Jak nasze oczy się uśmiechają?

Niezależnie od tego, czy ubraliśmy okulary czy nie, nasze oczy odgrywają istotną rolę w komunikacji. Oto nasze 3 najlepsze porady dla osób noszących okulary, aby oczy zawsze były uśmiechnięte.

Śmiech to zdrowie - a to dlatego, że solidna dawka śmiechu wykorzystuje aż 100 mięśni naszego ciała i twarzy. Uśmiechnięte oczy ułatwiają nam komunikowanie się z innymi ludźmi. Lecz jak możemy sprawić, by nasze oczy wyglądały najlepiej, jak to tylko możliwe? Jak soczewki okularowe mogą pomóc naszym oczom uśmiechać się?

Spojrzenie to jeden z najważniejszych sposobów komunikacji. Nasze oczy odzwierciedlają nasze uczucia względem osoby, z którą rozmawiamy, w szczególności to, czy ją lubimy czy wręcz przeciwnie. Kontakt wzrokowy stanowi w naszych konwersacjach most, dzięki któremu łatwiej nam jest przekazywać informacje.

Szczerze uśmiechnięte oczy

Czy każdy uśmiech jest szczery? Amerykański badacz Paul Ekman zbadał, jak ludzie się uśmiechają. Zaobserwował, które mięśnie twarzy są aktywne przy jakich rodzajach uśmiechu i zdefiniował w wyniku tego 19 jego rodzajów. Jednak tylko jeden z nich jest naprawdę szczery i nie wynika z uprzejmości, zażenowania czy niepokoju. Jest to mięsień okrężny oka. Mięsień ten powoduje pojawienie się zmarszczek mimicznych w kącikach oczu. Ekman nadał nawet takiemu uśmiechowi specjalną nazwę w swoich badania - nazwał go uśmiechem Duchenne, na część neurologa Guillaume'a Duchenne, który jako pierwszy zbadał wspomniany mięsień w roku 1862. Może warto więc poświęcić mu więcej uwagi?

Co to oznacza dla osób noszących okulary?

Uśmiech postrzegany jest jako sympatyczny nie tylko w oparciu o pozycję kącików ust, lecz w decydującym stopniu w oparciu o oczy. Jednocześnie osoba, z którą rozmawiamy może z samych naszych oczu odczytać, czy nasz uśmiech jest szczery oraz czy jesteśmy szczęśliwi.

Dla osoby noszącej okulary powoduje to pewną niedogodność. Okulary znajdują się w miejscu utrudniającym kontakt wzrokowy.

Oto 3 najlepsze porady dla osób noszących okulary, aby Państwa oczy były zawsze uśmiechnięte.

1. Okulary z powłoką antyrefleksyjną- zapewniają przejrzystość.

Nasze soczewki pełnią kluczową rolę w naszym uśmiechu - i nie opiera się ona, jak można by przypuszczać, na wyglądzie oprawek. Osoba, z którą rozmawiamy, musi widzieć nasze oczy tak wyraźnie, jak to tylko możliwe. Soczewki nie mogą powodować nieprzyjemnego efektu lustra. Nasza wskazówka: Wysokiej jakości powłoka antyrefleksyjna poprawia przejrzystość soczewek i sprawia, że nasze oczy dla osoby z którą rozmawiamy wyglądają mimo okularów naturalnie.

2. Najwyższej jakości soczewki wysokoindeksowe

Soczewki o wysokiej korekcji mogą w znaczny sposób zmieniać wygląd naszych oczu. Im większa wada wzroku, tym cięższe i grubsze są soczewki. Oczy osób z soczewkami „+”wyglądają zawsze na większe. Z drugiej strony, osoby krótkowzroczne używające soczewek „ – „ : ich oczy wydają się mniejsze. Obydwa te efekty mogą być niekorzystne dla wyglądu oczu osoby noszącej okulary. Uśmiech może wydawać się wtedy mniej naturalny. Nasza wskazówka: Dla wysokich mocy korekcyjnych specjalne materiały soczewek oraz zoptymalizowane konstrukcje umożliwiają produkcję wysokoindeksowych soczewek, które są wyjątkowo lekkie i cienkie. Takie soczewki redukują obydwa niepożądane efekty , dzięki czemu nasze oczy wyglądają bardziej naturalnie dla innych osób.

3. Okulary przeciwsłoneczne nie sprzyjają komunikacji:

Okulary przeciwsłoneczne to świetne modne akcesoria, a jednocześnie skuteczny sposób na uniknięcie oślepienia przez jasne światło słońca: Każdy wie, że okulary przeciwsłoneczne to ważny element ochrony naszych oczu przed silnym światłem słonecznym. Utrudniają one jednak w dużym stopniu komunikację, np. przy ważnych rozmowach. Osoba, z którą rozmawiamy, nie jest w stanie odebrać istotnych sygnałów pochodzących z kontaktu wzrokowego i wyrazu naszych oczu. Jest bardzo możliwe, że dla naszego rozmówcy będzie to dosyć nieprzyjemne uczucie. Nasza wskazówka: w przypadku ważnych rozmów proszę nie używać okularów przeciwsłonecznych.

Co jednak jeśli nie ma się ze sobą drugiej pary okularów z soczewkami przejrzystymi? Mamy coś, co może pomóc w takiej sytuacji. Dla osób, które muszą cały czas korzystać z okularów, a nie chcą nosić ze sobą dwóch par okularów, pomocne mogą być soczewki samoprzyciemniające się, takie jak nowe soczewki ZEISS PhotoFusion X. Soczewki te przyciemniają się na słońcu i rozjaśniają w pomieszczeniach wyjątkowo szybko.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Szybkie przyciemnianie. Szybkie rozjaśnianie: nowoczesne soczewki samościemniające Soczewki fotochromowe ZEISS PhotoFusion zapewniają doskonałe widzenie przez całą dobę, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz
Soczewki samościemniające zapewniające większy komfort widzenia, wszechstronność i ochronę 10 wskazówek od Poznaj Lepszy Wzrok: dla kogo najlepszym rozwiązaniem będą fotochromowe soczewki okularowe ZEISS i kiedy należy je nosić?
Nie tylko atrakcyjny wygląd: ochrona słoneczna dziecięcych oczu Okulary słoneczne mogą być modnym dodatkiem, nawet w przypadku dzieci.
Najwyższej jakości, eleganckie soczewki wysokoindeksowe. Lepsze widzenie i świetny wygląd dzięki wyjątkowo cienkim, super lekkim innowacyjnym soczewkom.

Powiązane produkty