Zrozumieć widzenie

Dobre widzenie to skomplikowany proces. Dowiedz się, w jaki sposób widzimy i jakie produkty optyczne mogą nam w tym pomóc.

Wzrok to najważniejszy z pięciu zmysłów. Złożona współpraca mózgu i oczu pozwala nam dostrzegać otaczający nas świat z całym bogactwem szczegółów. Właśnie dlatego dobry wzrok to warunek wysokiej jakości życia. Okulary odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu doskonałego widzenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak przebiega proces widzenia oraz czego wymaga. Poznaj szczegóły anatomii ludzkiego oka, a także choroby oczu i wady wzroku, takie jak ślepotę barw. Pomożemy również dobrać odpowiednią powłokę antyrefleksyjną na soczewkach. Czy wiesz, że istnieje wiele rodzajów soczewek i wiele osób mogłoby cieszyć się lepszym widzeniem, gdyby używało spersonalizowanych okularów?

Diagnozowanie problemów ze wzrokiem

Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm... Jakie wyróżniamy wady wzroku i jak można je korygować?

Oko człowieka

Wszystko, co musisz wiedzieć o anatomii, strukturze i funkcjonowaniu narządu wzroku.

Zrozumieć widzenie 24 lis 2017

Tags:

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.
Weź udział w przesiewowym teście wzroku ZEISS online i sprawdź jakość swojego widzenia. Sprawdź tutaj, czy już czas na kolejne badanie wzroku.
Jak produkowane są soczewki okularowe? Od organicznych po mineralne soczewki ZEISS – wszystko, co chcesz wiedzieć o produkcji soczewek okularowych.

Zrozumieć widzenie 28 mar 2018

Tags:

Ślepota barw czerwono-zielona; daltonizm i monochromatyzm Jakie są rodzaje zaburzeń postrzegania kolorów? Jak je rozpoznać?

Zrozumieć widzenie 29 lis 2017

Tags:

Historia okularów Od pierwszych „kamieni do czytania” do modnego dodatku.
Ile par okularów potrzebujesz? Nie daj się przytłoczyć ogromnemu wyborowi!
Jak zapewnić dobre widzenie naszym dzieciom Okulary dla dzieci muszą spełniać wymagające normy
Jak dobrać właściwe soczewki progresywne? To łatwe! Cztery rodzaje soczewek progresywnych pozwalają dobrać odpowiedni wariant do swoich potrzeb
Tajemnica idealnej konstrukcji soczewki okularowej Bogate doświadczenie, matematyka i precyzyjne dane o potrzebach użytkownika to składniki wymagane do spersonalizowanego rozwiązywania problemów z widzeniem

Zrozumieć widzenie 16 paź 2017

Tags: U optometrysty

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS