Chodzi o Indywidualność

Każde oko jest równie unikalne jak odcisk palca

Każdy z nas jest unikalny. Posiadamy własne osobowości. Każde oko także ma swój własny profil - żadne nie jest takie samo jak inne. Tylko soczewki indywidualne mogą spełnić wynikające z tego specjalne wymagania . Im bardziej precyzyjne jest badanie Państwa oka przeprowadzane przez okulistę lub optometrystę, tym lepsze będą Państwa wrażenia wizualne po założeniu nowych okularów.

Co czyni soczewkę unikalną? Jak dużo danych pomiarowych potrzebne jest aby dopasować idealnie soczewkę do Państwa indywidualnych potrzeb? I dlaczego wybór soczewek spersonalizowanych zapewnia widzenie nie wymagające praktycznie żadnego wysiłku ze strony oka?

Proszę spróbować przeprowadzić następujące ćwiczenie: Należy zakryć połowę twarzy lustrem stojąc przed drugim lustrem. Wówczas własna twarz będzie wyglądała dziwne - nienaturalnie, symetrycznie. Żadna osoba na ziemi nie ma dwóch symetrycznych połówek twarzy. Nawet najmniejsze detale mają duże znaczenie przy produkcji soczewek z dokładnością do mikrometra, jako że wysoce wrażliwe ludzkie oko rozpoznaje nawet najmniejsze odchylenia. Długoterminowymi konsekwencjami tego mogą być problemy z widzeniem lub zmęczenie oczu. Nie jest zatem zaskoczeniem, że Państwa wrażenia wizualne będą bardziej komfortowe a oczy nie będą potrzebowały praktycznie żadnego wysiłku, gdy soczewki i oprawki zostaną dokładnie dopasowane do Państwa indywidualnych parametrów oczu i twarzy.

Jest to bardzo ważne dla uzyskania takich precyzyjnych danych gdy Państwa soczewki mają być wysoce złożone lub o dużej mocy. Najtrudniejszym elementem jest produkcja soczewek progresywnych, gdzie przejście ze strefy widzenia na dużą odległość do strefy czytania i odwrotnie są wkomponowane w soczewkę w sposób niewidoczny dla drugiej osoby . Spersonalizowana produkcja jest szczególnie istotna w przypadku takich soczewek, ponieważ dzięki niej na osiągnięty wynik nie ma negatywnego wpływu strefa przejściowa między widzeniem na małą i dużą odległość.

Które indywidualne dane pomiarowe są kluczowe?

Rozstaw oczu: Pomiar odległości między prawym a lewym okiem ( od środka źrenicy do nosa dla każdego oka oddzielnie)

Odległość widzenia w bliży: Czy kiedykolwiek zastanawiali się Państwo nad sposobem, w jaki czytają Państwo książkę lub w jakiej odległości trzymają Państwo przyrządy podczas pracy? Pomiary te są niezbędne dla spersonalizowania osobistych soczewek z racji wykonywanego przez Państwa zawodu. wykonywanych czynności czy hobby.

Wysokość źrenicy oka: Punkt, w którym Państwa prawe i lewo oko patrzy przez soczewki nie jest taki sam. Mierzy się go od dolnej krawędzi oprawki do źrenicy oka.

Nachylenie oprawek: Biorąc pod uwagę, że każda twarz ma inny profil, różne będzie także nachylenie oprawki względem twarzy. W związku z tym bardzo ważne jest, aby wartość ta również została wzięta pod uwagę przy obliczaniu Państwa indywidualnych wymagań w zakresie soczewek.

Odległość oka od soczewki: Odległość ta również różni się między osobami. Eksperci nazywają ją odległością tylnego wierzchołka rogówki. Wystarczy porównać na przykład profil twarzy Europejczyka i Azjaty. Różnicę będzie można dostrzec natychmiast gołym okiem.

Kąt krzywizny oprawek: Jest to bardzo ważny parametr ,który pozwoli na idealne dopasowanie soczewek do oprawek w zakresie dobrego widzenia. Musi on również zostać uwzględniony w precyzyjnych obliczeniach wykonywanych dla indywidualnych soczewek.

Nowa generacja widzenia

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Dlaczego okulary dziecięce powinny zapewniać najlepszą ochronę przed UV Oto, co każdy rodzic powinien wiedzieć na temat ochrony oczu dziecka przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV).
Jakie okulary słoneczne wybrać do ulubionej aktywności? Na rynku dostępne są okulary słoneczne idealne na każdą okazję
Ochrona przed promieniowaniem UV i odblaskami Na czym polega różnica między nimi?
Ochrona przed UV na co dzień Szyby okienne, odzież i okulary – które z nich blokują promienie UV? A które nie zapewniają ochrony?

Powiązane produkty