Carl Zeiss Vision – Tu za każdym razem można liczyć na coś ekstra

Od ponad 160 lat Carl Zeiss dzięki swoim innowacjom pomaga ulepszać „świat widzenia”

Od oddalenia po zbliżenie, od teleskopów używanych w kosmosie w satelitach Google Earth po elektroniczne mikroskopy wykorzystywane w badaniach, od precyzji po maksymalną niezawodność, od niezawodności technologii profesjonalnych kamer filmowych po zintegrowane soczewki aparatów w telefonach komórkowych Nokia: innowacja zawsze torowała drogę w historii firmy Carl Zeiss. Oczywiście sprawdza się to także w udoskonalaniu technologii produkcji soczewek okularowych, produkcji urządzeń do badania wzroku oraz środków wspomagających widzenie.   

W związku z tym, historia firmy Carl Zeiss, a w szczególności dział produkcji soczewek okularowych, ustanowiła wiele kamieni milowych związanych z wynalezieniem wielu innowacyjnych rozwiązań. W 1937 firma Carl Zeiss wynalazła soczewki polaryzowane, a pierwsze takie soczewki przeznaczone do okularów zostały przez nią wyprodukowane w roku 1959.
W roku 1993 firma Carl Zeiss wprowadziła na rynek pierwsze na świecie soczewki progresywne symetrycznie horyzontalne i tym samym umożliwiła użytkownikom cieszenie się nieograniczonym widzeniem zarówno na bliską jak i daleką odległość przy użyciu jednej i tej samej pary okularów.

Firma Carl Zeiss była też pierwszym producentem soczewek okularowych w Europie, który produkował soczewki z wysoce refrakcyjnego tworzywa sztucznego. Dopiero od momentu udostępnienia tego osiągnięcia producenci mogli zacząć wytwarzanie cienkich i lekkich soczewek. okularowych. Kolejną unikalną cechą soczewek marki ZEISS jest to, że ich grubość może zostać dopasowana do danego typu oprawki.


Customised Progressive Lenses

W roku 2000 firma Carl Zeiss jako pierwsza dopasowała soczewki progresywne do indywidualnych potrzeb użytkownika. Ta nowa generacja spersonalizowanych soczewek progresywnych oferuje korzyści, takie jak widzenie bez wysiłku zarówno na małą jak i dużą odległość, dzięki szczególnie szerokim zakresom widzenia. Dzięki temu okulary z takimi soczewkami są wyjątkowo wygodne w użytkowaniu. Aby zagwarantować, że użytkownicy preferujący modne ,małe oprawki będą także mogli cieszyć się tymi zaletami, spersonalizowane soczewki progresywne są dopasowane do każdej oprawki, niezależnie od wielkości i kształtu.

W roku 2007 firma wprowadziła kolejny przełomowy wynalazek w dziedzinie optyki i okulistyki: i.Profiler®. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii pomiarowej, przyrząd ten pokazuje indywidualne profile widzenia każdego użytkownika okularów. Umożliwia on także analizę parametrów, które nie były dotąd brane pod uwagę przy produkcji soczewek okularowych. W oparciu o te parametry oraz o wyniki dodatkowego badania wzroku, soczewki ZEISS mogą teraz zostać skalkulowane i wyprodukowane z niespotykaną do tej pory dokładnością ,aby zapewnić Państwu wyjątkowy komfort widzenia nawet nocą i o zmierzchu.

Priorytetem firmy Carl Zeiss jest to, aby mogli Państwo cieszyć się wszystkimi zaletami idealnego wzroku od momentu, gdy tylko Państwa oczy spojrzą przez soczewki ZEISS.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Jak znaleźć dobrego optyka? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę – od pierwszego badania wzroku po dopasowanie soczewek
Lista kontrolna przy zakupie nowych okularów Okulary do bliży i dali, okulary progresywne, okulary sportowe, okulary do czytania i okulary do pracy... Co warto o nich wiedzieć?
Czy niewłaściwe okulary albo złe oświetlenie mogą pogorszyć wzrok? Dowiedz się, co się dzieje, gdy zmuszasz oczy do zbyt intensywnej pracy
Pytania, które należy zadać podczas kolejnej wizyty u okulisty

Powiązane produkty