Ta część serwisu jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści i może zawierać reklamy wyrobów kierowane wyłącznie do takich osób.
Aby wejść na stronę zarezerwowaną dla osób stosujących wyroby medyczne jako profesjonaliści, potwierdź, że jesteś taką osobą (np. wykonującą zawód medyczny, osobą prowadzącą obrót wyrobami medycznymi, serwisantami itp.).

Chłopiec o brązowych włosach noszący okrągłe okulary z soczewkami ZEISS MyoCare stoi na pierwszym planie i uśmiecha się do aparatu. W tle dwie dziewczynki noszące soczewki ZEISS MyoCare bawią się hula hop i piłkami gimnastycznymi.
ZEISS DLA OPTYKÓW I OKULISTÓW

Soczewki ZEISS MyoCare

Lepsze spojrzenie na świat.

Nasza pierwsza dopasowana do wieku oferta soczewek zwalczających krótkowzroczność z konstrukcjami soczewek stworzonymi w celu spowolnienia postępowania krótkowzroczności. MyoCare jest tworzone dzięki innowacji ZEISS i ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu w rozwoju soczewek zwalczających postępowanie krótkowzroczności.

 • Efektywne zwalczanie krótkowzroczności u dzieci
 • Dobre widzenie pod każdym kątem
 • Komfortowe widzenie
 • Pełna ochrona przed UV

Krótkowzroczność budzi coraz więcej obaw na całym świecie

 • 50%

  światowej populacji prawdopodobnie będzie zmagać się z krótkowzrocznością do 2050 r.1

 • ~90%

  młodych osób w obszarach miejskich Azji w wieku poniżej 20 lat zmaga się z krótkowzrocznością.2

 • >2 dekady

  badań podstawowych i klinicznych oraz skutecznego zastosowania soczewek zwalczających krótkowzroczność w Azji Wschodniej.  ​

 • W 2014 r.

  firma ZEISS rozpoczęła współpracę z centrum nauki LIFE Child w celu monitorowania rozwoju refrakcji u dzieci rasy kaukaskiej.

 • >1,3 mln

  punktów danych zebranych w Euronet Market Research w ciągu ostatnich 20 lat od ponad 400 istniejących gabinetów okulistycznych rozmieszczonych na terenie Niemiec.

Mała dziewczynka o brązowych włosach pociera oczy podczas czytania książki.

Jeden problem – wiele rozwiązań.

Leczenie optyczne, medyczne i behawioralne.

Ze względu na wieloczynnikowe przyczyny nie istnieje jedna metoda leczenia krótkowzroczności. W rzeczywistości na rynku dostępnych jest wiele opcji leczenia, w tym leczenie optyczne, medyczne i behawioralne.
Wybór metody leczenia krótkowzroczności u dzieci powinien opierać się przede wszystkim na wieku oraz długości osiowej lub refrakcji w danym wieku, wraz ze znajomością indywidualnego tempa postępowania i ogólnego profilu ryzyka. Kompleksowe leczenie krótkowzroczności łączy w sobie porady dotyczące stylu życia, metodę korekcji refrakcji do stosowania w pełnym zakresie oraz metody kontrolowania krótkowzroczności, w celu zredukowania lub wyeliminowania jej przyszłego postępowania.

Jeden problem – wiele rozwiązań
Obraz 3D specjalistycznych sztywnych soczewek kontaktowych na noc.

Ortokeratologia przy postępującej krótkowzroczności

Specjalistyczne sztywne soczewki kontaktowe są przeznaczone do noszenia w nocy, aby umożliwić ostre widzenie w ciągu dnia. Przekształcenie rogówki efektywnie koryguje błąd refrakcji podczas spowalniania wydłużenia osiowego. Jego efekty mogą zmieniać się w zależności od dnia.

Obraz 3D miękkich soczewek kontaktowych.

Miękkie soczewki kontaktowe

Miękkie soczewki kontaktowe z podwójną ostrością zostały stworzone do noszenia w ciągu dnia. Miękkie soczewki kontaktowe zawierają koncentryczne obszary optyczne, które jednocześnie tworzą korekcję środkową oraz krótkowzroczne nieostre widzenie siatkówki.

Dziecięce soczewki okularowe z czarnymi, czerwonymi i różowymi ramkami z serduszkami.

Soczewki okularowe

Najmniej inwazyjna i najłatwiej dostępna metoda korekcji krótkowzroczności. Zaletą konstrukcji specjalnych soczewek okularowych jest korekcja wzroku i kontrolowanie postępowania krótkowzroczności w tym samym czasie. Nowa generacja soczewek okularowych wykorzystuje mikrostruktury optyczne, które pozytywnie przyczyniają się do zwalczania postępowania krótkowzroczności. Soczewki okularowe są łatwe w noszeniu, niedrogie i w większości dobrze akceptowane i tolerowane, co czyni je najbardziej korzystnym rozwiązaniem.

Obraz 3D zakraplacza.

Metody farmaceutyczne

Obejmują zastosowanie farmaceutyków. Odnotowano efektywne działanie metod farmaceutycznych w zwalczaniu postępowania krótkowzroczności.

Obraz 3D czarno-białej piłki.

Aktywności na świeżym powietrzu

Częsta aktywność na świeżym powietrzu jest zalecana w celu zapobiegania lub opóźnienia wystąpienia krótkowzroczności. Oznacza to minimum 2 godziny aktywności na świeżym powietrzu w ciągu dnia wraz z czasem spędzonym na świeżym powietrzu po szkole.3

Soczewki ZEISS MyoCare z beżowo-różowymi ramkami są przedstawione na jasnoniebieskim balonie. W tle widoczny jest drugi, nieznacznie ciemniejszy, niebieski balon.

Nowa konstrukcja soczewek.

Tworząca jednoczesne sprzeczne nieostre widzenie.

Nasze najnowsze soczewki skonstruowane w celu zwalczania progresji krótkowzroczności u dzieci są oparte na ponad dziesięciu latach innowacji i doświadczenia ZEISS, we współpracy z ekspertami w branży optycznej, takimi jak naukowcy zajmujący się materiałami i wzrokiem, optycy i okuliści oraz nauczyciele akademiccy. Konstrukcja soczewek ZEISS MyoCare łączy w sobie koncepcje naukowe pochodzące z udowodnionych badań naukowych, nauki opartej na doświadczeniu i efektywnych sposobach leczenia, takich jak ortokeratologia, miękkie wieloogniskowe soczewki kontaktowe, nauka i nowa generacja okularów.

Obraz boczny soczewek ZEISS MyoCare.

Z technologią ZEISS C.A.R.E odnajdujemy właściwą równowagę.

Idealne połączenie wyraźnych parametrów optymalizacji i wyjątkowej konstrukcji.

Efektywna soczewka zwalczająca krótkowzroczność musi sprostać wymaganiom konstrukcji i odnaleźć odpowiednią równowagę pomiędzy zwalczaniem postępowania krótkowzroczności oraz dobrym widzeniem. W tym celu uwzględniliśmy następujące cechy w naszych rozwiązaniach ZEISS dotyczących zwalczania krótkowzroczności:

 • Centralny obszar jest wystarczająco mały, aby stworzyć efektywny i funkcjonalny obszar występowania nieostrego widzenia krótkowzrocznego na najbliższym obszarze peryferyjnym w kierunku środka
 • Średnia dodatkowa moc powierzchni powodująca zamierzone relatywne nieostre widzenie krótkowzroczne
 • Starannie wyselekcjonowany współczynnik wypełnienia zapewniający wysoką skuteczność przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego komfortu noszenia
2 dziewczynki i chłopiec noszący soczewki ZEISS MyoCare. Patrzą na roślinę, dwoje z trojga dzieci patrzy na roślinę przez okulary powiększające.

Konstrukcja ZEISS ClearFocus.

Uwzględniająca ciągły ruch oczu.

