Sport + Rekreacja

Jak soczewki mogą pomóc podczas uprawiania sportu oraz wykonywaniu hobby?

Nasze hobby lub ulubione sporty dostarczają nam wiele pięknych wrażeń. Zrelaksowane, komfortowe widzenie może nam dostarczyć jeszcze więcej radości. Soczewki okularowe i oprawki sportowe i rekreacyjne mogą być precyzyjnie dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Liczy się jedno: optymalne widzenie przy maksymalnym komforcie.

Oto kilka porad na temat doboru optymalnych okularów do uprawiania sportu i rekreacji.

80 procent wrażeń z otoczenia dociera do nas dzięki naszym oczom, co sprawia, że są one najważniejszym narządem zmysłu. W czasie uprawiania sportu prawidłowe widzenie jest absolutnie konieczne. Nieprawidłowe widzenie nie tylko oznacza ryzyko złego uderzenia piłki lub niewłaściwej oceny linii mety. Może również prowadzić do uczucia niepewności, a nawet do wypadków sportowych. Wymagania stawiane okularom do uprawiania sportów są jeszcze większe niż te stawiane okularom do codziennego użytkowania, a odporność i ochrona przed refleksami są niezbędne.  Oczywiście jazda w kabriolecie w słoneczny dzień stawia zupełnie inne wymagania okularom niż praca lub codzienne życie. Optyk chętnie udzieli pomocy w wyborze odpowiednich soczewek do różnego rodzaju hobby. Może on dopasować okulary do posiadanego budżetu i potrzeb. Lepszy wzrok przedstawia kilka porad i przykładów, w jaki sposób można dobrać optymalne okulary do uprawiania sportu i rekreacji, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Jakieś pytania na temat okularów do uprawiania sportów lub ulubionego hobby?

Polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne: komfort widzenia bez uciążliwych odblasków

LEPSZY WZROK wyjaśnia, w jaki sposób soczewki polaryzacyjne redukują uciążliwe odblaski, co zapewnia optymalne widzenie.

Soczewki polaryzacyjne – lepsze widzenie

Wszechstronne soczewki dla okularów przeciwsłonecznych, do jazdy samochodem –praktycznie dla każdego

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.
10 wskazówek dla miłośników sportu O czym należy pamiętać, kupując sportowe okulary? Dowiedz się, jak poprawiać wyniki sportowe i chronić oczy.
Zima – Czas na lekturę Idealna para okularów do czytania sprawi, że Państwa ulubiona lektura stanie się jeszcze bardziej intrygująca

Sports + Rekreacja 16 paź 2017

Tags:

Nie wszystkie okulary przeciwsłoneczne są sobie równe Ochrona przed promieniowaniem UV, przyciemnienie, soczewki polaryzacyjne lub specjalna ochrona przeciwsłoneczna na potrzeby uprawiania sportu – soczewki spersonalizowane oferują wszystkie te opcje
Idealne okulary dla golfistów Tajemnica większej przewagi
Idealne widzenie podczas jazdy na rowerze: jakie soczewki są najlepsze dla rowerzystów? Szybkość, zmienne warunki oświetleniowe oraz unoszące się cząsteczki kurzu i pyłu stawiają szczególne wyzwania przed okularami do jazdy rowerem: poniżej przedstawiamy kilka wskazówek od LEPSZY WZROK.
Dlaczego okulary słoneczne są tak ważne zimą Ryzyko oślepienia światłem odbitym od lodu i śniegu sprawia, że okulary słoneczne są niezbędnym dodatkiem w czasie zimy
Okulary do sportów wodnych Do żeglowania, surfingu, nurkowania lub pływania – jak dobrać optymalne okulary do sportów wodnych?
Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS