Soczewki do pracy biurowej ZEISS - Idealne rozwiązanie w miejscu pracy.

LEPSZE WIDZENIE przeprowadza wywiad z Dr Arne Ohlendorf oraz Monique Welscher na temat kulis opracowywania nowych soczewek ZEISS używanych w okularach do pracy.

Nowa technologia firmy ZEISS zapewnia indywidualnie dostosowane soczewki okularowe do pracy - gwarantujące wyraźne i ostre widzenie, szerokie pole widzenia na odległości dalekie i średnie oraz całodzienny komfort. LEPSZE WIDZENIE rozmawia z dr Arne Ohlendorf oraz Monique Welscher z działu rozwoju Carl Zeiss Vision.

LEPSZE WIDZENIE: Dla naszych oczu w pracy nie ma lepszego rozwiązania niż okulary z soczewkami specjalnie zoptymalizowanymi pod kątem różnych odległości widzenia w pracy. Dlaczego ten poziom indywidualnego dostosowania do oka osiągnąć można tylko za pomocą soczewek okularowych?

Dr Arne Ohlendorf: Coraz większe wymagania dzisiejszych miejsc pracy oznaczają, że osoby starczowzroczne potrzebują dużego pola widzenia, na przykład po to, aby dobrze widzieć wszystkie informacje na monitorze. W przypadku osób z ametropią w postaci krótkowzroczności lub dalekowzroczności, którą można skorygować soczewkami jednoogniskowymi, wymagania te jest dość łatwo spełnić. Kiedy jednak pojawia się starczowzroczność, około 40 roku życia, najlepszym rozwiązaniem jest korekcja za pomocą soczewek progresywnych. Stanowią one jedyne rozwiązanie, które zapewnia osobom ze starczowzrocznością dobre widzenie na wszystkie odległości. Z racji swojej konstrukcji soczewki takie nie zawsze sprawdzają się podczas długotrwałej pracy przy komputerze. Jeśli zaś chodzi o korekcję operacyjną starczowzroczności to widzenie na bliską odległość może się poprawić, jednak efekt ten nie jest stały, jako że starczowzroczność to dolegliwość zwyrodnieniowa. Soczewki ZEISS do pracy stanowią doskonałe rozwiązanie, jeśli osoba nosząca okulary potrzebuje korekcji widzenia na odległości bliskie i pośrednie.

Widzenie w biurze

LEPSZE WIDZENIE: Jak zostały opracowane nowe soczewki do pracy biurowej ZEISS i co powoduje, że są takie wyjątkowe?

Dr Arne Ohlendorf: ZEISS posiada wysoce specjalistyczną wiedzę na temat widzenia. Dzięki swoim innowacyjnym metodom dokonywania obliczeń oraz unikalnym procesom produkcji soczewek ZEISS ciągle ulepsza lub wprowadza zupełnie nowe rozwiązania na rynek optyki.
Kluczowym czynnikiem wszystkich innowacyjnych rozwiązań ZEISS jest jednak gwarancja dobrego widzenia oraz optymalnych wrażeń wizualnych dla osoby noszącej okulary. W przypadku nowych soczewek do pracy biurowej ZEISS innowacja zbiegła się z popytem na rynku, a firma ZEISS pracowała intensywnie z ekspertami w zakresie badań oraz klinikami, aby uzyskać rozwiązania dla określonych grup odbiorców.

Monique Welscher: Aktualnie badania wykazały, że 63 procent osób noszących okulary nie jest zadowolonych ze swoich soczewek w pracy (Źródło: Leibniz Institute for Work Research, Badanie online 2011, n=175). Każdy chce widzieć wyraźnie i bez wysiłku na bliskie i średnie odległości, aby uniknąć zmęczenia oczu czy bólu szyi. Stanowiło to kluczowy cel przy opracowywaniu soczewek ZEISS do pracy. Nowa dopasowana konstrukcja oraz indywidualne dopasowanie odległości widzenia danej osoby w zakresie odległości małych i średnich umożliwia komfortowe widzenie przez cały dzień. Taki był wynik dalszych badań prowadzonych przez Leibniz Institute for Work Research w TU Dortmund. Badanie potwierdziło, że dzięki soczewkom do pracy biurowej ZEISS osiągnąć można lepsze widzenie podczas pracy przy komputerze oraz na bliską odległość w porównaniu z soczewkami progresywnymi.

LEPSZE WIDZENIE: Czy jednak adaptacja się do nowych okularów do pracy nie zajmuje dużo czasu?

Monique Welscher: Badania wskazują, że jest dokładnie przeciwnie. Po pierwsze, jak wie każda osoba nosząca okulary, przyzwyczajenie się do każdych nowych okularów zabiera trochę czasu. Mózg przyzwyczaja się do konkretnych wrażeń wizualnych, czasami przez kilka lat, a przy nowych okularach musi przystosować się do nowej, zmienionej percepcji. Przy pierwszym włożeniu soczewek progresywnych każdy musi się także przyzwyczaić do sposobu, w jaki działają, co może powodować na początku problemy np. przy wchodzeniu po schodach czy szybkich ruchach głową. Badanie pokazało jednak, jak szybko użytkownicy adoptują się do nowych soczewek ZEISS przeznaczonych do pracy. Większość respondentów (76%) zaadoptowała się do soczewek do pracy biurowej ZEISS w przeciągu jednego dnia. Kolejne badanie, przeprowadzone przez Leibniz Institute for Work Research w TU Dortmund potwierdziło najszybsze tempo adaptacji- w przeciągu jednego dnia - do soczewek do pracy biurowej ZEISS u większości przebadanych osób.1

Źródło: Międzynarodowe badanie użytkowników soczewek do pracy biurowej ZEISS, n=94

LEPSZE WIDZENIE: Soczewki ZEISS do pracy gwarantują naturalniejszą i bardziej rozluźnioną pozycję głowy i szyi. Czy prawdopodobieństwo pojawienia się typowych związanych z pracą przed komputerem dolegliwości, takich jak łzawienie i pieczenie oczu spada dzięki użytkowaniu soczewek ZEISS do pracy?

Okulary do czytania:

Okulary do czytania

Okulary do czytania zapewniają lepsze widzenie na małe odległości.

Skutki dla postawy w trakcie używania komputera:

  • Osoba nosząca okulary pochyla się do przodu, aby widzieć przedmioty wyraźniej.
  • Skutkuje to nadmiernym napięciem szyi i pleców.

 

Soczewki progresywne:

Soczewki progresywne

Zakres widzenia średnich odległości w strefie progresji nie zawsze sprawdza się przy pracy z komputerem.

Skutki dla postawy w trakcie używania komputera:

  • Osoba nosząca okulary podnosi głowę do góry, tak aby móc patrzeć przez część soczewki przeznaczonej dla średnich odległości.
  • Skutkuje to napięciem mięśni szyi i barków.

     

Nowe soczewki ZEISS do pracy

Nowe soczewki ZEISS do pracy

Dopasowana konstrukcja zapewnia osobom noszącym okulary ostre i wyraźne widzenia na bliskie i średnie odległości, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb: 1. Podczas czytania, 2. W pracy, oraz 3. Przy ogólnej aktywności.

Skutki dla postawy w trakcie używania monitora:

  • Głowa i szyja pozostają w naturalnej pozycji.
  • Pełen komfort przez cały dzień


Monique Welscher: Symptomy takie jak zmęczone, łzawiące czy piekące oczy są o wiele mniejsze przy korzystaniu z soczewek do pracy biurowej ZEISS co potwierdza inne badanie (Leibniz Institute for Work Research w TU Dortmund).

LEPSZE WIDZENIE: Czy istnieją jakieś ograniczenia w zakresie wyboru oprawek? Czy muszą one mieć określoną szerokość lub wysokość?

Monique Welscher: W przypadku najnowszej generacji soczewek progresywnych możemy dobrać dowolne ,modne oprawki. Zalecana minimalna wysokość dopasowania wynosi tylko 14 mm dla soczewek do pracy biurowej ZEISS oraz soczewek progresywnych ZEISS. Zazwyczaj dla użytkownika wygodniej jest jednak, jeśli wielkość ta wynosi 18 mm lub więcej. Gama produktów ZEISS zapewnia duży wybór, pozwalający optykowi-okuliście na indywidualne dopasowanie okularów do osobistych potrzeb pacjentów. Należy tu wziąć pod uwagę różne przyzwyczajenia w zakresie użytkowania (np. rodzajów aktywności i sposobów spędzania wolnego czasu). Dostępny jest szeroki wybór modnych oprawek, a optyk-okulista pomoże Państwu dokonać właściwego wyboru.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Okulary dla menedżerów - najwyższej jakości soczewki i oprawki dla wyjątkowego komfortu widzenia Elegancja i maksymalna funkcjonalność - okulary dla ludzi na stanowiskach menedżerskich muszą spełnić wiele wymagań.

Życie zawodowe 16 paź 2017

Tags: Okulary do pracy

Wszystko na stanowisku pracy przy komputerze jest widoczne Jak specjalne okulary do czytania/zmiennoogniskowe mogą ułatwić pracę

Życie zawodowe 16 paź 2017

Tags: Okulary do pracy

Okulary dla pilotów - idealne widzenie wysoko ponad chmurami Niezależnie od tego, czy jest zawodowcem czy amatorem, każdy pilot potrzebuje okularów ,które pozwolą widzieć wyraźnie, nawet w ekstremalnych warunkach oświetleniowych i pogodowych.

Życie zawodowe 16 paź 2017

Tags: Okulary do pracy

Lepsze widzenie i większy komfort w pracy Nowe soczewki okularowe do pracy biurowej ZEISS zapewniają komfortowe widzenie przy mniejszym wysiłku.

Życie zawodowe 16 paź 2017

Tags: Okulary do pracy

Powiązane produkty