Mini poradnik na temat stylu: okulary i moda – niepokonany zespół

Te wskazówki zapewnią Państwu atrakcyjny wygląd w każdych okolicznościach

Są osoby, które trzymają się tego samego stylu od rana do nocy przez niemal wszystkie dni swojego życia. Znalezienie idealnej pary okularów dla tych osób jest raczej łatwe. Co jednak z indywidualistami lub fanami mody, którzy nigdy nie zadowalają się jedną parą okularów lecz je ciągle zmieniają? Mogą one znaleźć inspirację we wskazówkach od LEPSZE WIDZENIE, mini-przewodniku, który pomoże im znaleźć idealny model okularów - w zależności od okazji lub preferowanego stylu. Poniżej znajdą Państwo nasze sugestie dotyczące tego, jak można łączyć modę i oprawki okularowe, aby uzyskać własną, modną mieszankę stylów.

Dawno temu okulary były koniecznością dla ludzi, którzy musieli zgrzytać zębami, gdy wkładali je, aby wyraźne widzieć. Dziś jednak osiągnęły one status najpopularniejszego akcesorium w dziedzinie mody. Aktualnie współcześni fani mody noszą okulary z soczewkami bez korekcji tylko dlatego, że chcą należeć do tej modnej grupy, jaką są użytkownicy okularów. Już nawet w Hollywood okulary stały się niemal obowiązkowym akcesorium. Ceremonie na czerwonym dywanie pełne są gwiazd i gwiazdek podążających za najnowszymi trendami w dziedzinie okularów. Jaka jest jednak najlepsza metoda na wykorzystywanie tego akcesorium? To bardzo proste: można próbować wszystkiego, co się nam spodoba. Należy jednak pamiętać ,że kształt oprawek smusi być oczywiście dopasowany do kształtu twarzy ich użytkownika. Dlatego też np. okrągłej twarzy najlepiej pasować będą okulary prostokątne. Państwa optyk z pewnością zapewni Państwu profesjonalną poradę.

Istnieje kilka podstawowych zasad, których należy się trzymać, aby nie wyglądać zbyt ekscentrycznie.

Okulary w stylu biznesowym

Jeżeli szukają Państwo okularów, które sprawdzą się w pracy czy środowisku biznesowym i uzupełnią zarówno elegancki, jak i konserwatywny ubiór, wówczas najlepszą opcją są klasyczne, stonowane oprawki. Odpowiednim wyborem mogą być na przykład okulary bezoprawkowe. Doskonale uzupełniają one każdy rodzaj oficjalnego ubioru zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Stosowną alternatywą są także klasyczne oprawki metalowe. Również prostokątne oprawki rogowe lub te wykonane z czarnego plastiku są modne i odpowiednie. Kontrastują one atrakcyjne z zestawem ołówkowej spódnicy i bluzki lub dopasowanej sukienki koktajlowej. Ogólna zasada jest taka, że powinno unikać się jaskrawych kolorów przy wybieraniu oprawek odpowiednich dla środowiska biznesowego.

Styl swobodny

Każdy ,kto lubi mieć ciągle na sobie swój ulubiony kolor może tworzyć modne kontrasty, dodające nieco różnorodności. Do stylu obejmującego ubranie pary zwykłych spodni do joggingu, blezera i butów na wysokim obcasie można również dodać porcję koloru. Zielony, fioletowy, czerwony i niebieski to najpopularniejsze kolory wybierane dla oprawek plastikowych. Jeżeli preferują Państwo studencki wygląd w swoim wolnym czasie, wówczas najlepszym wyborem, jeśli chce się trzymać trendów, są klasyczne okulary pilotki lub ponadczasowe okulary w oprawie rogowej.

Napędzane kreatywnością: okulary w stylu retro

Dla wielu użytkowników okulary stanowią nie tylko akcesorium i środek wspomagający widzenie, lecz także są wyrazem podejścia do życia. Takie kreatywne osobowości można rozpoznać po ich ciemnych plastikowych oprawkach w stylu retro. Przez całe dekady owe okulary, tzw. „kujonki”, były uznawane za staromodne, lecz współcześnie stanowią one nieodzowne akcesorium dla fanów mody, celebrytów oraz kreatywnych osobowości. Okulary te, które zawsze nazywano po prostu „okularami w oprawce rogowej” pasują do każdego stylu.

Kolejne modne okulary to okrągłe oprawki, które przez wiele lat popularyzowała Whoopi Goldberg. Fani Beatles'ów z pewnością wtrącą się w tym miejscu i powiedzą, że John Lennon także miał istotny wkład w sukces tego stylu okularów, lecz niezależnie od tego, czy są one wykonane z plastiku czy metalu, nie trzeba podkreślać, że stanowią one modne akcesorium. Kreatywne okulary okrągłe lub prostokątne są idealnie dopasowane do strojów z lat 70-tych, na które składają się spodnie „dzwony” i kamizelki z frędzlami i mogą być noszone zarówno w połączeniu z sukienkami w kwiaty, spódnicami maxi oraz krótkimi szortami. Można je też oczywiście połączyć z prostymi i tradycyjnymi strojami.

