Ta część serwisu jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści i może zawierać reklamy wyrobów kierowane wyłącznie do takich osób.
Aby wejść na stronę zarezerwowaną dla osób stosujących wyroby medyczne jako profesjonaliści, potwierdź, że jesteś taką osobą (np. wykonującą zawód medyczny, osobą prowadzącą obrót wyrobami medycznymi, serwisantami itp.).

ZEISS DLA OPTYKÓW I OKULISTÓW

Soczewki ZEISS PhotoFusion X

Oferuj swoim klientom soczewki fotochromowe z unikalną ochroną przed światłem niebieskim.

PhotoFusion® X to nie jedynie zaktualizowana wersja produktu. Na nowo opracowaliśmy soczewki fotochromowe wykorzystując nowy materiał soczewkowy, szybciej reagujące substancje barwiące oraz matrycę nośników o zoptymalizowanej prędkości.

 • Wyjątkowa ochrona przed światłem niebieskim – na zewnątrz i w pomieszczeniach
 • Powrót do barwy przezroczystej nawet 2,5 razy szybciej w pomieszczeniach1
 • Zaciemnienie na zewnątrz na poziomie okularów przeciwsłonecznych
Nowa odsłona soczewek fotochromowych.

Nowa odsłona soczewek fotochromowych.

Soczewki ZEISS PhotoFusion X są dostępne w wielu różnych kolorach i wielu indeksach i standardowo są wykonane z materiału soczewkowego ZEISS BlueGuard.

 • Dostępne z każdą powłoką ZEISS DuraVision w soczewkach RX.
 • Dostępne z powłokami lustrzanymi ZEISS DuraVision Flash w soczewkach RX.
 • Dostępne w sześciu kolorach w RX oraz w trzech kolorach w FSV.

Dlaczego firma ZEISS opracowała soczewki PhotoFusion® X? Odpowiadają na codzienne potrzeby Twoich klientów.

 • x100

  Zmieniające się warunki oświetleniowe otoczenia stanowią wyzwanie dla ludzkiego oka. Przechodząc z pomieszczeń na zewnątrz możemy spotkać się z nawet 100 razy większym natężeniem oświetlenia, co może prowadzić do chwilowego oślepienia.

 • 22%

  Zamiana okularów o przejrzystych soczewkach na przeciwsłoneczne może być kłopotliwa. Ponadto okulary przeciwsłoneczne nie zawsze są pod ręką – mniej niż 22% konsumentów rzeczywiście nosi okulary, kiedy ich potrzebuje.2

 • 80%

  Liczba wyszukiwań w Internecie dotyczących „okularów z blokadą światła niebieskiego” gwałtownie rośnie, a 8 na 10 użytkowników soczewek twierdzi, że ochrona oczu przed światłem niebieskim jest ważna – zwłaszcza w pomieszczeniach.3.3

Użytkownicy soczewek oczekują rozwiązania typu „wszystko w jednym”.

Użytkownicy soczewek oczekują rozwiązania typu „wszystko w jednym”.

Z uwagi na aktualny styl życia w ciągłym biegu oraz rosnącą liczbę użytkowników soczewek progresywnych w wieku 45+, a także młodych użytkowników, rośnie popyt na soczewki fotochromowe. Klienci oczekują całodziennego i lekkiego rozwiązania do noszenia na co dzień.

Czego oczekują użytkownicy?
 • Ochrona przed oślepieniem w razie potrzeby

  Ochrona przed oślepieniem w razie potrzeby

  Twoi klienci chcą, aby ich soczewki były jak najbardziej przejrzyste w ciemnych pomieszczeniach, ale potrzebują również ochrony przed drażniącymi odblaskami i szkodliwym promieniowaniem UV podczas przebywania na zewnątrz.

 • Szybkie rozjaśnianie do barwy przejrzystej

  Szybkie rozjaśnianie do barwy przejrzystej

  Niezadowalające rozjaśnianie do barwy przejrzystej jest głównym technicznym powodem niekupowania fotochromowych okularów przeciwsłonecznych, a także powodem do niepokoju dla użytkowników okularów fotochromowych.4

 • Ochrona przed światłem niebieskim

  Ochrona przed światłem niebieskim

  Jako że nasze życie toczy się coraz częściej w strefie cyfrowej, nastąpił duży wzrost świadomości na temat niebieskiego światła i jego wpływu na cyfrowe zmęczenie oczu odczuwane przez ludzi w każdym wieku.

 • Kolory do noszenia na co dzień

  Kolory do noszenia na co dzień

  Wybór i wygląd pozostają priorytetem dla większości konsumentów, zwłaszcza młodszych użytkowników soczewek.

Nowa odsłona soczewek fotochromowych.

Nowa odsłona soczewek fotochromowych.

