Sporty wodne, zimowe oraz golf: podsumowanie okularów sportowych

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o okularach sportowych.

Na wyniki sportowe duży wpływ na jeden ważny czynnik: doskonałe widzenie. Zarówno podczas gry w golfa, jak i piłkę nożną, tenisa czy hokeja, dobre widzenie pozwala osiągnąć lepsze rezultaty i zwiększa bezpieczeństwo zawodnika: gdyby tenisista nie widział wyraźnie piłki, nie byłby w stanie reagować na czas podczas próby jej uderzenia. Zarówno amatorzy, jak i profesjonalni sportowcy potrzebują specjalistycznych okularów sportowych z ochroną UV. Optyk chętnie doradzi właściwe okulary sportowe, które uwzględnią styl życia pacjenta. Mogą to być na przykład barwione soczewki do sportów zimowych, chroniące przed słońcem i odblaskami okulary do sportów wodnych (np. żeglarstwa lub surfingu) albo zakrzywione soczewki chroniące przed wiatrem i brudem, które zapewniają wyraźne widzenie peryferyjne. Dowiedz się więcej z naszego artykułu „Lepszy wzrok podczas uprawiania sportu”.

Okulary do sportów wodnych

Do żeglowania, surfingu, nurkowania lub pływania – jak dobrać optymalne okulary do sportów wodnych?

10 wskazówek dla miłośników sportu

O czym należy pamiętać, kupując sportowe okulary? Dowiedz się, jak poprawiać wyniki sportowe i chronić oczy.

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.
Idealne okulary dla golfistów Tajemnica większej przewagi
Idealne widzenie podczas jazdy na rowerze: jakie soczewki są najlepsze dla rowerzystów? Szybkość, zmienne warunki oświetleniowe oraz unoszące się cząsteczki kurzu i pyłu stawiają szczególne wyzwania przed okularami do jazdy rowerem: poniżej przedstawiamy kilka wskazówek od LEPSZY WZROK.
Dlaczego okulary słoneczne są tak ważne zimą Ryzyko oślepienia światłem odbitym od lodu i śniegu sprawia, że okulary słoneczne są niezbędnym dodatkiem w czasie zimy
Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS