Lepsze widzenie dla Państwa oczu

Gdy chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, nie można iść na kompromis

Okresy przejściowe jesienią i zimą stanowią szczególne obciążenie dla naszych oczu: słońce jest nisko na niebie zarówno rano, jak i wczesnym wieczorem, wcześniej robi się ciemno, występują długie fazy półmroku i częste mgły, utrudniające widzenie - w szczególności podczas jazdy samochodem. Specjalna druga para okularów może pomóc w uzyskaniu lepszego widzenia w tych wymagających sytuacjach.

Podczas jazdy najbardziej uciążliwe odblaski pochodzą z samochodów jadących w przeciwnym kierunku wieczorem i nocą
Podczas jazdy najbardziej uciążliwe odblaski pochodzą z samochodów jadących w przeciwnym kierunku wieczorem i nocą

Na pewno często zdarza się, że wracają Państwo do domu po długim, stresującym dniu w pracy. Zapada zmrok, a słońce jest już tak nisko, że oślepia oczy podczas jazdy samochodem. Dokładają się do tego również oślepiające światła samochodów jadących w przeciwnym kierunku Państwa oczy są przemęczone i na pewno zdają sobie Państwo wtedy sprawę, że sytuacja taka jest zagrożeniem dla Waszego bezpieczeństwa, jak również bezpieczeństwa innych kierowców na drodze.

Okulary dla kierowców

Aby mieć pewność ,że bezpiecznie i komfortowo dojedziemy do domu, najlepiej jest odwiedzić swojego optyka. Zaleci on specjalną drugą parę okularów, przeznaczoną do jazdy, która zapewni optymalne widzenie w półmroku, przy zmianach w oświetleniu oraz przy oślepiających źródłach światła.

Państwa okulary do jazdy powinny zapewniać optymalną ochronę przed oślepiającym światłem oraz promieniowaniem UV, jak również indywidualny stopień korekcji wzroku. W ten sposób mogą Państwo uniknąć oślepiających odblasków . Zapewniają to soczewki okularowe z doskonałą powłoką antyrefleksyjną, jak również polaryzacyjne oraz przyciemnione do jazdy samochodem w słoneczne dni.

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.

Co daje powłoka antyrefleksyjna?

Soczewki okularowe bez powłoki mogą działać jak lustro, co prowadzi do wyraźnie widocznych odblasków światła, pogarszających widzenie. Podczas jazdy wieczorem lub nocą odblaski te pochodzą głównie z samochodów jadących w przeciwnym kierunku . Soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną redukują te uciążliwe odblaski oraz zapewniają ostre widzenie i zmniejszenie działania oślepiania przez światła innych pojazdów. Istnieją trzy poziomy powłok antyrefleksyjnych: „podstawowy”, „wysoki” i „ zaawansowany”. W przypadku częstego prowadzenia pojazdów o poranku, o zmroku i nocą, eksperci zalecają soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną najbardziej zaawansowaną technologicznie.

Jak pomagają soczewki polaryzacyjne ?

To bardzo proste: Soczewki spolaryzowane redukują odblaski - głównie te pochodzące z poziomych powierzchni odbijających światło, takich jak mokra droga czy powierzchnia wody. Gdy założą Państwo okulary z takimi soczewkami od razu widać różnicę : będą teraz Państwo widzieć znacznie wyraźniej. Dzięki specjalnemu barwieniu Państwa widzenie będzie także bardziej kontrastowe, a widziane kolory będą jaskrawsze. Będą Państwo mogli uniknąć oślepienia promieniami słońca prowadząc samochód pod słońce na mokrej drodze.

Ochrona przed UV i barwienie

Ochrona przez UV jest również ważna także w przypadku okularów do jazdy samochodem. Chroni ona przed promieniowaniem ultrafioletowym o krótkiej długości fali, które może spowodować trwałe uszkodzenie oczu. Kupując okulary przeciwsłoneczne należy upewnić się, że posiadają one symbol CE, będący znakiem jakości. Barwienie w kolorze brązowym lub szarym jest najlepsze na potrzeby jazdy samochodem, ponieważ umożliwia kierowcom najszybciej i najskuteczniej rozróżnić światła sygnalizacji świetlnej, światła stopu oraz innych sygnałów świetlnych.

Na marginesie: Barwone gradalnie soczewki okularowe] mogą być szczególnie komfortowe w trakcie jazdy. Dolna część takich okularów jest jaśniejsza, co ułatwia tym samym odczytywanie informacji wyświetlanych na desce rozdzielczej.

O czym jeszcze należy pamiętać przy zakupie okularów do jazdy samochodem ?

Każdy jest inny. Dlatego też nasze oczy, ich rozstaw źrenic oraz sposób widzenia każdej osoby również się różnią. Niektóre osoby obracają głowę, aby zobaczyć, co dzieje się wokół nich, podczas gdy inne poruszają w tym celu tylko oczami. Wszystko to pełni bardzo ważną rolę przy konfigurowaniu Państwa soczewek okularowych i musi być brane pod uwagę. Spersonalizowane, zapewniające wyjątkowo wyraźne widzenie precyzyjne soczewki okularowe zwiększają dzięki temu Państwa komfort widzenia i pozwalają oczom odpocząć.

Z wiekiem ludzie stają się bardziej wrażliwi na oślepiające światło. Ich wrażenia wizualne ulegają pogorszeniu. Nasza wskazówka: Należy regularnie przeprowadzać badanie wzroku - co najmniej tak często, jak oddaje się swój samochód do przeglądu. Badanie wzroku należy przeprowadzać minimum co dwa lata.

Państwa optyk zaleci również odpowiednie oprawki . Powinny one idealnie leżeć na nosie i być w miarę duże ,tak ,aby nie ograniczały pola widzenia w trakcie jazdy. Bardzo małe oprawki z małym polem widzenia zazwyczaj nie są najlepszym wyborem, jeśli chodzi o okulary do jazdy samochodem.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

I nagle widzisz więcej – nawet nocą i w słabym oświetleniu Zobacz więcej mimo ślepoty zmierzchowej i słabego oświetlenia nocą dzięki innowacyjnym soczewkom.
Najczęściej zadawane pytania o soczewkach ZEISS Digital
Pełnia życia + widzenie bez wysiłku: Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowych soczewek okularowych dla osób w wieku trzydziestu czy czterdziestu lat, regularnie korzystających z urządzeń cyfrowych Soczewki ZEISS Digital wypełniają lukę między soczewkami jednoogniskowymi a soczewkami progresywnymi!
Najlepsze soczewki okularowe do jazdy - Bezpieczna droga do celu Soczewki spersonalizowane na potrzeby jazdy nie tylko zapewniają komfort prowadzenia samochodu, lecz także znacznie zwiększają bezpieczeństwo.

Powiązane produkty