Soczewki progresywne - Małe arcydzieła

Perfekcyjne okulary to dobrze spersonalizowana pomoc optyczna dla osób z problemami ze wzrokiem

Komfortowe i precyzyjne widzenie - na odległość, z bliska i we wszystkich zakresach pośrednich: soczewki progresywne zapewniają najlepsze rozwiązanie dla problemów ze wzrokiem. Jest to jednak jednocześnie jedno z najbardziej złożonych rozwiązań: czy wiedzieli Państwo, że spersonalizowane soczewki progresywne wymagają kilkaset godzin czasu poświęconych na opracowywanie, projektowanie i produkcję, aby mogły trafić do użytkowników?

Nie jest to w zasadzie zaskakujące, biorąc pod uwagę, że soczewki te muszą być technicznie doskonałe: oczekuje się od nich, że korygować będą zarówno dalekowzroczność i krótkowzroczność i umożliwią ich użytkownikowi cieszenie się idealnym widzeniem na każdym kroku i w każdej sytuacji. Nie jest to zdecydowanie coś, co łatwo osiągnąć.

Górna część soczewki zapewnia widzenie na dalsze odległości, dolna na bliskie odległości a krótki odcinek między tymi dwoma częściami - tzw. obszar przejściowy lub obszar progresji - zapewnia widzenie w odległościach pośrednich, na przykład ekran monitora. W wyniku procesu wytwarzania obszary peryferyjne soczewek uniemożliwiają perfekcyjne widzenie w zależności od jakości projektu soczewek progresywnych oraz stopnia spersonalizowania.

Porównanie soczewek progresywnych

Ogólna zasada jest następująca: Im większy jest stopień spersonalizowania projektu soczewek progresywnych, tym lepsza jest jakość widzenia użytkownika. W przeciwieństwie do innych producentów, ZEISS bierze indywidualne parametry klienta pod uwagę od samego początku, tzn. od procesu produkcyjnego soczewek.

Różnice pomiędzy tym rodzajem soczewek a standardowymi soczewkami progresywnymi są zadziwiające: adaptacja do takich soczewek jest wyjątkowo szybka, a ich użytkownik jednocześnie może cieszyć się naturalnym, idealnie ostrym widzeniem na każdą odległość. W tych soczewkach czytanie jest bardziej komfortowe, kierowanie samochodem jest bezpieczniejsze, a praca jest o wiele mniej męcząca.

  1. Standardowe soczewki progresywne: ich projekt oferuje wysoką jakość oglądanych obrazów dzięki zaawansowanej technologii produkcji.
  2. Zaawansowane soczewki progresywne: soczewki progresywne zaprojektowane dla jeszcze lepszego komfortu widzenia obuocznego gwarantujące łatwą adaptację oraz wygodę użytkowania.
  3. Spersonalizowane soczewki progresywne: soczewki progresywne „szyte na miarę” indywidualnie dla każdego użytkownika oferują maksymalny komfort widzenia nawet dla najbardziej wymagających.  

Aby uzyskać taki poziom produkcyjny, ZEISS wykorzystuje coś, co nazywamy swobodnymi procedurami produkcyjnymi. Projekt taki może zostać idealnie dopasowany do potrzeb klienta - na żądanie może także zostać dodany osobisty grawerunek (np. inicjały pacjenta).

Widzenie w miejscu pracy po 40 – rozwiązania

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

ZEISS zmienia oblicze soczewek progresywnych! Wymagania stawiane naszym oczom zwiększyły się drastycznie w ostatnich latach. LEPSZY WZROK rozmawia z Laurą Rocha o tym, jak nowe portfolio soczewek progresywnych ZEISS uwzględnia nowe wyzwania.
Soczewki mineralne dla osób noszących soczewki progresywne Dalsze rozwinięcie portfolio soczewek progresywnych ZEISS - dlaczego trzeba je mieć

Powiązane produkty