Zima – Czas na lekturę

Idealna para okularów do czytania sprawi, że Państwa ulubiona lektura stanie się jeszcze bardziej intrygująca

Zima wokół nas: wilgotna i zimna aura potrafi zmrozić do kości, pada deszcz i śnieg, a wieczór przychodzi szybko. Mało kto ma ochotę wychodzić wtedy z domu. W końcu o wiele przyjemniej jest we własnych ciepłych czterech kątach. To doskonały czas na lekturę, zabawy w gry planszowe z całą rodziną czy pogawędkę z przyjaciółmi przy gorącym kubku herbaty i ciastkach. Jednak Ci z Państwa, którzy przekroczyli czterdziestkę, być może zauważyli, że aby takie sytuacje były w pełni komfortowe, wzrok potrzebuje pomocy. Jedynie soczewki wysokiej jakości mogą zagwarantować, że czytanie pozostanie równie przyjemne, jak wcześniej.

Na zewnątrz jest ciągle zimno, ciemno i raczej nieprzyjemnie. Jeżeli jednak weźmiemy wełniany koc, jakiś ciepły napój i wciągającą książkę, o wiele łatwiej będzie przetrwać najmniej lubianą porę roku. Oczywiste jest zatem, że dobry wzrok jest bardzo istotny, jeśli czytanie dalej ma być przyjemnością. Wiele osób po czterdziestce przekonuje się jednak, że soczewka oka straciła już swą elastyczność a siła akomodacji nie działa (link - Glossary), bo tak nazywają tę funkcję eksperci. Oznacza to dla nich, że widzenie przedmiotów znajdujących się bliżej niż metr staje się coraz bardziej męczące dla oczu. Litery są niewyraźne i oczy muszą wykonać ciężką pracę, aby je przeczytać.

W takich sytuacjach para okularów do czytania stanowi bardzo pomocne narzędzie. Jeżeli dla swoich oczu chcą Państwo jak najlepiej, proszę wybrać wysokiej jakości soczewki ZEISS. Spersonalizowana para okularów do czytania jest nie tylko doskonale dopasowana do wady wzroku, lecz także zoptymalizowana pod kątem wymaganych stref widzenia na bliską odległość. Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań w zakresie soczewek okularowych. Wybór jest bardzo szeroki - od standardowych okularów do czytania po nowoczesne okulary do bliży i odległości pośrednich(do czytania, swobodnej pracy na laptopie czy pracy w biurze) aż po soczewki zapewniające oprócz czytania wyraźne widzenie wewnątrz pomieszczeń na odległość do około 4 metrów). Swoje okulary należy więc wybrać w oparciu o to, czego się będzie od nich oczekiwać. Państwa optyk chętnie pomoże w dokonaniu takiego wyboru.

Dziś, dzięki najnowocześniejszej technologii ZEISS, można także zredukować wagę okularów do absolutnego minimum. Nawet czytelnicy o dużych mocach korekcyjnych mogą teraz korzystać z cienkich, płaskich i lekkich soczewek, które są bardzo wygodne w użyciu.

Uwaga: W wielu punktach, takich jak drogerie, stacje benzynowe czy supermarkety można zakupić tzw. „gotowe do użytku” okulary do czytania. Choć są one tańsze niż spersonalizowane wysokiej jakości okulary do czytania, mają kilka wad : moc soczewek nie została spersonalizowana pod kątem różnicy mocy między jednym a drugim okiem , nie wzięto pod uwagę astygmatyzmu oraz rozstawu źrenic(różnej dla każdego użytkownika okularów). Możliwe konsekwencje są takie, że po przeczytaniu już kilku stron książki u osoby noszącej takie okulary może pojawić się ból głowy lub mdłości. Może nawet wystąpić u niej atak migreny lub po prostu będzie ona widziała nadal rozmazane litery, pomimo noszenia okularów. Nic takiego nie zdarzy się w przypadku spersonalizowanych okularów do czytania. Ich użytkownicy cieszą się optymalnym komfortem czytania, a ich oczy widzą idealnie przez godziny, przy jednoczesnym większym ich rozluźnieniu.

Kolejna ważna kwestia do zapamiętania: Osoby kupujące okulary do czytania w supermarkecie nie zawsze znają dokładną wadę swojego wzroku i muszą wybrać odpowiednie okulary do czytania w oparciu o próbkę tekstu do przeczytania. Badania wykazały, że większość użytkowników wybiera z tego powodu okulary do czytania, które są dla nich za mocne. Zbyt mocne soczewki ograniczą znacznie zakres odległości, w którym będzie można użytkować okulary, w szczególności w zakresie pośrednich odległości (w przypadku np. pracy biurowej lub przy komputerze). Jeżeli jednak wybiorą Państwo spersonalizowane soczewki ZEISS, będą one optymalnie dostosowane do wymaganych zakresów widzenia.

Jeżeli nie wiedzą Państwo jakie moce soczewek są potrzebne lub jeżeli przez dłuższy czas nie robili Państwo badania wzroku, proszę rozważyć umówienie się na wizytę u swojego okulisty lub optometrysty. Zrobienie takiego badania gwarantuje, że Państwa okulary do nauki, pracy lub czytania będą optymalnie dostosowane do potrzeb Państwa oczu. W wyniku tego będą mogli Państwo nadal cieszyć się godzinami spędzonymi z dobrą lekturą - i to nie tylko zimą.

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.
Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Soczewki polaryzacyjne – lepsze widzenie Wszechstronne soczewki dla okularów przeciwsłonecznych, do jazdy samochodem –praktycznie dla każdego
Lepsze widzenie dla sportowców Specjalne okulary sportowe to nie kwestia mody, lecz dodatek wybierany przez zawodowych sportowców i amatorów.
10 wskazówek dla miłośników sportu O czym należy pamiętać, kupując sportowe okulary? Dowiedz się, jak poprawiać wyniki sportowe i chronić oczy.
Nie wszystkie okulary przeciwsłoneczne są sobie równe Ochrona przed promieniowaniem UV, przyciemnienie, soczewki polaryzacyjne lub specjalna ochrona przeciwsłoneczna na potrzeby uprawiania sportu – soczewki spersonalizowane oferują wszystkie te opcje

Powiązane produkty