Soczewki okularowe muszą dopasowywać się do ruchów oczu za soczewkami, aby zapewnić zamierzoną korekcję i nieostre widzenie krótkowzroczne, które są utrzymywane podczas patrzenia we wszystkich kierunkach. Dzięki konstrukcji ZEISS ClearFocus zarówno optymalna korekcja refrakcji dopasowana do wymagań refrakcji pacjenta i zamierzonego nieostrego widzenia krótkowzrocznego są utrzymywane podczas patrzenia we wszystkich kierunkach. Jest to ważne nie tylko dla widocznych zachowań związanych ze wzrokiem w centralnej wyraźnej strefie podczas skupienia na wykonywaniu zadania, ale także podczas niezamierzonego przenoszenia wzroku i ruchów sakkadowych w kierunku obszarów peryferyjnych soczewki.
Dodatkowo konstrukcja soczewek ZEISS ClearFocus zmniejsza wprowadzenie nadwzrocznego nieostrego widzenia do typowych sferycznych soczewek jednoogniskowych.

Konstrukcja ClearFocus.
Dwa wykresy liniowe, które pokazują porównawczą symulację matematyczną sferycznych soczewek jednoogniskowych (zaznaczone na czerwono) oraz soczewek MyoCare (zaznaczone na niebiesko).

Porównawcza symulacja matematyczna sferycznych soczewek jednoogniskowych (zaznaczone na czerwono) oraz soczewek MyoCare (zaznaczone na niebiesko)

Konstrukcja ZEISS ClearFocus mająca na celu efektywne minimalizowanie nadwzrocznego nieostrego widzenia.

Błąd sferyczny sferycznych soczewek jednoogniskowych staje się widoczny przy dystansie ok. 10 mm od środka soczewki, ze wzrastającą mocą ujemną w kierunku obrzeża soczewki, w ten sposób powodując nadwzroczne nieostre widzenie.
W przeciwieństwie do tradycyjnych konstrukcji sferycznych soczewek, soczewki ZEISS MyoCare charakteryzują się płaskim i prawie niezmiennym błędem sferycznym w całej soczewce, zapewniając, że ostrość pozostanie blisko zamierzonej powłoki ostrości, tzn. blisko siatkówki. Wraz z powiększającą się niewspółśrodkowością od środka soczewki, błąd sferyczny nieznacznie wzrasta korzystnie, powodując nadwzroczne nieostre widzenie.

Podsumowując, konstrukcja ZEISS ClearFocus zawarta w soczewkach MyoCare® efektywnie minimalizuje niechciane nadwzroczne nieostre widzenie podczas patrzenia pod każdym kątem.

Trzy zdjęcia przedstawiające rozwojowe kroki milowe. Po lewej stronie dziecko jest umieszczane na wadze przez pracownika służby zdrowia; na środku dziecko jest mierzone przy siatce centylowej umieszczonej na ścianie; po prawej stronie dziewczynka jest poddawana badaniu wzroku.

Nowy wymiar mierzenia efektywności.

Wskaźnik postępowania emetropii.

Każde działanie związane ze zwalczaniem postępowania krótkowzroczności posiada osobne wady i zalety, jednak wszystkie opcje realizują wspólny cel:
Spowolnienie postępowania krótkowzroczności.
Rozwojowe kroki milowe oferują wgląd w zdrowie rozwojowe dziecka. Osiąganie konkretnych kroków milowych w danym wieku pokazuje, że dziecko rozwija się, jak należy. Porównanie standardowego wzrostu fizjologicznego z obecnym wzrostem pacjenta jest potrzebne, aby zaobserwować, czy występuje rodzaj niefizjologicznego odchylenia.

Konstrukcje ZEISS MyoCare prezentują przeciętny wskaźnik postępowania emetropii dla długości osiowej u 86% dzieci w wieku 10-12 lat oraz 63% dzieci w wieku 7-9 lat.4

Wskaźnik postępowania emetropii.
Wykres liniowy, który pokazuje roczną redukcję w postępowaniu długości osiowej – na podstawie wieku.

