Zmierz się z wyzwaniem, jakie świat stawia Twoim oczom

Zrób to z ZEISS

ZEISS to firma znana z jakości i precyzji nowatorskich rozwiązań optycznych. Nasze soczewki okularowe zapewniają wyraźne i komfortowe widzenie.
Przygotowaliśmy kolejne udogodnienia, które wychodzą poza standardy branży soczewek. Poznaj najnowsze osiągnięcia ZEISS, które łączą doświadczenie i innowację.

ZEISS BlueGuard

nowa generacja soczewek blokujących niebieskie światło

Do tej pory blokowanie światła niebieskiego w soczewce odbywało się za pomocą specjalnych powłok. Innowacyjne soczewki ZEISS BlueGuard posiadają takie właściwości w samym materiale soczewki. Zastosowanie jednocześnie dwóch technologii ZEISS UVProtect i BlueGuard sprawia, że materiał zapewnia pełną ochronę przed promieniowaniem UV i blokuje do 40% potencjalnie szkodliwego i drażniącego światła niebieskiego.
Przy tworzeniu nowego rozwiązania istotne było dla nas to, że użytkownicy soczewek coraz więcej czasu spędzają online, np. podczas spotkań video. Soczewki ZEISS BlueGuard mają do 50% mniej odbić cyfrowego światła niebieskiego w porównaniu z powłoką ZEISS DuraVision BlueProtect, co sprawia, że na soczewkach pojawia się mniej niebieskich odblasków. Dzięki temu czujesz się bardziej komfortowo i lepiej wyglądasz.
Dedykowana powłoka ZEISS DuraVision Platinum UV zapewnia doskonałą przejrzystość, łatwość czyszczenia i wytrzymałość.

ZEISS UVProtect

Pełna ochrona przed promieniowaniem UV

Promieniowanie UV to jeden z najgroźniejszych czynników, jakie mają wpływ na kondycję naszych oczu. Bez względu na pogodę i porę roku jesteśmy na nie narażeni przez cały czas, nawet przy całkowitym zachmurzeniu. Długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne może powodować poważne uszkodzenie oka i skóry w okolicach oczu.
Czy wiesz, że 90% promieni UV pada na przód soczewki okularowej, ale niewielka część przenika też z boku na tylną stronę soczewki? Antyrefleksyjne powłoki ZEISS zaprojektowano tak, aby zapewnić niski poziom tzw. współczynnika odbicia dla zakresu widma UV i lepiej chronić oko.
Wiele soczewek zapewnia tylko częściową ochronę.
Ochrona przed promieniowaniem UV do 400 nm powinna być normą we wszystkich przejrzystych soczewkach. Innowacyjne rozwiązanie ZEISS zapewnia tak samo skuteczne zabezpieczenie przed promieniowaniem UV jak soczewki barwione.

Sprawdź, jak rozwiązania ZEISS mogą pomóc Twoim oczom na co dzień. Dostosuj soczewki do swoich potrzeb.
Zobacz, jak to działa

Pobierz broszurę o soczewkach okularowych ZEISS

Wypełnij formularz i odbierz materiały
Unable to load form.