Lepsza jakość życia i więcej niezależności: lepsze widzenie dzięki urządzeniom dla osób słabowidzących

Jakie istnieją możliwości w sytuacji, gdy nawet okulary nie są już wystarczające?

Niezależnie, od tego, czy jest spowodowane chorobą, wypadkiem czy wiekiem, słabe widzenie to coś, co może przydarzyć się każdemu z nas w dowolnej chwili. Indywidualnie dopasowane urządzenia dla osób słabowidzących mogą pomóc im widzieć lepiej i przywrócić nieco normalności i niezależności w ich życiu.

Chcielibyśmy przekazać Państwu nieco informacji na temat tego, co nowoczesne urządzenia dla osób słabowidzących potrafią i powinny zapewniać, a także o tym, na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę podczas ich zakupu i jakie są dostępne możliwości.

Gdy wzrok pogarsza się do takiego stopnia, że okulary przestają być pomocne przy czytaniu lub zajmowaniu się swoim hobby, większość osób zaczyna używać lupy powiększającej. Jednak nawet proste lupy powiększające wykazują poważne różnice jakościowe w zależności od tego, czy są to produkty z półki czy produkty dopasowane przez wykwalifikowanego specjalistę. Ważne jest zapoznanie się najpierw z kryteriami jakościowymi urządzeń dla osób słabowidzących.

Osiągnięcie najlepszego widzenia oraz wygodne użytkowanie - to podstawowe wymagania

Najważniejszym z celów ZEISS jest osiągnięcie najwyższej możliwej wydajności wizualnej dla każdego użytkownika, zgodnie z jego wymaganiami Co więcej, ważne jest, aby wybrać urządzenie odpowiednie do zdolności użytkownika: powinien on korzystać z niego łatwo i bez wysiłku. Dlatego też ZEISS przykłada dużą wagę do wygody w użytkowaniu.

Kryteria jakościowe urządzeń dla osób słabowidzących

Jakość obrazu oraz rozmiar pola widzenia są głównymi czynnikami decydującymi o jakości produktu dla osób słabowidzących. ZEISS oferuje jednocześnie doskonałą jakość obrazu oraz największe możliwe pole widzenia. Jako że pole widzenia jest mniejsze im większe jest powiększenie bardzo ważne jest, aby wybrano jak najlepsze elementy optyczne, Jest to sposób pozwalający uniknąć szybkiego zmęczenia oczu.

Soczewki organiczne z ochronną powloką utwardzającą są zalecane w urządzeniach dla osób słabowidzących w celu zagwarantowania optymalnej odporności na zarysowania i pęknięcia. ZEISS oferuje także powłoki antyrefleksyjne, które dodatkowo zwiększają komfort widzenia.

Produkty dla osób słabowidzących można wyposażyć także w system oświetlenia. W szczególności osoby starsze potrzebują większej ilości światła, aby lepiej widzieć.

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.

Jakie urządzenia dla osób słabowidzących są dostępne?

1. Lupy powiększające

Klasyczne produkty dla osób słabowidzących. Używane są ręczne lupy powiększające o mocy do 20 dioptrii, a także kieszonkowe lupy powiększające o mocy sięgającej 40 dioptrii.

Ręczne lupy powiększające od ZEISS

Ręczne lupy powiększające od ZEISS

Proste i funkcjonalne, a przy tym jednak spersonalizowane: konstrukcja elementów optycznych jest kluczowa dla tego, aby mogli Państwo cieszyć się lepszym widzeniem. Ręczne lupy powiększające ZEISS dostępne są z wysokiej jakości soczewkami asferycznymi, które są standardowo wyposażone w ochronną powłokę utwardzającą. Są one też opcjonalnie dostępne z wielowarstwową powłoką antyrefleksyjną. Powłoka ta wspomaga także widzenia przy zadaniach wymagających precyzji. Ochronna powłoka utwardzająca- zwiększa wytrzymałość urządzenia oraz zwiększa jego obszary zastosowania.

 

Podświetlane lupy powiększające od ZEISS

W niekorzystnym świetle czytanie jest dużo trudniejsze: jakość odwzorowania obrazu zmniejsza się wraz ze zmniejszonym kontrastem. Kieszonkowe oraz zamontowane na statywie podświetlane lupy powiększające kompensują brakujące oświetlenie. Dzięki niskiemu zużyciu mocy oraz długiej żywotności,oświetlenie LED jest szczególnie korzystne.

Kieszonkowe lupy powiększające od ZEISS

Bez problemu mieszczą się w kieszeni. Prace precyzyjne, dostrzeganie nawet najmniejszych detali – z lupą kieszonkową ZEISS poradzisz sobie bez trudu. Carl Zeiss oferuje Państwu wysokiej jakości kieszonkowe lupy powiększające, które zmieszczą się do kieszeni oraz - w zależności od modelu - zapewniają powiększenie od 3x do 10x w całym polu widzenia - a to wszystko bez zniekształceń czy aberracji chromatycznych.

Lupy powiększające nie większe niż karta kredytowa

A mogą być jeszcze mniejsze: dzięki swojemu małemu rozmiarowi lupy powiększające VisuCard® zmieszczą się nawet w Państwa portfelu i pomogą w każdej sytuacji .Ochronna powłoka utwardzająca sprawia, że taka lupa powiększająca jest solidna i niezawodna.

 

2. Okulary powiększające

Urządzenia dla osób słabowidzących, które są łatwe w użytkowaniu i odpowiednie do użytku poza domem.

Powiększające soczewki dwuogniskowe od ZEISS

Powiększające soczewki dwuogniskowe od ZEISS

Widzenie na bliską i daleką odległość w jednym. Tak jak sugeruje ich nazwa, soczewki takie oferują dwie moce w pojedynczej soczewce. Ich górną część można użyć do patrzenia w dal, a dolną wykorzystać do pracy w bliży.

Okulary teleskopowe od ZEISS

Okulary teleskopowe od ZEISS

Wydajność wizualna może zostać częściowo ulepszona poprzez okulary teleskopowe, w których zastosowane są powiększające układy optyczne. Zasadniczo są to „mini-teleskopy” zapewniające lepsze widzenie na odległość. Po dodaniu dodatkowych soczewek powiększających urządzenie to może być używane także do widzenia z bliska.

W przypadku lup powiększających odległość robocza może stać się z czasem zbyt mała, np. podczas czytania książki. Okulary teleskopowe zapewniają odpowiednią odległość roboczą. Wymagane powiększenie może zostać ustawione. Takie okulary powiększające mogą być również używane do średnich odległości, np. do oglądania telewizji. W okularach tych słabsze oko jest zakryte, a mocniejsze zostaje wyposażone w mały teleskop. ZEISS oferuje maksymalne pole widzenia, czyniąc widzenie bardziej komfortowym.

Proszę jednak pamiętać, że okulary teleskopowe nadają się tylko do użytku stacjonarnego, jako że ich użytkowanie w ruchu prowadziłoby do zmęczenia oczu.

Teleskopy ręczne od ZEISS

Teleskopy ręczne od ZEISS

Kiedy nie jest się w stanie zobaczyć pobliskich szczegółów lub tych w oddali, takich jak nazwy ulic, numery domów czy rozkłady jazdy autobusów musimy korzystać z czyjejś pomocy. Małe teleskopy ręczne zapewniają w takich sytuacjach doskonałą orientacją w otoczeniu .Zawsze pod ręką są gotowe do szybkiego wykorzystania.

Dzięki doskonałej konstrukcji zapewniają one szerokie pole widzenia oraz uszlachetnienia na elementach optycznych.

4. Soczewki filtrujące od ZEISS

Soczewki filtrujące od ZEISS

Soczewki filtrujące są pomocne dla osób, których siatkówka jest wrażliwa na rozproszone światło lub oślepiające błyski. Jest to bardzo męczące dla osoby cierpiącej na taką przypadłość nawet przy standardowym oświetleniu.

Nie istnieją żadne obiektywne kryteria przepisywania specjalnych soczewek filtrujących. W przypadku zmian zwyrodnieniowych oczu takich jak barwnikowe zwyrodnienie siatkówki lub retinopatia cukrzycowa lub inne schorzenia pacjenci wybierają odpowiednie soczewki filtrujące poprzez subiektywny wybór z różnych alternatyw.

Wybierają oni optymalne soczewki poprzez porównanie i oszacowanie komfortu wizualnego,podczas przymierzania poszczególnych barwień filtrujących. Binocular lorgnettes or filter clips are available for this purpose.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Niezależnie od tego, czy jesteś dentystą czy kosmetyczką - ciesz się idealnie ostrym widzeniem dzięki profesjonalnym okularom Niektóre czynności wymagają specjalnych soczewek okularowych, które dają większe możliwości. Innowacyjna technologia firmy ZEISS pomoże Państwu widzieć idealnie.

Życie zawodowe 16 paź 2017

Tags: Okulary do pracy

Powiązane produkty