Ta część serwisu jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści i może zawierać reklamy wyrobów kierowane wyłącznie do takich osób.
Aby wejść na stronę zarezerwowaną dla osób stosujących wyroby medyczne jako profesjonaliści, potwierdź, że jesteś taką osobą (np. wykonującą zawód medyczny, osobą prowadzącą obrót wyrobami medycznymi, serwisantami itp.).

Technologia ZEISS i.Scription
ZEISS DLA OPTYKÓW I OKULISTÓW

Technologia ZEISS i.Scription

Zaoferuj pacjentom lepsze widzenie w dzień i w nocy.

Technologia i.Scription®  pozwala tworzyć indywidualny wzorzec widzenia za pomocą ZEISS  i.Profiler plus, aby zaoferować każdemu pacjentowi unikalną soczewkę zapewniającą lepsze widzenie w dzień i w nocy.

 • Lepszy kontrast widzenia
 • Lepsze postrzeganie kolorów
 • Lepsze widzenie nocą i w warunkach niedostatecznego oświetlenia

Soczewki ZEISS z technologią i.Scription®

Zapewnij pacjentom idealnie skorygowane widzenie dzięki soczewkom ZEISS z technologią i.Scription®. Redukuje ona odblaski, rozjaśnia obraz i zwiększa kontrast. Te wysokiej jakości soczewki pozwolą Ci wyróżnić się na tle konkurencji.

Czy wiesz, że...

 • 90 %

  pacjentów chce odzyskać naturalne widzenie i martw się o swój wzrok.1

 • 95 %

  użytkowników preferuje soczewki jednoogniskowe ZEISS Individual zoptymalizowane za pomocą technologii i.Scription® od identycznych soczewek bez użycia i.Scription®.2

Czy nasze podejście do refrakcji jest wciąż aktualne?

Dlaczego nasze podejście do refrakcji jest ważne.

Refrakcja wciąż stanowi podstawę recepty na okulary. Oto rezultat dwuetapowego procesu:

 • Obiektywna refrakcja: wady refrakcji oka są najpierw oceniane obiektywnie za pomocą retinoskopii lub autorefrakcji, po czym następuje  

 • Subiektywna refrakcja: recepta zostaje subiektywnie dopasowana przez optometrystę, co pozwala pacjentowi porównać swoje widzenie przez soczewki próbne przy użyciu głowicy refraktora lub oprawek próbnych.  

Subiektywna refrakcja wykorzystuje różne moce soczewek okularowych do korygowania błędów refrakcji oka (takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność lub astygmatyzm), które nazywane są aberracjami niskiego rzędu (LOA).

Jednakże ze względu na różnice w wielkości źrenic w różnych warunkach oświetleniowych występują także inne rodzaje aberracji, które wpływają na jakość widzenia. Wpływają one na ostateczną jakość widzenia odczuwaną przez użytkownika. Są to tak zwane aberracje wysokiego rzędu (HOA), np. coma, trefoil czy aberracje sferyczne.

Jak działa technologia i.Scription®?

Technologia i.Scription®    firmy ZEISS opiera się na systemie pomiaru oka o nazwie   i.Profiler®  plus. Pozwala on precyzyjnie określić wzorzec oka i podaje wymiary oka danego pacjenta.  

Recepta wygenerowana przez   ZEISS  i.Scription  uwzględnia aberracje niskiego i wysokiego rzędu dzięki pomiarowi nawet 1500 punktów oka.  Umożliwia to ulepszoną korektę wzroku i zapewnia optymalne widzenie  w różnych warunkach oświetlenia, nawet tych szczególnie trudnych, np. prowadzenia pojazdu nocą.  

Technologia i.Scription® analizuje krążek najmniejszego rozmycia, aby zapewnić najbardziej precyzyjną receptę.

Jak działa technologia i.Scription®?
Jak działa technologia i.Scription?

Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Aberracje czoła fali stanowią wygodny sposób charakteryzowania złożonych wad optycznych układu wzrokowego. W dowolnym punkcie apertury układu optycznego (takim jak źrenica) błąd czoła fali jest skuteczną separacją optyczną między faktycznym zakłóconym czołem fali a idealną wartością referencyjną.

Ogólny kształt aberracji czoła fali można modelować i określać ilościowo matematycznie, a także modelować za pomocą wielomianów. Wielomiany Zernike'a służą do charakteryzowania aberracji optycznych oka.

Czym są aberracje niskiego rzędu (LOA)?

Czym są aberracje niskiego rzędu (LOA)?

Aberracje niskiego rzędu są związane ze sferą i cylindrem oka lub soczewki optycznej; obejmują rozogniskowanie i astygmatyzm skośny, a także prosty i odwrotny. Mają one największy wpływ na jakość widzenia i są zazwyczaj korygowane soczewkami okularowymi na receptę lub soczewkami kontaktowymi.

Czym są aberracje wysokiego rzędu (HOA)?

Czym są aberracje wysokiego rzędu (HOA)?

