Nie wszystkie okulary przeciwsłoneczne są sobie równe

Ochrona przed promieniowaniem UV, przyciemnienie, soczewki polaryzacyjne lub specjalna ochrona przeciwsłoneczna na potrzeby uprawiania sportu – soczewki spersonalizowane oferują wszystkie te opcje

Czy wiedzieli Państwo, że stylowe oprawki to nie jedyna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych? Należy przede wszystkim upewnić się, że otrzymują Państwo wysokiej jakości soczewki, które są spersonalizowane pod kątem Państwa oczu i potrzeb. Ich najistotniejszą funkcją jest ochrona oczu przed potencjalnie szkodliwym promieniowaniem UV. Takie zindywidualizowane soczewki okularowe jako przeciwsłoneczne są dostępne praktycznie dla każdego, niezależnie od tego, czy potrzebują Państwo okularów korekcyjnych, czy nie. Jednak taka możliwość wyboru może trochę dezorientować. LEPSZE WIDZENIE pragnie pomóc w dokonaniu wyboru poprzez zaprezentowanie niektórych kluczowych możliwości, jakie mogą zapewnić idealne dla Państwa okulary przeciwsłoneczne.

Czy zawsze czekają Państwo niecierpliwie na pierwsze wiosenne promienie słońca lub na szusowanie w śnieżnym puchu ? Proszę cieszyć się ciepłem promieni słonecznych, lecz jednocześnie proszę upewnić się, że zabrali Państwo ze sobą okulary przeciwsłoneczne, aby chroniły oczy przed promieniowaniem UV. Co więcej, aby widzieć wyraźnie przez okulary przeciwsłoneczne, bardzo ważne jest zastosowanie w takich okularach najwyższej jakości powłok antyrefleksyjnych. Najlepszą opcją jest zawsze skonsultowanie się z optykiem.

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.

Jak dobrać odpowiednie dla swoich potrzeb okulary przeciwsłoneczne?

Najważniejszym kryterium jakości dobrych okularów przeciwsłonecznych jest oczywiście zapewniana przez nie ochrona przed promieniowaniem UV. Intensywna i nadmierna ekspozycja na niewidoczne promieniowanie ultrafioletowe może spowodować bolesne zapalenie spojówki i rogówki, które może doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia. W związku z tym powinni się Państwo upewnić, że wybierają okulary z soczewkami, które noszą logo CE, gwarantujące, że dane okulary spełniają podstawowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa ustanowione przez wytyczne europejskie.

Precyzyjne soczewki okularowe przeciwsłoneczne są także dostępne jako korekcyjne. Mogą Państwo zatem wybierać spośród różnorodnych przyciemnień,soczewek polaryzacyjnych oraz powłok antyrefleksyjnych. Kupując okulary przeciwsłoneczne ważne jest szczegółowe przedyskutowanie swoich osobistych potrzeb i oczekiwań, jakie mają Państwo wobec takich okularów, z optykiem.

Jeśli na przykład potrzebują Państwo nowej pary okularów także do jazdy samochodem, stosowne może być wybranie soczewek ZEISS z polaryzacją, tzn. soczewek wykorzystujących tzw. technologię antyoślepieniową. Minimalizują one zewnętrzne efekty oślepienia, występujące np. wtedy, gdy mokre drogi odbijają światło słoneczne. Polaryzacja soczewek redukuje takie zakłócenia i podnosi zarówno kontrast widzenia jak i nasycenie kolorów. Będą cieszyć się Państwo ostrzejszym widzeniem oraz mniejszym zmęczeniem oczu. Jednocześnie mogą Państwo liczyć na niezawodną ochronę przed UV, niezależnie od tego, czy spędzacie czas nad morzem czy też w pokrytych śniegiem górach zimą.

Jeżeli będą państwo narażeni na częste zmiany warunków oświetleniowych, a nie chcecie ciągle zmieniać okularów z przeźroczystych na przeciwsłoneczne rozważyć można soczewki fotochromatyczne ZEISS, które automatycznie dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych. Zapewniają one oczywiście także 100 % ochrony przed promieniowaniem UV.

Jeżeli potrzebują Państwo okularów do uprawiania sportu, które jednocześnie osłonią oczy przed wiatrem zainwestować można w parę okularów przeciwsłonecznych o specjalnej ,dużej krzywiźnie, które są doskonałe do sportów uprawianych na świeżym powietrzu, a jednocześnie są po prostu bardzo modne. Ważne: jeżeli noszą Państwo okulary korekcyjne, nieodzowne jest wybieranie wyłącznie najwyższej jakości specjalnych soczewek zaprojektowanych dla okularów przeciwsłonecznych z dużą panoramą krzywizny. Soczewki nie spełniające tej normy mogą powodować, że pewne zakresy widzenia będą rozmazane, szczególnie na zewnętrznych krawędziach takich okularów.

Dla tych z Państwa, którzy poszukują okularów przeciwsłonecznych sprawdzających się we wszystkich sytuacjach przy świetle słonecznym, najlepszym wyborem będzie taki rodzaj przyciemnienia, jaki uznają Państwo za najbardziej komfortowy spośród wszystkich dostępnych. Obok standardowych przyciemnień mają Państwo możliwość wybrania precyzyjnych soczewek do okularów przeciwsłonecznych, które zapewniają lepszy kontrast i postrzeganie kolorów jako bardziej nasyconych. Będą Państwo zaskoczeni, jak precyzyjnie mogą zostać dopasowane do oczu okulary przeciwsłoneczne zgodnie z Państwa potrzebami.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Soczewki polaryzacyjne – lepsze widzenie Wszechstronne soczewki dla okularów przeciwsłonecznych, do jazdy samochodem –praktycznie dla każdego

Powiązane produkty