Najnowszy trend: Soczewki barwione na różne kolory

Jak zaszaleć z barwionymi na różne kolory soczewkami

Soczewki barwione są na rynku już od dłuższego czasu. Produktem tym sterują trendy w modzie, a dostępna paleta kolorów barwień obejmuje dość imponujący zakres. Artykuł ten podaje wskazówki na temat tego, jak odnaleźć się przy tak szerokiej ofercie barwień u optyka, dokonując równocześnie najlepszego wyboru dla swoich oczu - w szczególności w temacie ochrony przez promieniami UV.

Kiedy wybiorą już Państwo odpowiednią oprawkę mogą Państwo także podnieść indywidualność swoich okularów poprzez dodanie barwienia do soczewek. Okulary są też w końcu także modnym akcesorium podkreślającym osobisty styl ich właściciela. Nasze motto: Wyglądaj doskonale i ciesz się idealnym widzeniem. Carl Zeiss zabarwi Państwa soczewki] na kolory zgodne z najnowszymi trendami w modzie - na jeden lub dwa kolory. Przed dokonaniem wyboru powinni się Państwo skonsultować z optykiem: Czy soczewki te będą używane tylko jako ochrona przed słońcem, czy też będą je Państwo nosili codziennie czy też może podczas uprawiania sportów?

Państwa optyk przedstawi Państwu szeroką gamę kolorów barwień w celu podjęcia trafnej decyzji .Mogą też Państwo zlecić zabarwienie swoich soczewek w oparciu o próbkę barwienia, którą Państwo dostarczą.

Efekt filtrujący delikatnie barwionych okularów powoduje, że światło w sztucznie oświetlanych pomieszczeniach jest mniej uciążliwe dla oczu, a ponadto daje Państwu okazję na odrobinę ekstrawagancji. Poniższy link prowadzi na stronę, na której mogą Państwo sprawdzić, jak odcienie różnych barwień wyglądają na różnych osobach: Jaki rodzaj dla jakiego typu?

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.

Kilka wskazówek dotyczących wybierania barwionych soczewek:

Gdy wybierają Państwo kolor barwienia swoich soczewek, mniej może zdecydowanie znaczyć więcej. Jeżeli chcą Państwo często nosić okulary z barwionymi soczewkami, barwienie powinno być minimalne, tak, aby osoby pozostające z Państwem w kontakcie wciąż widziały wyraźnie Państwa oczy. Podczas wybierania koloru barwienia panie powinny mieć swój najczęściej stosowany makijaż oczu aby dobrać do niego odpowiedni odcień barwienia soczewek. Należy także wziąć pod uwagę kolor najczęściej noszonych ubrań. Państwa optyk będzie wówczas mógł przedstawić Państwu najlepiej pasujące kolory barwień z dostępnej oferty.

Jeżeli jednak chcą Państwo używać swoich okularów w charakterze okularów przeciwsłonecznych, muszą Państwo dokonać wyboru bardzo ostrożnie, ponieważ nie wszystkie barwienia zapewniają adekwatną ochronę przed słońcem, w szczególności przed promieniami UV. Gdy nosimy okulary przeciwsłoneczne, nasze źrenice rozszerzają się w pełni i w związku z tym są gorzej chronione. Należy upewnić się, że wybiorą Państwo okulary, które blokują promienie UV: Okulary, które posiadają soczewki barwione co najmniej 30% zapewniają już 100% ochrony przed promieniowaniem UV. Ważne: Jedynym wiarygodnym wskaźnikiem jest oznakowanie CE. Wszystkie okulary przeciwsłoneczne sprzedawane przez optyków posiadają z zasady certyfikat CE i w związku z tym zapewniają ochronę przed UV.

Obok ochrony przed promieniami UV należy też zwrócić uwagę na drugi czynnik ochronny. W obrębie widma światła spektrum światła niebieskiego powoduje najpoważniejsze uszkodzenia oczu. Atakuje ono oko tam, gdzie ulokowana jest jego największa moc ostrego widzenia. Co więcej, może ono powodować rozproszenie światła, co zmniejsza poziom kontrastu. Dobre okulary przeciwsłoneczne muszą zapewnić zatem ochronę przed promieniami UV, jak również przed spektrum światła niebieskiego.

Jeżeli mają Państwo obawy co do swoich aktualnych okularów przeciwsłonecznych, Państwa optyk może sprawdzić jakość Państwa okularów. Natomiast Państwo mogą też przeprowadzić wstępną kontrolę w domu: Proszę podnieść okulary do góry prosto w linii poziomej i przesuwać je w przód i do tyłu. Jeżeli Państwa okulary przeciwsłoneczne są dobrej jakości, linia nie powinna ulegać zniekształceniu. Test ten działa jednak tylko w przypadku okularów bez korekcji.

Dlaczego soczewki organiczne mogą być bardziej kolorowe od soczewek mineralnych

Soczewki z materiałów mineralnych są barwione za pomocą nakładania na nie warstw absorbujących. Warstwy są nakładane w kilku fazach ,aby utrzymać wymagane właściwości szkła. Z racji tego soczewki mineralne są dostępne tylko w odcieniach koloru brązowego z różnymi poziomami absorpcji.

Barwienie soczewek organicznych jest wykonywane poprzez zanurzanie soczewek w roztworach koloryzujących. Z racji tego soczewki takie mogą zostać zabarwione na niemal dowolny kolor.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Szybkie przyciemnianie. Szybkie rozjaśnianie: nowoczesne soczewki samościemniające Soczewki fotochromowe ZEISS PhotoFusion zapewniają doskonałe widzenie przez całą dobę, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz
Soczewki samościemniające zapewniające większy komfort widzenia, wszechstronność i ochronę 10 wskazówek od Poznaj Lepszy Wzrok: dla kogo najlepszym rozwiązaniem będą fotochromowe soczewki okularowe ZEISS i kiedy należy je nosić?
Jak zadbać o to, aby soczewki okularowe zawsze miały odpowiednie barwienia Odpowiedni makijaż do barwionych soczewek
Nie daj się oślepić Okulary przeciwsłoneczne to moda, ale co ważniejsze, zapewniają one istotną ochronę oczu przed promieniami UV.

Powiązane produkty