Ze względu na szybkość reakcji soczewki ZEISS PhotoFusion są preferowanym wyborem wielu okulistów i optyków. Obecnie w świetle rosnącego zapotrzebowania firma ZEISS postanowiła przenieść soczewki reagujące na światło na zupełnie nowy poziom dzięki ZEISS PhotoFusion X.

Udoskonalone wyniki: szybkość X zaciemnienie X rozjaśnienie X ochrona.

Udoskonalone wyniki: Szybkość X zaciemnienie X rozjaśnienie X ochrona.

ZEISS PhotoFusion X to nie jedynie zaktualizowana wersja produktu. To na nowo zaprojektowane soczewki fotochromowe – produkt opracowany na nowo. Zapewnia udoskonalone wyniki – soczewki zostały zaprojektowana z myślą o sukcesie Twojego gabinetu lub salonu.

PhotoFusion® X: udoskonalone wyniki
Szybsze rozjaśnianie. Szybsze przyciemnianie.
Szybsze rozjaśnianie. Szybsze przyciemnianie.5
 • Rozjaśniają się nawet 2,5 razy szybciej niż znane soczewki fotochromowe marki z najnowszej generacji.1
 • Rozjaśniają się do 80% szybciej niż dotychczas.6
 • Ciemnieją do 60% szybciej niż dotychczas.7
Zaciemnienie na poziomie okularów przeciwsłonecznych na zewnątrz i idealne rozjaśnienie w pomieszczeniach
Zaciemnienie na poziomie okularów przeciwsłonecznych na zewnątrz i idealne rozjaśnienie w pomieszczeniach
 • Tak ciemne na zewnątrz jak wcześniej, lub ciemniejsze.8
 • Wszystkie kolory soczewek ZEISS PhotoFusion X są w pełni przejrzyste w pomieszczeniach i zapewniają transmisję do 94%.9
Wyjątkowa ochrona przed światłem niebieskim i pełna ochrona przed promieniowaniem UV
Wyjątkowa ochrona przed światłem niebieskim i pełna ochrona przed promieniowaniem UV
 • Teraz z materiałem soczewkowym ZEISS BlueGuard.
 • Blokują do 50 % potencjalnie szkodliwego światła niebieskiego w pomieszczeniach i do 94 % na zewnątrz, gdy są w pełni zaciemnione.10
 • Pełna ochrona przed promieniowaniem UV do 400 nm przez cały czas – w pomieszczeniach i na zewnątrz, w stanie rozjaśnionym lub zaciemnionym.
Zaciemnienie na poziomie okularów przeciwsłonecznych na zewnątrz i idealne rozjaśnienie w pomieszczeniach
Kolory do noszenia na co dzień
 • Szare soczewki ZEISS PhotoFusion X mają teraz bardziej neutralny odcień, podczas gdy nowy cieplejszy brąz ciemnieje bardziej niż dotychczas.
 • Do każdego koloru można dodać powłokę lustrzaną ZEISS DuraVision Flash, co szczególnie zainteresuje klientów lubiących się wyróżniać.

Potwierdzone zadowolenie klientów z soczewek ZEISS PhotoFusion X.

 • 92%

  klientów uważna, że soczewki PhotoFusion®  X szybciej reagują na oświetlenie niż poprzednia wersja PhotoFusion.11.

 • 98%

  konsumentów potwierdza, że soczewki PhotoFusion®  X po przyciemnieniu są wystarczająco ciemne jako soczewki przeciwsłoneczne. 11

 • 93%

  konsumentów potwierdza, że soczewki ZEISS PhotoFusion® X w stanie rozjaśnionym są jasne, jak soczewki fotochromowe do codziennego użytku. 11

 • 85%

  konsumentów uważa, że soczewki PhotoFusion® X szybciej reagują na oświetlenie w porównaniu do znanych soczewek fotochromowych marki z najnowszej generacji.11

 • 80%

  konsumentów preferuje ZEISS PhotoFusion X Grey w porównaniu do znanych szarych soczewek najnowszej generacji marki.11

 • 95%

  konsumentów nosiłoby PhotoFusion®   X jako soczewki przeciwsłoneczne.11

 • 91%

  konsumentów potwierdza, że soczewki pasują do wszystkich strojów, a 94% twierdzi, że są odpowiednie na co dzień.11

 • 91%

  konsumentów potwierdza, że przyciemnione soczewki ZEISS PhotoFusion X Grey spełniają ich oczekiwania dotyczące neutralnego kolorystycznie odcienia szarości.11

Czynnik X: opatentowana12 inteligencja Nowy system fotochromowy

 • Materiał soczewek ZEISS BlueGuard

  Materiał soczewek ZEISS BlueGuard

  Materiał soczewek ZEISS BlueGuard blokuje już 40% potencjalnie szkodliwego światła niebieskiego. Dzięki dodatkowej powłoce fotochromowej blokowanie wzrasta do 50% w pomieszczeniach i do 94% na zewnątrz przy pełnym zabarwieniu.10  Powłoka zapewnia również pełną ochronę przed promieniowaniem UV przez cały czas.

