Soczewki samościemniające zapewniające bardziej komfortowy styl życia, wszechstronność i ochronę

Wskazówki od Poznaj Lepszy Wzrok: dla kogo najlepszym rozwiązaniem będą fotochromowe soczewki okularowe ZEISS i kiedy należy je nosić?

Nowoczesne soczewki samościemniające, takie jak ZEISS PhotoFusion X, mogą być niezawodnym i pomocnym elementem we wszystkich warunkach oświetlenia. Soczewki PhotoFusion X mogą być pomocne przez cały dzień, w pomieszczeniach i na zewnątrz przy zmieniających się warunkach oświetlenia, sprawiając, że Twoje życie stanie się bardziej komfortowe. Soczewki są dostępne w różnych modnych kolorach i zapewniają pełną ochronę przez szkodliwym promieniowaniem UV. Pozwól, że pokażemy Ci, dla kogo i w jakich sytuacjach fotochromowe soczewki okularowe na receptę mogą stanowić ogromną zaletę.

Pochmurny dzień bez bezpośredniego słońca: soczewki PhotoFusion nadal chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Pochmurny dzień bez bezpośredniego słońca: soczewki ZEISS PhotoFusion® X nadal chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Kiedy jesteś na zewnątrz, soczewki PhotoFusion przyciemniają się, dopasowując do nasłonecznienia i zapewniając 100% ochronę przed UV.

Kiedy jesteś na zewnątrz, soczewki PhotoFusion® X przyciemniają się, dopasowując do nasłonecznienia i zapewniając 100% ochronę przed UV.

Nawet jeśli na zewnątrz świeci słońce, soczewki PhotoFusion są przejrzyste także w pomieszczeniach, oferując najlepszą jakość widzenia.

Nawet jeśli na zewnątrz świeci słońce, soczewki PhotoFusion® X są przejrzyste także w pomieszczeniach, oferując najlepszą jakość widzenia.

Drobne, aczkolwiek ważne odkrycie dokonane przez chemika Stanleya Donalda Stookeya i jego współpracownika Williama Armisteada w latach szcześćdziesiątych XX wieku sprawiły, że możliwe stało się stworzenie korekcyjnych soczewek okularowych, które reagują na promienie UV. Dzięki temu dziś dostępne są samościemniające soczewki o wysokiej wydajności, takie jak ZEISS PhotoFusion X, które mogą szybko stać się tak ciemne, jak okulary przeciwsłoneczne, pozostając przy tym całkowicie przejrzyste dla ich użytkownika w pomieszczeniu. 

Opracowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, aby dać Ci wyobrażenie o użytkownikach okularów oraz przedstawić sytuacje związane ze wzrokiem idealnie dopasowane do soczewek samościemniających:

1. Komfort użytkowania: soczewki samościemniające ZEISS do codziennego użytku

Czy potrzebujesz okularów cały czas? Czy męczy Cię ciągłe noszenie ze sobą dwóch par okularów, aby móc dobrze widzieć w pomieszczeniach i chronić oczy przed odblaskami światła i promieniowaniem UV na zewnątrz w słoneczny dzień? Okulary z soczewkami samościemniającymi mogą sprawić, że Twoje życie będzie bardziej komfortowe, ponieważ w jednej parze okularów posiadasz odpowiednie przyciemnienie dla wszystkich warunków oświetlenia. Soczewki PhotoFusion X na receptę o wysokim lub średnim współczynniku załamania przyciemniają się już w 15-30 sekund przy jasnym świetle lub świetle słonecznym*. W pomieszczeniach rozjaśniają się ponownie w 5-10 minut*, stając się wystarczająco przejrzyste, aby ich użytkownicy mogli widzieć wyraźniej w krótkim czasie. Oczywiście zapewniają również 100-procentową ochronę przed promieniowaniem UV na wszystkich poziomach zabarwienia.

2. Odprężenie: Soczewki samościemniające ZEISS dla wrażliwych na światło oczu

Czy Twoje oczy są szczególnie wrażliwe na światło? Musisz sięgać po okulary przeciwsłoneczne szybciej niż inni. Nawet jeśli słońce tylko nieznacznie wygląda zza chmur, wystarczy to, aby Twój wzrok się męczył. Soczewki samościemniajace mogą pomagać w zmniejszaniu dyskomfortu Twoich oczu, ponieważ prawie natychmiast dopasowują się do zmiennych warunków oświetlenia. Przy słabym świetle słonecznym przyciemniają się mniej, dzięki czemu nadal możesz dobrze widzieć.

3. Codzienne rozwiązanie: Soczewki samościemniające dopasowane do zmieniających się warunków oświetlenia przez cały dzień

Jesteś przyzwyczajony do posiadania dwóch par okularów – jednej pary okularów do używania w pomieszczeniach i drugiej do używania na zewnątrz – i jesteś poirytowany ich ciągłym zmienianiem w ciągu dnia. Soczewki samościemniające są dla Ciebie codziennym rozwiązaniem, a nie luksusem, mogą być ważnym narzędziem ułatwiającym codzienne życie i dającym poczucie komfortu. Twoje okulary szybko zmieniają się z normalnych na okulary przeciwsłoneczne, kiedy tylko wyjdziesz z pomieszczenia i na odwrót. Posiadasz odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich warunków oświetlenia, bez względu na to, czy spędzasz czas na zewnątrz, czy w pomieszczeniu, w słoneczne czy pochmurne dni.

4. Doskonała jakość widzenia: Soczewki samościemniające dla osób aktywnych i uprawiających sport.

Jesteś aktywny lub uprawiasz sport? Pogoda nie zawsze dopisuje, warunki oświetleniowe także często zmieniają się podczas aktywności fizycznej. Nie masz czasu, aby zmienić okulary. Soczewki samościemniające sprawiają, że od początku jesteś idealnie dostosowany do wszystkich warunków oświetleniowych. Twoje soczewki korekcyjne PhotoFusion X szybko zmieniają zabarwienie z jasnego na ciemne i z ciemnego na jasne. Jednocześnie chronią Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniej UV i redukują odblaski w słoneczne dni.

5. Nieograniczone w każdej odległości: progresywne soczewki samościemniające

Jedna para okularów odpowiednia do każdej sytuacji: Tak, jak okulary progresywne mogą zaoszczędzić Ci kłopotów związanych z ciągłą zmianą okularów do czytania na okulary korekcyjne, tak samo soczewki samościemniające sprawią, że unikniesz ciągłej zmiany okularów przeciwsłonecznych na korekcyjne i odwrotnie. Nie będziesz musiał już dłużej martwić się, że zgubisz, zapomnisz lub nie będziesz wiedział gdzie położyłeś drugą parę okularów. Skoncentruj się na danym momencie i ciesz się nim dzięki dobrej jakości widzenia we wszystkich warunkach oświetlenia.

6. Zamiast soczewek kontaktowych: soczewki samościemniające dla użytkowników soczewek kontaktowych

Twoje soczewki kontaktowe – dzienne, miesięczne, roczne lub wieloogniskowe są nieodzownym elementem Twojego życia. Jednak są też sytuacje, w których potrzebujesz okularów. Mimo to nadal chcesz być tak swobodny i aktywny, jak wcześniej, np. podczas uprawiania sportu. Okulary sportowe z zakrzywionymi soczewkami samościemniającymi mogą stać się nieodzownym elementem podczas treningu. Bez względu na to, czy spędzasz czas na zewnątrz, czy w pomieszczeniu, w słoneczne czy pochmurne dni, zawsze posiadasz odpowiednie zabarwienie soczewek i ochronę UV przy jednoczesnym zmniejszeniu odblasków słonecznych. Potrzebujesz tylko jednego elementu wspomagającego wzrok dla komfortowego widzenia.

7. Podążanie za modą: soczewki samościemniające ZEISS dopasowane do wszystkich oprawek okularowych

Czasy, kiedy soczewki samościemniające wyglądały niemodnie i nudno, już minęły. Nowoczesne soczewki samościemniające, takie jak ZEISS PhotoFusion X, są dostępne w naturalnych, modnych kolorach – tak, jak zwykłe soczewki przeciwsłoneczne. Soczewki samościemniające mogą także zostać dopasowane do wszystkich nowoczesnych oprawek, takich jak okulary bez oprawek lub okulary z zaokrąglonymi soczewkami, tak, abyś mógł w pełni prezentować swój gust modowy.

8. Mobilność: Soczewki samościemniające dla podróżujących

Podczas podróżowania szczególnie potrzebujemy swobody i odprężenia. Z tego powodu soczewki samościemniające mogą być pomocne podczas podróży.

Należy jednak pamiętać, że duża ilość promieniowania UV jest absorbowana przez przednią szybę samochodu, co z kolei ma wpływ na wydajność soczewek. Na szczęście soczewki PhotoFusion X wykazują lepsze właściwości samościemniające podczas jazdy samochodem niż ich poprzednia wersja. Podczas długich podróży nadal zaleca się używanie okularów przeciwsłonecznych.

Fotochromowe soczewki korekcyjne reagują także na zmiany temperatury. Oznacza to, że soczewki samościemniające przyciemniają się mniej w ostrym świetle słonecznym, jeśli temperatura na zewnątrz jest wysoka. W związku z tym zalecamy noszenie okularów przeciwsłonecznych, szczególnie w krajach południowych.

9. Ochrona: soczewki samościemniające zapewniające ochronę przed promieniowaniem UV i odblaskami słonecznymi przez cały dzień

Kiedy wspomina się o ekspozycji na promieniowanie UV, prawie zawsze mówi się także o jej możliwych szkodliwych skutkach. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV może powodować różne uszkodzenia wzroku i skóry.
Szkodliwe promienie UV mogą dostać się do siatkówki oka, co z kolei może prowadzić do związanego z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej.
Ponadto promieniowanie UV może prowadzić do zaćmy, czerniaka oka (najczęściej występującego rodzaju raka oka), oparzeń słonecznych rogówki oraz różnych chorób skóry. Z tego powodu ochrona UV jest zalecana przez cały dzień.
Dodatkowo soczewki samościemniające chronią oczy przed odblaskami przy ostrym świetle słonecznym.

Nasza wskazówka podczas zakupu soczewek samościemniających

Soczewki samościemniające mogą znacznie różnić się między sobą jakością i wydajnością. Zapytaj swojego optyka o wydajność soczewek samościemniających:

  • Jak szybko przyciemniają się korekcyjne fotochromowe soczewki okularowe?
  • Jak szybko stają się przejrzyste w pomieszczeniu?
  • Czy soczewki samościemniające oferują 100-procentową ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV-A i UV-B**?
  • Czy soczewki samościemniające stają się całkowicie przejrzyste w pomieszczeniu?
  • Jak ciemne stają się soczewki samościemniające w ostrym świetle słonecznym?
  • Jak soczewki samościemniające zachowują się w cieniu?
  • Jak dobrze soczewki samościemniające działają podczas jazdy samochodem?
Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.

Co użytkownicy okularów mówią o soczewkach samościemniających ZEISS PhotoFusion X

We wrześniu 2021 r. firma Carl Zeiss Vision przeprowadziła badanie preferencji konsumenckich na użytkownikach okularów***, którzy testowali soczewki PhotoFusion X. 8 na 10 konsumentów preferuje szare soczewki ZEISS PhotoFusion X zamiast najnowszej wersji szarych soczewek fotochromowych znanej marki. 9 na 10 klientów uważa, że soczewki PhotoFusion X szybciej reagują na oświetlenie niż poprzednia wersja PhotoFusion. Aż  98% konsumentów potwierdza, że soczewki PhotoFusion X po przyciemnieniu są wystarczająco ciemne jako soczewki przeciwsłoneczne.

*Średnia wartość dla 1,67 i 1,6 oraz soczewki okularowe na receptę wykonane z poliwęglanu. Wyniki mogą się różnić w zależności od materiału, temperatury i warunków oświetlenia.

**Promienie UV dzielą się na trzy kategorie, z których jedynie promienie UV-A i UV-B docierają do powierzchni Ziemi. Krótkofalowe, wysokoenergetyczne promieniowanie UV-C (100-280 nm) jest niemal w całości pochłaniane przez ziemską atmosferę. Mówiąc o promieniowaniu UV mamy na myśli jedynie promienie UV-A oraz UV-B, które docierają do ziemi. Nasze oczy absorbują promienie UV-A i UV-B w różynym stopniu.

***Badanie preferencji konsumenckich z N = 101 użytkowników okularów w Niemczech przeprowadzone we wrześniu 2021 r. przez niezależny instytut badań rynkowych (subiektywna ocena wizualna indeksu 1,6 w kolorze szarym soczewek z powłoką AR, aktywowaną przez sztuczne źródło światła UV).

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Szybkie przyciemnianie. Szybkie rozjaśnianie: nowoczesne soczewki samościemniające Soczewki fotochromowe ZEISS PhotoFusion zapewniają doskonałe widzenie przez całą dobę, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz
Jak zadbać o to, aby soczewki okularowe zawsze miały odpowiednie barwienia Odpowiedni makijaż do barwionych soczewek
Najnowszy trend: Soczewki barwione na różne kolory Jak zaszaleć z barwionymi na różne kolory soczewkami
Nie daj się oślepić Okulary przeciwsłoneczne to moda, ale co ważniejsze, zapewniają one istotną ochronę oczu przed promieniami UV.

Powiązane produkty