Wskazówki pozwalające zwiększyć komfort noszenia soczewek progresywnych

Każdy może szybko zaadoptować się do idealnie dopasowanych soczewek progresywnych.

Posiadają one płynne strefy widzenia, które przechodzą jedna w drugą, aby umożliwić ostre widzenie na każdą odległość, w ramach jednej soczewki. Soczewki progresywne stanowią przykład zaawansowanej technologii. Kiedy zostaną dopasowane indywidualnie do użytkownika, zapewniają wysoki komfort użytkowania. Czasami jednak ,aby przyzwyczaić się do soczewek progresywnych, potrzebna jest odrobiona treningu.

Podstawowym wymaganiem jest profesjonalna konsultacja z optykiem

Pierwszym priorytetem jest osobista konsultacja z optykiem. Każdy z nas jest niepowtarzalny, podobnie jak nasze oczy. Dlatego optyk musi upewnić się, że dobrze rozumie Państwa indywidualne potrzeby pytając o pracę czy hobby.

Precyzyjne badanie wzroku pełni główną rolę w celu zapewnienia idealnego działania soczewek progresywnych. Przeprowadzany jest nie tylko indywidualny pomiar obojga oczu, lecz także badanie widzenia obuocznego. Potrzebne są także precyzyjne pomiary pozwalające dobrze dopasować parametry pacjenta do wybranej oprawki i soczewek.

Przy bardziej zaawansowanych soczewkach progresywnych potrzebne mogą być dodatkowe pomiary.

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.

Osoby ,które zakładają okulary z soczewkami progresywnymi po raz pierwszy potrzebują trochę czasu na adaptację.

Proszę się jednak nie martwić: przypadki osób, które nie są w stanie przystosować się do współczesnych soczewek progresywnych są bardzo rzadkie. Technologia produkcji soczewek progresywnych podlega ciągłym innowacjom Niektórzy, nowi użytkownicy soczewek progresywnych mogą jednak potrzebować trochę czasu, zanim się do nich przyzwyczają. Oko i mózg muszą nauczyć się dopasowywać różne moce korekcji soczewek progresywnych. Zmysł wzroku jest, niewątpliwie, bardzo złożony, jednak potrafi się doskonale adaptować. W przeciągu krótkiego czasu oko potrafi dopasować się do nowych warunków: np. podczas wchodzenia po schodach, użytkownik okularów pochyla głowę nieco bardziej w dół, aby zobaczyć schody poprzez część soczewek przeznaczoną do patrzenia na pośrednią lub daleką odległość.

Do czego muszę się przyzwyczaić podczas noszenia soczewek progresywnych?

  • Do niewielkich zniekształceń w obszarach peryferyjnych soczewek
  • Do większej ilości ruchów głową, szczególnie przy patrzeniu na bliską odległość, ponieważ część do patrzenia z bliska jest umiejscowiona wyłącznie w dolnej części soczewek.
  • Przede wszystkim konieczne jest przyzwyczajenie się do obszarów widzenia oraz ich umiejscowienia w okularach: przez dolną część widać wyraźnie tylko na bliską odległość, a patrząc w dal należy używać górnej części soczewek. W innym razie widzenie będzie niewyraźne.

Te problemy z adaptacją nie są czymś wyjątkowym i po krótkim okresie czują się Państwo w soczewkach progresywnych jak w „kapciach” . Aby jak najszybciej mogli się Państwo przyzwyczaić do soczewek progresywnych najlepiej nosić je przez cały dzień. Im wcześniej zaczną Państwo nosić okulary z soczewkami progresywnymi, tym łatwiej będzie się do nich przyzwyczaić.

Bardzo ważne jest wczesne użytkowanie soczewek progresywnych, najlepiej od momentu, gdy tylko zostaną przepisane pierwsze soczewki do bliży. Przepisana korekcja na bliską odległość będzie na początku niewielka. Okres adaptacji jest wówczas o wiele krótszy i łatwiejszy, ponieważ zmiana mocy pomiędzy strefami widzenia jest niewielka.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Najlepsze soczewki okularowe do jazdy - Bezpieczna droga do celu Soczewki spersonalizowane na potrzeby jazdy nie tylko zapewniają komfort prowadzenia samochodu, lecz także znacznie zwiększają bezpieczeństwo.
Projektowanie soczewek okularowych dla kierowców Zaglądamy za kulisy prac nad soczewkami DriveSafe marki ZEISS
Soczewki stworzone z myślą o komforcie prowadzenia pojazdów Jak soczewki ZEISS mogą zmniejszyć stres i poprawić bezpieczeństwo kierowców.
Polepsz swój wzrok za pomocą soczewek progresywnych Gama soczewek progresywnych ZEISS stanowi idealne rozwiązanie, także dla osób, które będą takie soczewki nosić po raz pierwszy

Powiązane produkty