Życie oferuje zbyt wiele, aby oglądać je tylko przez jedną parę okularów

Jak większość ludzi mają Państwo pewnie więcej niż jedną parę butów w swojej szafce - ale czy mają Państwo drugą parę okularów?

Nie ma czegoś takiego jak jedna para okularów do wszystkiego. Każda sytuacja w naszym życiu, każde zajęcie oraz ciągle zmieniająca się pogoda - to wszystko stawia naszym oczom zróżnicowane wymagania. Dlatego też spersonalizowana druga para okularów jest przydatna, jako że ułatwia życie.

Druga para okularów: okulary przeciwsłoneczne
Druga para okularów: okulary przeciwsłoneczne

Posiadają Państwo już oczywiście standardową parę okularów, która zawsze Państwu towarzyszy . Jest też jednak kilka powodów, dla których powinni Państwo rozważyć nabycie co najmniej jednej dodatkowej pary, jeśli nie więcej. Powinni Państwo również posiadać środki wspomagające widzenie, które będą dopasowane do różnych czynności czy hobby.

Proszę wybrać swoją uzupełniającą lub drugą parę okularów w oparciu o swoje osobiste potrzeby: swój zawód, zajęcia w czasie wolnym oraz preferowany styl.

Pierwszą pozycją na Państwa liście powinna być zapasowa para okularów do użycia w nagłym wypadku. Proszę po prostu wyobrazić sobie, co by się stało, gdyby kiedykolwiek zgubili Państwo lub zepsuli swoje okulary. Dobrze jest mieć drugą ich parę -tak na wszelki wypadek.

Drugie okulary: okulary do pracy
Drugie okulary: okulary do pracy

Niektórzy z Państwa prawdopodobnie interesują się modą bardziej niż inni. Druga para okularów na specjalne okazje lub modna para okularów zapewniająca Państwu dystyngowany wygląd to jeden z tych małych luksusów, które potrafią ulepszyć osobisty styl Okulary jako pomocne, modne akcesorium można ubrać razem ze stylową garderobą na specjalne okazje. Większość osób czuje się dobrze, gdy wiedzą, że dobrze wyglądają. Proszę zatem nie krępować się, być sobą, mieć odrobinę odwagi i pobawić się modą. Mogą Państwo bowiem rozważyć drugą parę okularów z innymi oprawkami :do noszenia w czasie wolnym od pracy.

Okulary sportowe to idealne rozwiązanie dla osób uprawiających sport amatorsko i profesjonalnie. Zapewniają one bezpieczeństwo, ochronę i idealne widzenie, niezależnie od tego, czy szukają Państwo okularów przeciwsłonecznych, okularów do gry w golfa czy gogli do pływania.

Drugie okulary: okulary sportowe
Drugie okulary: okulary sportowe

Doskonałe widzenie jest wyjątkowo potrzebne przy uprawianiu sportu. Proszę pamiętać, że każdy rodzaj sportu wymaga doskonałego postrzegania głębi i ruchu, jak również szybkiego dostosowywania się wzroku, tak aby zawodnik mógł skupić się na przeciwnikach, kolegach z drużyny i przedmiotach wykorzystywanych w danym sporcie. W większości przypadków standardowe okulary nie wystarczają i konieczne jest zastosowanie specjalnych okularów. Okulary sportowe i przeciwsłoneczne nie tylko ochronią Państwa oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, lecz także przed podmuchami powietrza, kurzem, insektami . Proszę upewnić się, że Państwa okulary sportowe są wygodne i nie spadają. Wiele z nich wyposażonych jest w elastyczny pasek sportowy, który pozwala dobrze je przymocować lub w miękki mostek pozwalający ochronić nos przed odciskami.

Czy pracują Państwo przez cały dzień na komputerze? Czy widzą Państwo dobrze klawiaturę, ale obraz na monitorze jest rozmyty? Czy muszą Państwo spoglądać ponad oprawkami swoich okularów lub nawet obracać głowę, jeśli chcą Państwo rozpoznać współpracownika, który właśnie wszedł do Państwa biura? Jeśli tak, są Państwo idealnymi kandydatami do noszenia soczewek progresywnych. Są one idealnie dla ludzi pracujących przy komputerze i spowodują, że długie dni spędzane w biurze będą mniej męczące dla Państwa oczu.

Mogą też Państwo rozważyć parę okularów do jazdy, które będą Państwo trzymać w swoim samochodzie. Dzięki nim będą Państwo bezpieczniej czuli się za kierownicą ,a jazda samochodem nie będzie Państwa męczyć, w szczególności jeśli często jeżdżą Państwo na długie trasy, zarówno dniem, jak i nocą. Zmienne warunki oświetleniowe, znaki drogowe, które ciężko odczytać nocą czy też światło odbijające się od mokrej od deszczu drogi: nasze oczy muszą zmagać się z wieloma wyzwaniami, kiedy prowadzimy.

Dobra para okularów przeciwsłonecznych ze 100% ochroną przed promieniowaniem UV powinna definitywnie być na Państwa liście zakupów, jeśli chodzi o drugie okulary. Ochrona przed promieniowaniem UV jest niezbędna dla oczu. Soczewki takich okularów powinny być dopasowywane do Państwa aktualnych potrzeb w zakresie widzenia podobnie jak soczewki Państwa codziennych okularów. Jeśli woleliby Państwo nie zmieniać ciągłe zwykłych okularów na przeciwsłoneczne przy zmianie warunków oświetleniowych, mogą Państwo rozważyć rozwiązanie z soczewkami, które automatycznie dopasowują się do zmiennych warunków oświetleniowych: PhotoFusion X.

Czy są Państwo zapalonymi czytelnikami? Czytanie to doskonała zabawa, a ponadto relaksuje. Niemniej jednak czytanie męczy oczy, jako że muszą one wtedy szybko rozpoznawać zarówno duży, jak i mały druk. Wydłużające się fazy skupienia oraz słabe oświetlenie powodują, że czytanie w łóżku lub na kanapie szczególnie obciąża oczy. Para okularów do czytania, która została specjalnie spersonalizowana pod kątem takich wymagań spowoduje, że długie godziny z książką nie będą już tak męczyć Państwa wzroku.

I wreszcie: mogą Państwo potrzebować specjalnych okularów do swoich zajęć rekreacyjnych. Zawsze, gdy angażują się Państwo w swoje ulubione zajęcia, proszę upewnić się, że widzą Państwo dobrze - niezależnie od tego, czy zajmują się Państwo rękodziełem, szyciem, szydełkowaniem czy ogrodnictwem. Okulary spełniające potrzeby Państwa oczu spowodują, że wszystkie rzeczy, które Państwa cieszą, będą cieszyć jeszcze bardziej.

Na tym etapie prawdopodobnie stało się już dla Państwa oczywiste, że potrzebna Państwu będzie więcej niż jedna para okularów. Następnym krokiem będzie zatem oczywiście ustanowienie budżetu i dokonanie wyboru.

Aby dowiedzieć się więcej, proszę odwiedzić lokalnego OPTYKA. Chętnie przedstawi on Państwu gamę rozwiązań opartych na Państwa indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach. Proszę wybrać to, co jest dla Państwa najlepsze - spersonalizowane soczewki, które ulepszą Państwa życie.

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.
Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Powiązane produkty