 • Nowa matryca nośników

  Nowa matryca nośna o zoptymalizowanej prędkości zapewnia cząsteczkom większą swobodę szybkiego składania i rozkładania przy maksymalnym poziomie wydajności, a jednocześnie pozostaje wystarczająco wytrzymała, aby zapewnić odporność i trwałość, jakiej oczekuje się od materiału soczewkowego klasy premium.

 • Nowe cząsteczki barwiące w soczewkach fotochromowych

  Nowe cząsteczki barwiące w soczewkach fotochromowych

  Nowe, ulepszone, szybsze substancje barwiące (każda o średnicy mniejszej niż 0,3 mm), potrzebujące zaledwie odrobinę energii świetlnej, aby zareagować.

Kontakt

Zostań partnerem ZEISS

Wczytywanie formularza...

Dane z formularza kontaktowego zostaną użyte do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie przez Carl Zeiss Vision Care w formie telefonicznej lub e-mailowej. Kliknij tutaj, aby przeczytać nasze zasady ochrony danych.

Umów się na spotkanie

Wczytywanie formularza...

Dane z formularza kontaktowego zostaną użyte do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie przez  Carl Zeiss Vision Care w formie telefonicznej lub e-mailowej. Kliknij tutaj, aby przeczytać nasze zasady ochrony danych.

 • 1

  Badania przeprowadzone przez niezależne laboratorium w USA, 2021 zgodnie z wymogami normy ISO 8980-3. W oparciu o średnią prędkość (%T/min) powrotu ze stanu pełnej aktywacji do 80%T w temperaturze 23°C w indeksie szarości 1.50 (CR607) tylko w formie HC. W porównaniu do znanych soczewek fotochromowych marki z najnowszej generacji, w oparciu o indeks 1,5 w kolorze szarym.

 • 2

  Vision Council of America, badanie Vision Council of America, ochrona oczu przed promieniowaniem UV 2018.

 • 3

  Badanie preferencji konsumenckich N= 100 użytkowników okularów w Niemczech przeprowadzone we wrześniu 2020 roku przez niezależny instytut badań rynkowych (subiektywna ocena wizualna na białym tle oświetlonym typowym oświetleniem wewnętrznym LED).

 • 4

  Badania przeprowadzone wśród użytkowników okularów w Niemczech (n=151 osób noszących soczewki bezbarwne) w latach 2021 (niezależny instytut badawczy) i 2012 (niezależny partner badawczy).
  Badanie przeprowadzone wśród użytkowników soczewek fotochromowych w Wielkiej Brytanii (n=232) w 2021 (niezależny instytut).

 • 5

  w porównaniu do poprzedniej generacji soczewek ZEISS PhotoFusion.

 • 6

  Badania przeprowadzone przez niezależne laboratorium w USA, 2021 zgodnie z wymogami normy ISO 8980-3. W oparciu o średnią prędkość (%T/min) powrotu ze stanu pełnej aktywacji do 80%T w temperaturze 23°C w indeksie 1,60 w kolorze szarym i poliwęglanu tylko w formie HC.

 • 7

  Analizy sporządzone przez Technology and Innovation, Carl ZEISS Vision GmbH, PL, 2021 zgodnie z normą ISO 8980-3. W oparciu o średnią prędkość (%T/min) aktywacji ze stanu przejrzystego do 30%T przy 23°C w indeksie 1,60 w kolorze szarym i poliwęglanu tylko w formie HC.

 • 8

  Analizy sporządzone przez Technology and Innovation, Carl ZEISS Vision GmbH, PL, 2021 zgodnie z normą ISO 8980-3. W oparciu o stan aktywny transmitancji PFX i PF w 23°C w 1,5 szarej, brązowej, szaro-zielonej i niebieskiej formie HC.

 • 9

  Analizy sporządzone przez Technology and Innovation, Carl ZEISS Vision GmbH, DE, 2021 r. dla soczewek 1,6 w odcieniu szarym i brązowym z DV Platinum.

 • 10

  Analizy przeprowadzone przez Technology and Innovation, Carl Zeiss Vision GmbH, PL, 2021. W oparciu o wskaźnik Blue Violet Block (BVB) określającą ilość światła 400-455nm blokowanego przez PFX Extra Grey 1.6 w formie HC.

 • 11

  Badanie preferencji konsumenckich N= 101 użytkowników okularów w Niemczech przeprowadzone we wrześniu 2021 roku przez niezależny instytut badań rynkowych (subiektywna ocena wizualna indeksu 1,6 w kolorze szarym soczewek z powłoką AR, aktywowaną przez sztuczne źródło światła UV.

 • 12

  Patenty US 5,910,516; 6,723,859; 7,521,004; pozostałe patenty oczekują na rejestrację.