Normalne dla wieku krzywe wzrostu fizjologicznego.

Tak samo jest w przypadku rozwoju wzroku. Tutaj uwaga jest skupiona na różnicy między fizjologicznym wydłużeniem, mówiąc inaczej, jak bardzo obecny stan dziecka odbiega od normalnego dla wieku fizjologicznego wzrostu dla dzieci z emetropią. Celem jest podążanie lub znajdowanie się jak najbliżej normalnej dla wieku krzywej wzrostu fizjologicznego dzieci z emetropią.

Krzywa fizjologicznej emetropii na wykresie jest podstawową wartością wykorzystywaną jako odniesienie podczas określania efektywności leczenia postępowania krótkowzroczności z wykorzystaniem MyoCare.

Wykres liniowy prezentujący roczne postępowanie długości osiowej, przedstawia fizjologiczny wzrost emetropii w kolorze czarnym na dole, wzrost krótkowzroczności w kolorze czerwonym na górze oraz wyniki dla soczewek ZEISS MyoCare w kolorze niebieskim na środku. Z wykresu wynika, że postępowanie krótkowzroczności jest poniżej krzywej wzrostu krótkowzroczności, jeśli pacjent nosi soczewki ZEISS MyoCare.

Wskaźnik postępowania emetropii jako procent efektywności.

Po wyznaczeniu podstawy leczenia, wskaźnik postępowania emetropii jest parametrem wyznaczającym, jak bardzo dzieci objęte leczeniem zbliżają się do krzywej wzrostu emetropii w przeciwieństwie do krzywej wzrostu krótkowzroczności.

Celem jest osiągnięcie krzywej bezwzględnej redukcji rozwiązania dotyczącego zwalczania krótkowzroczności (niebieska linia) możliwie jak najbliżej do krzywej fizjologicznej emetropizacji (czarna linia) w przeciwieństwie do krzywej krótkowzroczności (czerwona linia).

Wskaźnik postępowania emetropii jest obliczany za pomocą specjalnego wzoru.

Konstrukcje ZEISS MyoCare efektywnie spowalniają postępowanie krótkowzroczności, aby zbliżyć się do krzywej wzrostu fizjologicznego.4

Portret małego chłopca noszącego okulary, obok znajduje się inny portret przedstawiający starszą dziewczynkę noszącą okulary. Poniżej przedstawione zostały różne oprawki okularowe i soczewki.

Nowe, dopasowane do wieku soczewki zwalczające krótkowzroczność

ZEISS MyoCare i ZEISS MyoCare S

Różne działania przynoszą różne efekty. Tak samo jest z różnymi konstrukcjami w ofercie MyoCare. Zgodnie z wynikami badań istnieje znacząca grupa różnic w długości osiowej i zmianie sferycznego ekwiwalentu refrakcji pomiędzy grupą nieleczoną noszącą jednoogniskowe soczewki korekcyjne oraz grupą leczoną, noszącą soczewki ZEISS MyoCare. Z tego powodu zaleca się posiadanie odrębnych konstrukcji dla różnych grup wiekowych:

 • Soczewki MyoCare® dla dzieci w wieku poniżej 10 lat
 • Soczewki MyoCare® S dla dzieci w wieku 10 lat i starszych
Chłopiec i dziewczynka noszący okulary skaczą radośnie na piłkach gimnastycznych.

Dlaczego soczewki MyoCare®powinny być Twoim wyborem.

Widzenie tak dobre, jak przy soczewkach jednoogniskowych.

Przy soczewkach, które efektywnie zwalczają postępowanie krótkowzroczności u dzieci, rozsądne jest również zwrócenie uwagi na komfort i jakość widzenia odczuwane przez użytkownika soczewek. Dlatego głos dzieci jest tak ważny.

