Drzwi do sukcesu ZEISS PRISMO, among others, ensures maximum accuracy of fit at dormakaba; but the company also relies on the expert knowledge in the ZEISS Quality Excellence Centers.

Firma dormakaba to globalny producent rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i dostępu. Firma cieszy się doskonałą reputacją dostawcy niezawodnych produktów o wyjątkowo długiej żywotności. Aby zapewnić wysoką jakość swoich produktów, dormakaba stawia na urządzenia i usługi pomiarowe marki ZEISS.

Jak ZEISS wspiera sukces firmy dormakaba?
Sukcesy:
  • Większe możliwości pomiarowe
  • Błyskawiczne wyniki pomiarów
  • Najnowsza technologia pomiarowa

Firma dormakaba stawia na usługi pomiarowe ZEISS

Wyzwanie: maksymalna precyzja

Lotniska, centra konferencyjne, hotele, obiekty sportowe i szpitale na całym świecie korzystają z milionów produktów firmy dormakaba. – Sukces naszej firmy to efekt niezrównanej pracy inżynieryjnej i wyjątkowej jakości – wyjaśnia Jörg Waltherr, metrolog z dormakaba. Fabryka w niemieckim Ennepetal produkuje głównie komponenty zabezpieczające. Jakość i dopasowanie muszą być perfekcyjne, aby cały system działał bez zarzutu. – Nasi klienci muszą mieć pewność, że każdy produkt będzie działał bez zarzutu, nawet gdy zostaną otwarte i zamknięte 100 000 razy. W tym celu poszczególne mechanizmy muszą być idealnie dopasowane – podkreśla Waltherr. Zapewnienie tak perfekcyjnego spasowania części jest nie lada wyzwaniem dla firmy, ponieważ oferuje ona bardzo złożone produkty, które w dużej mierzą są personalizowane. – Musimy doskonalić nasze praktyki metrologiczne, aby zapewniać najwyższy standard – dodaje Waltherr.

Technik pomiarowy podczas inspekcji wspornika
Jörg Waltherr, technik pomiarowy z dormakaba, korzysta ze wspornika, aby wyjaśnić, co jest ważne podczas pomiaru części.
Pracownik działu Zapewnienia Jakości w dormakaba mierzy część za pomocą ZEISS PRISMO.
Alexandre Cardoso, pracownik działu Zapewnienia Jakości w dormakaba, mierzy część za pomocą ZEISS PRISMO.

Rozwiązanie: sprzęt, konsultacje i usługi

Firma dormakaba kupuje wiele części od dostawców. Każda nowa dostawa jest sprawdzana w fabryce. Firma stosuje różne systemy, aby precyzyjnie mierzyć wszystkie wymiary, kształty oraz wszelkie inne kluczowe cechy dużej liczby komponentów. Jörg Waltherr podchodzi do ZEISS PRISMO w laboratorium pomiarowym: – To wysokiej jakości urządzenie umożliwia łatwe programowanie, więc to idealny wybór dla naszej firmy. On i jego współpracownicy korzystają także z urządzeń ZEISS DuraMax i ZEISS Surfcom do pomiaru konturów i chropowatości. Oprócz inspekcji wstępnej technicy pomiarowi firmy przeprowadzają także wybiórczą kontrolę na linii produkcyjnej. Jörg Waltherr upewnia się, czy najnowsze innowacje sprawdzają się na linii produkcyjnej i czy można je zmierzyć. Zawsze, gdy napotyka na zbyt duże wyzwanie, może uzyskać pomoc i wsparcie z Centrum Metrologicznego ZEISS z pobliskiej Kolonii.

Gdy potrzebuję pomocy w interpretacji raportu pomiarowego albo ocenie nowej metody inspekcji, kontaktuję się z ekspertami z ZEISS, którzy dzielą się ze mną swoją wiedzą”

Jörg Waltherr, measuring technician at dormakaba

Korzyści: szeroki zakres usług na wyciągnięcie dłoni

Modernizacja starszych urządzeń pomiarowych? Realizacja trudnych pomiarów, które trzeba zlecić na zewnątrz? Ocena nowych metod inspekcji? Od lat eksperci z Kolonii pomagają firmom takim jak dormakaba, świadcząc elastyczne usługi i dzieląc się wiedzą. Przykładowo ZEISS umożliwia szczegółowe pomiary skomplikowanych elementów, których wymaga dormakaba. Jörg Waltherr zleca firmie ZEISS pomiary najnowszych innowacji nawet za pomocą tomografu komputerowego albo skanera z niebieskim światłem strukturalnym – tych dwóch pomiarów dormakaba nie może przeprowadzić u siebie. Waltherr ceni w szczególności bliskość Centrum Metrologicznego ZEISS: – Możemy przyjechać na szkolenie, nie marnując całego dnia na podróż.

Norbert Krengel i Jörg Waltherr z dormakaba wraz z Philippem Willierem z Centrum Metrologicznego ZEISS
Norbert Krengel i Jörg Waltherr z dormakaba omawiają raport testowy obudowy samozamykacza drzwiowego z Philippem Willierem, szefem Centrum Metrologicznym ZEISS w Kolonii.
O firmie dormakaba

Grupa dormakaba ma swoją siedzibę w Szwajcarii. Spółka oferuje bogate portfolio produktów, rozwiązań i usług związanych z drzwiami oraz zabezpieczonym dostępem do budynków i pomieszczeń. Oferta obejmuje zamki, elektroniczne metody dostępu z łącznością internetową, fizyczne systemy dostępu oraz automatyczne drzwi, a także szeroki wybór zawiasów drzwiowych, wykończeń, samozamykaczy i stoperów. Ponadto firma oferuje rejestrowanie danych czasowych i firmowych, zabezpieczenia oraz zamki hotelowe.