U optyka: rekomendacje optyka wymagają zaufania!

Podczas doboru okularów wiedza optyka jest kluczowa.

Okulary są nadal zbyt często postrzegane jako zło konieczne: zauważamy, że w pewnym momencie naszego życia nie widzimy już tak dobrze, jak kiedyś, i dlatego udajemy się na badanie wzroku i pozwalamy optykowi dobrać odpowiednie okulary. To zabiera dużo czasu i wiąże się z kosztami. Czasami, gdy już otrzymamy nowe okulary, nie do końca jesteśmy z nich zadowoleni.

Oczy to nasz najważniejszy narząd zmysłu. Słaby wzrok negatywnie odbija się na naszym życiu – może nawet stanowić zagrożenie, np. podczas jazdy samochodem lub w pracy. Niestety potrzeba dbania o jakość widzenia jest często niedoceniana.

Dla każdego z nas okulary to kwestia indywidualna. Przed ich wyprodukowaniem nikt tak naprawdę nie wie, jak dobrze użytkownik będzie w nich widzieć ani czy będą wygodne na co dzień. Demonstracje odpowiednich soczewek w ramce próbnej podczas wizyty u okulisty mogą w pewnym stopniu pokazać, jak użytkownik będzie widział w okularach, ale nie da się wcześniej wypróbować gotowego produktu.

Najważniejsze jednak, że optyk poleca najlepszy możliwy produkt w oparciu dane Twojej wady wzroku, Twoje przyzwyczajenia i oczywiście Twój budżet. Innymi słowy, praca optyka, podobnie jak lekarza, opiera się na zaufaniu. Na stronie LEPSZY WZROK firmy ZEISS znajdziesz nasze wskazówki dotyczące przygotowania się do wizyty u optyka, aby otrzymać najlepszą poradę. Naszym celem jest zagwarantowanie w nowych okularach takie samo naturalne widzenie, jak wówczas, kiedy okulary nie były potrzebne.

Lista kontrolna przy zakupie nowych okularów

Okulary do bliży i dali, okulary progresywne, okulary sportowe, okulary do czytania i okulary do pracy... Co warto o nich wiedzieć?

Problemy ze wzrokiem pomimo nowej pary okularów?

Czasami, aby w pełni wykorzystać możliwości swoich nowych okularów, trzeba się do nich przyzwyczaić

Zdrowie + Profilaktyka 16 paź 2017

Tags:

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.
Weź udział w przesiewowym teście wzroku ZEISS online i sprawdź jakość swojego widzenia. Sprawdź tutaj, czy już czas na kolejne badanie wzroku.
Wszystko, co musisz wiedzieć o Twoich nowych soczewkach precyzyjnych ZEISS Lepsze widzenie dzięki właściwym okularom do pracy i rekreacji.
Czy niewłaściwe okulary albo złe oświetlenie mogą pogorszyć wzrok? Dowiedz się, co się dzieje, gdy zmuszasz oczy do zbyt intensywnej pracy
Pytania, które należy zadać podczas kolejnej wizyty u okulisty
Wskazówki dotyczące wyboru lekarza okulisty lub optometrysty
Gdy okulary nie są dobrze dopasowane. Najlepsze wskazówki pozwalające osiągnąć widzenie bez wysiłku i idealne dopasowanie. Niezależnie od tego, czy chodzi o zauszniki, noski czy inne elementy oprawki, istnieje kilka kryteriów krytycznych dla optymalnego widzenia.
Carl Zeiss Vision – Tu za każdym razem można liczyć na coś ekstra Od ponad 160 lat Carl Zeiss dzięki swoim innowacjom pomaga ulepszać „świat widzenia”
Jak zadbać o zdrowie oczu? Nasz najważniejszy narząd zmysłu zasługuje na właściwą ochronę i troskę. Zagadnienie to ma wiele aspektów wartych rozważenia.
Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS