Supercienkie, superlekkie i zapewniające doskonałe widzenie

Optymalizacja grubości soczewek sprawia, że soczewki są jeszcze lepsze: Lepszy wygląd i lepsze widzenie

Osoby poszukujące nowej pary okularów oczekują czegoś więcej - oczekują przede wszystkim jak największego komfortu użytkowania. Soczewki organiczne sprawiają ,że współczesne soczewki okularowe ważą tyle, co nic. Nie powodują już one problemu z irytującymi odciskami na nosie. Najnowsze osiągnięcia przynoszą jeszcze więcej dobrych wiadomości: Dzięki optymalizacji grubości soczewek dostępne są teraz jeszcze cieńsze soczewki okularowe.

Soczewki okularowe grube jak bloki szkła to już na szczęście przeszłość. Niesamowity postęp w dziedzinie optyki został osiągnięty także dzięki wspomaganej komputerowo procedurze o nazwie [OPTIMA]. Procedura ta umożliwia zredukowanie widocznej grubości na krawędziach i w środku soczewek do możliwego technicznie minimum.

Dzięki procedurze OPTIMA soczewki okularowe mogą często zostać wykonane jako cieńsze ,dzięki temu, że ich wymiary są precyzyjne obliczone na podstawie kształtu i parametrów wybranych oprawek .

Kluczowa zaleta optymalizacji grubości środka: redukcja grubości jest wykonywana bez żadnego wpływu na moc soczewek. Soczewki takie różnią się od tradycyjnych soczewek okularowych: nie są okrągłe tylko dopasowywane kształtem do wybranych przez Państwa oprawek. Dzięki temu.
 

Ważną rolę pełnią następujące czynniki:

  • Moc soczewek okularowych
  • Rodzaj oprawki : pełna, żyłka czy bezoprawkowa
  • Dane centrowania
  • Materiał soczewek
  • Rodzaj soczewek okularowych (soczewki jednoogniskowe, dwuogniskowe, trójogniskowe lub progresywne)

 

OPTIMA stanowi zatem doskonałe rozwiązanie, jeżeli zmniejszenie grubości o co najmniej 0,5 mm zostanie osiągnięte przy zastosowaniu danych oprawki i danych centrowania. W przypadku każdego zamówienia OPTIMA konieczne jest najpierw określenie możliwości wykonania soczewek w tym systemie.

Cienkie i lekkie soczewki okularowe

1.5

0%

1.5

0%

1.6

20%

1.6

20%

1.7

35%

1.67

40%

1.9

40%

1.74

50%
Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Maksymalny komfort dzięki wyjątkowo cienkim i lekkim okularom Mniej znaczy więcej! Poniższe wskazówki podpowiedzą, jak dobrać lekkie soczewki i oprawki.
Mini poradnik na temat stylu: okulary i moda - niepokonany zespół Te wskazówki zapewnią Państwu atrakcyjny wygląd w każdych okolicznościach

Styl życia + Moda 16 paź 2017

Tags: Moda okularowa

Powiązane produkty