Czerwony dywan: okulary pasujące do stroju wieczorowego

Jaką alternatywę ma ktoś, kto nie może się obejść bez okularów, lecz potrzebuje czegoś, co uzupełni strój wieczorowy? Podczas wieczoru na czerwonym dywanie wiele gwiazd wybiera okulary bezoprawkowe. Jedną z nich jest Faye Dunaway. Z drugiej strony, Michelle Pfeiffer zaobserwowano w okularach w rogowej oprawie i kontrastowały one pięknie z jej delikatnymi rysami twarzy. Podczas łączenia okularów ze strojem wieczorowym najlepiej pamiętać o zasadzie przyciągania się przeciwieństw. Jeżeli sukienka jest wyszukana i sama w sobie przyciąga wzrok, definitywnie zalecane jest, aby wybrać okulary nie rzucające się w oczy - chyba że ktoś chce wzorować się na Sophii Loren. W takim przypadku najlepszym mottem będzie „Precz ze skromnością, chwalmy się swoimi atutami”. Wspomniana aktorka uwielbia nosić duże, wyszukane okulary. Panie, które preferują garnitury powinny połączyć ten styl z parą zaokrąglonych okularów. Pomaga to osłabić nieco jego surowość. Natomiast uroczą sukienkę można idealnie połączyć z okularami prostokątnymi.

Model pasujący do wszystkiego: najbardziej wszechstronne okulary

Każdy, kto lawiruje między różnymi okazjami i stylami, lecz chce nosić przez cały czas tę samą parę okularów będzie z pewnością zadowolony trendem stawiającym na „okulary na żyłkę”. Model ten można nosić w połączeniu z każdym stylem a pasuje na każdą okazję. Okulary na żyłkę mogą wyglądać z jednej strony dosyć poważnie, jednak są jednocześnie bardzo modne.

Okulary „kujonki”: wcale nie takie staromodne

Wróćmy teraz do okularów „kujonek”, o których wspomnieliśmy wcześniej. Dla wielu celebrytów stanowią one niezbędne modne akcesorium i są one najwyraźniej bardzo popularne wśród osób takich jak Scarlett Johansson, Britney Spears, Lindsay Lohan i Hugh Grant. Plastikowe oprawki czarne lub brązowe, są dosyć standardowe w świecie mody, lecz stanowią jednocześnie ostatni jej krzyk. Trudno byłoby znaleźć okazję lub strój, do którego akcesorium to nie pasowałoby. Niektóre osoby są najwyraźniej tak wielkimi fanami okularów, że z racji braku wady wzroku noszą okulary „kujonki” z soczewkami okularowymi bez korekcji.

Okulary takie mogą stać się modnym znakiem szczególnym. Idealnym przykładem na to jest grecka piosenkarka Nana Mouskouri. Jest ona od wielu lat znana ze swoich czarnych, wyróżniających się okularów i jest z nimi kojarzona. Ponadto ciągle łączy jest z sukienkami w stylu romantycznym i eleganckimi strojami wieczorowymi. Gdy była młodsza, często wyśmiewano się z niej, ponieważ nosiła rzekomo staromodne oprawki okularowe. Dziś z pewnością zostałaby uznana za trendsetterkę, jako że noszony przez nią, wyglądający dość surowo czarny model oprawek bez problemu znalazłyby miejsce w kategorii okularów „kujonek”. Proszę jednak wybaczyć nam, że skupiamy się tak bardzo na tej jednej parze - ta międzynarodowa gwiazda posiada oczywiście wiele par okularów. Plotka głosi, że piosenkarka ta posiada ponad 100 różnych modeli.

Nasze wskazówki stylistyczne:

  • Przeciwieństwa to dobry pomysł w modzie okularowej. Oznacza to, że romantyczne sukienki komponują się świetnie z okularami w rogowej oprawie, podczas gdy nieco surowszy strój zyskuje dzięki połączeniu go z subtelnością zaokrąglonych okularów.
  • Warto pokazać się w różnych kolorach! Fioletowa bluzka może zostać połączona z jasnoczerwonymi oprawkami. Proszę jednak uważać ze strojami w kolorach pastelowych. W ich przypadku odpowiednie będą wyłącznie oprawki metalowe lub plastikowe w kolorze brązowym, czarnym lub podobnym pastelowym kolorze.
  • Proszę uważać, aby nie przesadzić. Okulary z wyszukanymi zdobieniami, dużymi sprężynami lub ponadwymiarowymi śrubami same w sobie wystarczająco przyciągają wzrok. Ten rodzaj oprawek najlepiej łączyć z prostym strojem, aby cały styl nie był „przesadzony”.
  • Okulary bezoprawkowe są odpowiednie na każdą okazję i naprawdę pasują do wszystkiego. Nasza wskazówka: proszę wybrać tego rodzaju model, gdy będą Państwo kupować swoją pierwsza parę okularów. Wówczas będą Państwo mogli pozwolić sobie na eksperymenty wybierając kolejną parę.
Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Supercienkie, superlekkie i zapewniające doskonałe widzenie Optymalizacja grubości soczewek sprawia, że soczewki są jeszcze lepsze: Lepszy wygląd i lepsze widzenie

Styl życia + Moda 16 paź 2017

Tags:

Jak zadbać o to, aby soczewki okularowe zawsze miały odpowiednie barwienia Odpowiedni makijaż do barwionych soczewek
Maksymalny komfort dzięki wyjątkowo cienkim i lekkim okularom Mniej znaczy więcej! Poniższe wskazówki podpowiedzą, jak dobrać lekkie soczewki i oprawki.
Okulary odzwierciedlają charakter właściciela Wybór okularów to coś więcej niż praktyczne aspekty – to kwestia stylu

Styl życia + Moda 16 paź 2017

Tags: Moda okularowa

Powiązane produkty