HOA to bardziej subtelne odchylenia czoła fali od idealnego kształtu. Zwykle mają mniejszy wpływ na jakość widzenia niż LOA. Aberracje wysokiego rzędu zwykle mają większy wpływ na jakość widzenia w gorszych warunkach oświetlenia, gdy źrenica jest większa niż średnia (np. podczas jazdy nocą).

Technologia i.Scription® uwzględnia aberracje niskiego i wysokiego rzędu, co pozwala wygenerować precyzyjną receptę zapewniającą lepsze widzenie w dzień i w nocy dzięki  analizie  jakości obrazu na siatkówce.

Dlaczego technologia i.Scription® jest szczególnie cenna w warunkach słabego oświetlenia?

Konwencjonalne badanie refrakcji przeprowadza się w dobrze oświetlonych pomieszczeniach, co prowadzi do uzyskania wartości, które dobrze sprawdzają się w świetle dziennym. Jednakże gdy źrenica rozszerza się w warunkach słabego oświetlenia, peryferyjne aberracje oka mogą prowadzić do przesunięć refrakcji, przez co tradycyjna recepta przestaje być precyzyjna.

Dlaczego technologia i.Scription® jest szczególnie cenna w warunkach słabego oświetlenia?

Optymalne widzenie w dzień i w nocy

Technologia i.Scription®    uwzględnia informacje o peryferyjnych aberracjach uzyskane z   i.Profiler® plus podczas badania refrakcji. W efekcie generowana jest zoptymalizowana, spersonalizowana recepta, zapewniająca pacjentowi optymalne widzenie w dzień i w nocy.

Korzyści dla optyków i okulistów oraz samych użytkowników

Korzyści dla optyków i okulistów:

 • Indywidualne rozwiązanie dla każdego pacjenta.
 • Precyzyjna recepta zapewniające lepsze widzenie i ogólne wrażenia wzrokowe.
 • Precyzyjna refrakcja do 1/100 dioptrii.
 • Skrócenie czasu przebywania na fotelu dzięki optymalnej refrakcji.
 • Pozwala wyróżnić się na tle konkurencji.
Korzyści dla optyków i okulistów oraz samych użytkowników

Korzyści dla użytkowników

Każdy z nas ma nieco inaczej zbudowane oko. Zapewniaj każdemu pacjentowi spersonalizowane rozwiązanie, które idealnie odpowiada jego potrzebom. 

Korzyści z technologii ZEISS dla użytkowników: 

 • Lepsze widzenie w dzień i w nocy

 • Wyższa rozdzielczość, lepszy kontrast, bardziej żywe kolory

 • Mniej odblasków

Nasi użytkownicy byli zadowoleni z soczewek z technologią i.Scription®.

 • Badani ocenili soczewki ZEISS z technologią   i.Scription®  wyżej w kategoriach: dal, widzenie nocne oraz  postrzeganie  kolorów.3

 • Soczewki ZEISS z technologią  i.Scription®  uzyskały też lepsze średnie wyniki niż konwencjonalne soczewki okularowe w kategorii ostrości wzroku przy krótkowzroczności oraz wrażliwości kontrastu.3

 • Badani z niedużą i umiarkowaną wadą wzroku preferowali soczewki ZEISS z technologią  i.Scription®  pod względem widzenia dali, aktywnego widzenia, ostrości, przenoszenia wzroku między odległościami oraz ogólnej jakości widzenia.4

 • Badanie preferowali soczewki ZEISS z technologią   i.Scription®  pod względem widzenia nocą, żywych  kolorów oraz mniejszej ilości odblasków.4

 • Soczewki ZEISS z technologią  i.Scription®  uzyskały też lepsze wyniki niż konwencjonalne soczewki okularowe w pomiarach niskiego kontrastu, ostrości wzroku przy krótkowzroczności o około połowę linii.4

Kontakt

Zostań partnerem ZEISS

Wczytywanie formularza...

Dane z formularza kontaktowego zostaną użyte do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie przez Carl Zeiss Vision Care w formie telefonicznej lub e-mailowej. Kliknij tutaj, aby przeczytać nasze zasady ochrony danych.

Umów się na spotkanie

Wczytywanie formularza...

Dane z formularza kontaktowego zostaną użyte do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie przez  Carl Zeiss Vision Care w formie telefonicznej lub e-mailowej. Kliknij tutaj, aby przeczytać nasze zasady ochrony danych.

 • 1

  Badania IMW-KÖLN w 2015 r. na użytkowników okularów (n = 11 845).

 • 2

  Kevin Reeder, OD, Earl Sandler, OD, Joel Cook, OD, and Lynette Potgieter, B. Optom (RSA) – The Carmel Mountain Study (Orange County, California), podwójnie ślepa próba w teście preferencji między soczewkami ZEISS i.Scription a porównywalnymi soczewkami testowymi ZEISS freeform (n=37), 2016.

 • 3

  InSight Eyecare, Missouri. Badanie kliniczne z podwójnym maskowaniem (n=40).

 • 4

  Clinical Research Center of the School of Optometry na University of California. Berkeley. Badanie kliniczne (n=30).