98% dzieci twierdziło, że ich widzenie bliży i dali jest bardzo dobre podczas noszenia konstrukcji ZEISS MyoCare, a 100% dzieci przyzwyczaiło się do soczewek w ciągu jednego dnia.4

Nigdy nie powinno się ograniczać dzieciom zabawy! Podczas noszenia soczewek ZEISS MyoCare dzieci nadal mogą czerpać radość z aktywności, takich jak czytanie, zabawa na świeżym powietrzu lub uprawianie sportu. Z MyoCare możesz zapewnić swoim młodym pacjentom najlepszą opiekę.

Portfolio ® MyoCare

Lepsze spojrzenie na świat.

Innowacje ZEISS MyoCare.

Nowa konstrukcja soczewek zapewniająca jednoczesne sprzeczne nieostre widzenie.

Konstrukcja soczewek zwalczających krótkowzroczność, której celem jest spowolnienie postępowania krótkowzroczności u dzieci, opiera się na dwóch filarach.

 • Ikona przedstawiająca trzy okręgi.

  Technologia ZEISS C.A.R.E (Cylindrical Annular Refractive Elements – Cylindryczne Pierścieniowe Elementy Refrakcyjne)

  Naprzemienne obszary nieostrego widzenia i korekcji w uładzie pierścieniowym na przedniej powierzchni, rozszerzające się w kierunku obszarów peryferyjnych soczewek. Te  mikrostruktury przekazują „sygnał stop”, aby spowolnić   postępowanie wydłużenia osiowego.

 • Ikona przedstawiająca oko w okręgu z trzema strzałkami – w lewo, w dół i w prawo.

  Konstrukcja ZEISS ClearFocus

  Celem zoptymalizowanej tylnej powierzchni jest usunięcie „sygnału wzrostu” i dzięki temu zminimalizowanie nadwzrocznego nieostrego widzenia w obszarach peryferyjnych soczewek. Korekcja refrakcji oraz zamierzone krótkowzroczne nieostre widzenie pacjenta są utrzymywane podczas patrzenia w każdym kierunku. Technologia ta wspiera efektywność i komfort noszenia soczewek ZEISS MyoCare.

Kontakt

Zostań partnerem ZEISS

Wczytywanie formularza...

Dane z formularza kontaktowego zostaną użyte do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie przez Carl Zeiss Vision Care w formie telefonicznej lub e-mailowej. Kliknij tutaj, aby przeczytać nasze zasady ochrony danych.

Umów się na spotkanie

Wczytywanie formularza...

Dane z formularza kontaktowego zostaną użyte do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie przez  Carl Zeiss Vision Care w formie telefonicznej lub e-mailowej. Kliknij tutaj, aby przeczytać nasze zasady ochrony danych.

 • 1

  Holden BA, Fricke TR, Wilson DA, Jong M, Naidoo KS, Sankaridurg P, Wong TY, Naduvilath TJ, Resnikoff S, Global Prevalence of Myopia and High Myopia and Temporal Trends from 2000 through 2050, Ophthalmology. 2016;123(5):1036-1042.

 • 2

  Chen M, Wu A, Zhang L, et al. The increasing prevalence of myopia and high myopia among high school students in Fenghua city, eastern China: a 15-year population-based survey. BMC Ophthalmol. 2018;18(1):159. doi: 10.1186/s12886-018-0829-8.

 • 3

  Xiong S, Sankaridurg P, Naduvilath T, Zang J, Zou H, Zhu J, Lv M, He X, Xu X. Time spent in outdoor activities in relation to myopia prevention and control: a meta-analysis and systematic review. Acta Ophthalmol. 2017; 9 5 ( 6 ):551- 5 6 6 . d o i: 10 .1111/ a o s .13 4 0 3.

 • 4

  Two-year prospective, double-blind, randomized controlled clinical trial lead by Wenzhou Medical University Eye Hospital, China, 2021, badanie przeprowadzone na 78 dzieciach z krótkowzrocznością noszących soczewki ZEISS MyoCare Rx, 72 dzieciach z krótkowzrocznością noszących soczewki ZEISS MyoCare S Rx oraz 76 dzieciach z krótkowzrocznością noszących soczewki jednoogniskowe ZEISS przez 12 miesięcy. Nieopublikowane wyniki.