Jak zadbać o to, aby soczewki okularowe zawsze miały odpowiednie barwienia

Odpowiedni makijaż do barwionych soczewek

Można je podziwiać na twarzach wielu wpływowych osób i są one jednymi z najbardziej cenionych akcentów na międzynarodowych pokazach mody: okulary z różnokolorowymi barwieniami. Nie trzeba być jednak gwiazdą czy modelką, aby dobrze wyglądać (i widzieć) Noszone z odpowiednim makijażem, są trendem dopasowanym do każdej osoby.

Nowa gama różnokolorowych barwień na soczewkach ZEISS zawiera propozycje dla każdego. Osoby podążające za trendami mody nie obawiają się wyrazistych kolorów, natomiast te preferujące bardziej konserwatywny wygląd wybierają raczej subtelniejsze tony. Natomiast osoby preferujące coś pośredniego powinny wypróbować odcienie pastelowe.

Oczy poradzą sobie z kolorem

Często pożądane jest, aby makijaż oczu był nieco mocniejszy niż ten stosowany przy noszeniu okularów bez soczewek barwionych , lecz jednocześnie nie powinien on zlewać się z kolorem barwienia soczewek. Pojawia się wówczas pytanie, czy wybrać bardziej kontrastujący makijaż, czy makijaż w takim samym kolorze jak soczewki okularów. Odpowiedź jest jasna: oczy wyglądają monotonnie w makijażu o takim samym kolorze jak barwione soczewki. Można wybrać na przykład cień do powiek w kolorze kobaltowym, który pasuje do barwionych na zielono soczewek okularowych, o ile pasuje to oczywiście do odcienia skóry i wyglądu danej osoby. Połączenie to daje niesamowicie atrakcyjny efekt. Wyraźna linia wzdłuż rzęs na górnej powiece oraz linia pod rzęsami na dolnej powiece idealnie podkreśla oczy i sprawia, że barwienie w soczewkach również wygląda atrakcyjnie.

Kobiety noszące okulary powinny używać czarnego tuszu do rzęs. Dzięki temu oczy wyglądają bardziej wyraźnie. Kolejna sztuczka pozwalająca powiększyć optyczne oczy to używanie cielistej kredki do oczu na wewnętrznej części dolnej powieki .

Jedyny wyjątek to soczewki okularowe korygujące duże wady nadwzroczności. Ponieważ oczy wyglądają w takich soczewkach na większe niż są w rzeczywistości zaleca się powściągliwość w stosowaniu makijażu.

Czy to w okularach czy bez, brwiom również należy poświęcić nieco uwagi, jako że w dużym stopniu wpływają na nasz wygląd. Aktualne trendy preferują naturalny wygląd brwi.

Odrobina świeżości

Delikatnie zaróżowione policzki nadają twarzy świeżości i pozwalają podkreślić jej kontur. Róż musi zostać jednak odpowiednio nałożony - zbyt dużo różu nie wygląda dobrze. Ma tu zastosowanie złota zasada: podczas noszenia soczewek okularowych o jaskrawej barwie, zarówno soczewki, jak i makijaż powinny pozostawać w tej samej gamie kolorów - ciepłych lub chłodnych - aby osiągnąć harmonijny wygląd.

Dla najpiękniejszego uśmiechu

Makijaż ust jest nieodzowny. Oczy i usta powinny być zawsze w harmonii. Krótko mówiąc, jeżeli oczy są delikatnie zaakcentowane, usta również powinny być pomalowane delikatnym kolorem. Można w takiej sytuacji zastosować błyszczyk, jako że podkreśla on z doskonałym skutkiem naturalny odcień skóry, a jednocześnie działa nawilżająco. Oczywiście osoby noszące okulary mogą bawić się kolorami wedle uznania. Ważne jest, aby upewnić się, że makijaż został dokładnie nałożony, jako że soczewki okularowe w jaskrawych kolorach przyciągają spojrzenia innych.

Eleganckie połączenia

Dzięki różnokolorowym barwieniom soczewek osiągnąć można wygląd subtelny ,w bardzo żywych kolorach lub także elegancki - idealny na spotkania biznesowe lub wieczorowe. Aby uzyskać np. „mocny „efekt połączyć można złoto-niebieski makijaż oczu i soczewek okularowych z brzoskwiniową szminką. Kolor szmaragdowy i złoty, lub karmelowy i złoty, wyglądają świetnie w połączeniu z neutralną szminką.

Kolorowe barwienia soczewek mogą zostać wykorzystane do utworzenia różnych stylów. Można dzięki nim odkryć radość zabawy z kolorami - oraz własnym, osobistym, ulubionym stylem!

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Szybkie przyciemnianie. Szybkie rozjaśnianie: nowoczesne soczewki samościemniające Soczewki fotochromowe ZEISS PhotoFusion zapewniają doskonałe widzenie przez całą dobę, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz
Soczewki samościemniające zapewniające większy komfort widzenia, wszechstronność i ochronę 10 wskazówek od Poznaj Lepszy Wzrok: dla kogo najlepszym rozwiązaniem będą fotochromowe soczewki okularowe ZEISS i kiedy należy je nosić?
Mini poradnik na temat stylu: okulary i moda - niepokonany zespół Te wskazówki zapewnią Państwu atrakcyjny wygląd w każdych okolicznościach

Styl życia + Moda 16 paź 2017

Tags: Moda okularowa

Najnowszy trend: Soczewki barwione na różne kolory Jak zaszaleć z barwionymi na różne kolory soczewkami

Powiązane produkty