Dowiedz się więcej o okularach do dali i do czytania

Wszystko, co musisz wiedzieć o soczewkach jednoogniskowych

Czy wiesz, że w języku ekspertów „normalne” okulary to okulary do dali? Wraz z okularami do czytania stanowią najczęściej wybierane okulary. Ale co sprawia, że soczewki jednoogniskowe są takie wyjątkowe? I po czym poznać dobre okulary? Sekretem są nie tylko doskonałe soczewki. Liczy się także oprawka i precyzyjne dopasowanie do twarzy użytkownika. Dobre widzenie zależy przecież od precyzji, z jaką zostały dopasowane okulary do potrzeb użytkownika. Ale o czym konkretnie należy pamiętać? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o okularach do czytania, okularach do dali oraz soczewkach, których historia zaczęła się od „kamieni do czytania”. Odkryj, czym są soczewki samościemniające, jak dobrze dobrać oprawki oraz jak ZEISS produkuje lekkie i cienkie soczewki nawet o dużej mocy.

Ile par okularów potrzebujesz?

Nie daj się przytłoczyć ogromnemu wyborowi!

Diagnozowanie problemów ze wzrokiem

Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm... Jakie wyróżniamy wady wzroku i jak można je korygować?

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.
I nagle widzisz więcej – nawet nocą i w słabym oświetleniu Zobacz więcej mimo ślepoty zmierzchowej i słabego oświetlenia nocą dzięki innowacyjnym soczewkom.
Historia okularów Od pierwszych „kamieni do czytania” do modnego dodatku.
Najczęściej zadawane pytania o soczewkach ZEISS Digital
Pełnia życia + widzenie bez wysiłku: Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowych soczewek okularowych dla osób w wieku trzydziestu czy czterdziestu lat, regularnie korzystających z urządzeń cyfrowych Soczewki ZEISS Digital wypełniają lukę między soczewkami jednoogniskowymi a soczewkami progresywnymi!
Najlepsze soczewki okularowe do jazdy - Bezpieczna droga do celu Soczewki spersonalizowane na potrzeby jazdy nie tylko zapewniają komfort prowadzenia samochodu, lecz także znacznie zwiększają bezpieczeństwo.
Dlaczego warto mieć drugą parę okularów Istnieje wiele sytuacji, w których druga para okularów staje się ważnym akcesorium, jakie trzeba posiadać
Soczewki odpowiednie dla motocyklistów oraz kierowców samochodów z otwieranym dachem Zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowych: jazda w odpowiednich okularach
Projektowanie soczewek okularowych dla kierowców Zaglądamy za kulisy prac nad soczewkami DriveSafe marki ZEISS
Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS