O ZEISS

ZEISS jest wiodącym, międzynarodowym przedsiębiorstwem działającym w branży przemysłu optycznego oraz optoelektronicznego. Grupa ZEISS opracowuje, wytwarza i rozpowszechnia technologię pomiarową, mikroskopy, technologię medyczną, soczewki okularowe, obiektywy do aparatów fotograficznych i kamer, lornetki i wyposażenie do produkcji półprzewodników. Dzięki swoim rozwiązaniom, przedsiębiorstwo nieustannie zmienia świat optyki i pomaga kształtować postęp technologiczny. ZEISS jest podzielony na cztery działy: badań i technologii jakości, technologii medycznej, Vision Care/produktów konsumenckich i technologii produkcji półprzewodników. Grupa ZEISS jest reprezentowana w ponad 40 krajach i posiada ponad 50 oddziałów sprzedaży i usług, ponad 30 zakładów produkcyjnych i około 25 ośrodków badań i rozwoju na całym świecie.

W roku podatkowym 2015/16 przedsiębiorstwo uzyskało przychody około 4,9 mld euro i zatrudniało ponad 25 tys. pracowników. Siedziba założonego w 1846 roku w Jenie przedsiębiorstwa mieści się w Oberkochen (Niemcy). Carl Zeiss AG jest spółką holdingową zarządzania strategicznego, zarządzającą Grupą ZEISS. Przedsiębiorstwo jest w całości własnością Carl Zeiss Stiftung (Fundacji Carl Zeiss).

Vision Care

Grupa kapitałowa Vision Care jest jednym z czołowych światowych producentów soczewek okularowych i przyrządów okulistycznych. Grupa kapitałowa opracowuje i wytwarza produkty dla całego łańcucha wartości soczewek okularowych, które są rozprowadzane na całym świecie pod marką ZEISS. Grupa kapitałowa jest przypisana do działu Vision Care/produktów konsumenckich. W roku podatkowym 2015/16 segment uzyskał przychody 1,1 mld euro zatrudniając około 9,3 tys. pracowników.

Obszar działalności przedsiębiorstwa jest reprezentowany przez spółkę Carl Zeiss Vision International GmbH. W skład rozszerzonego Zarządu grupy ZEISS Vision Care wchodzą: Dr Matthias Metz (Prezes i Dyrektor Generalny), Sven Hermann (Dyrektor ds. Finansowych i Marketingowych), Dr Marc Wawerla (Dyrektor Operacyjny), Dr Timo Mappes (Innowacje), Jens Boy (Ameryka Północna) i Paul Bilsdorfer (Finanse).

ZEISS Policy

The ZEISS Policy describes the understanding of ZEISS on the following core topics:

  • the ZEISS brand, products & customer satisfaction
  • employees, health and safety &
  • compliance & social responsibility
  • external relationships, partners & suppliers
  • environmental protection & energy efficiency
  • continuous improvement processes & setting goals

Compliance is an essential component that guides all of our business-related actions and behavior.