, przegub może przyjąć do 20 736 pozycji, zapewniając dostęp do każdego fragmentu mierzonego elementu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu poziomych i wzajemnie prostopadłych osi obrotowych, w których zakres obrotu wynosi +/-180 stopni. Przegub ZEISS RDS umożliwia również stosowanie optycznych głowic pomiarowych z naszego portfolio.

ZEISS ScanBox 5120

W pełni automatyczna optyczna kabina pomiarowa

ZEISS ScanBox 5120 to system pomiarowy z rodziny ScanBox, czyli modułowe rozwiązanie przeznaczone do pomiarów seryjnych, które wspiera cały proces kontroli produkcji. Zrobotyzowane ramię współpracuje ze skanerem 3D, a całość zamknięta jest w specjalnie opracowanej obudowie. Jest to maszyna typu „wszystko w jednym” dzięki oprogramowaniu, które umożliwia sterowanie maszyną oraz wykonywanie automatycznych analiz, inspekcji i raportów. ZEISS ScanBox 5120 przeznaczony jest do pomiarów części do 2000 mm, a więc świetnie sprawdzi się do pomiarów większych części, takich jak elementy wnętrza pojazdów, duże odlewy, rdzenie czy wyroby kute.

Oparty na koncepcji modułowej ZEISS ScanBox oferuje możliwość swobodnej rozbudowy i wymiany poszczególnych segmentów systemu, np. okrągły stół obrotowy można zastąpić prostokątnym, pomieszczenie pomiarowe można zwiększyć, a załadunek części rozbudować o system załadunku palet.

ZEISS T-SCAN hawk 2

Lekki, ręczny laserowy skaner 3D

System pomiarowy T-SCAN hawk 2 to lekki ręczny skaner 3D nowej generacji. Oferuje wysoką precyzję i maksymalną łatwość obsługi. System dostosowuje się do wykonywanych ruchów, a cały pomiar możesz wykonać przy użyciu tylko jednej ręki. T-SCAN hawk 2 to niezawodny system, który sprawdzi się w każdym zadaniu i w dowolnym miejscu, zaczynając od skanowania 3D podwozia w branży motoryzacyjnej po prace konserwacyjne w przemyśle energetycznym. Jest to możliwe dzięki niespotykanemu wcześniej trybowi satelity, który umożliwia skan obiektów nawet do kilku metrów. Przenośny i niezależny skaner laserowy T-SCAN hawk 2 jest dostarczany z oprogramowaniem inspekcyjnym, które jako część ZEISS Quality Suite, zapewnia jedno środowisko do akwizycji precyzyjnych danych 3D oraz ich weryfikacji, analiz i raportów.

Oprogramowanie metrologiczne ZEISS

Stanowisko ze stacjami roboczymi, na których będą dostępne systemy metrologiczne ZEISS

 Współczesne oprogramowanie metrologiczne oferuje nowe możliwości w zakresie projektowania czy inspekcji modeli 3D. Rozwój technologiczny pozwala m.in. na dokładne odtwarzanie geometrii części, tworzenie złożonych elementów i konstrukcji oraz na rozbudowaną analizę pozyskanych danych pomiarowych. Wszystko to przy intuicyjnym interfejsie odpowiednim również dla początkujących użytkowników.
czy programowania offline na stacjach CALYPSO Offline. Na stanowisku aplikacyjnym będzie można zapoznać się i przetestować oprogramowanie ZEISS Quality Suite oraz jego poszczególne moduły: Inspect do inspekcji i kontroli jakości, Reverse Engineering do inżynierii odwrotnej oraz PiWeb do analizy danych i raportowania. Nasi inżynierowie pokażą jak oprogramowanie działa w praktyce i podpowiedzą jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Ciebie.

Zapraszamy na Targi MACH-TOOL!