Precyzja to podstawa naszej działalności

Optyczne innowacje w Carl Zeiss nie są owocem przypadku.

Szukając słowa-klucza, które podsumowałoby charakter i siłę napędową Carl Zeiss, wystarczy spojrzeć na 160 lat historii firmy: Tym słowem jest „precyzja”.

Carl Zeiss był także pierwszym producentem personalizowanych soczewek zmiennoogniskowych.
Carl Zeiss był także pierwszym producentem personalizowanych soczewek zmiennoogniskowych.

Carl Zeiss jest liderem innowacyjności i technologii. Fabryki produkujące chipy w branży półprzewodników wykorzystują wysokowydajne soczewki ZEISS w optyce litograficznej – kluczowych modułach maszyn produkcyjnych. Branża motoryzacyjna i lotnicza mierzą precyzję produktów i części urządzeniami produkowanymi przez wynalazcę współrzędnościowej technologii pomiarowej – Carla Zeissa.

Carl Zeiss Meditec AG to wiodący na świecie dostawca medycznych rozwiązań technologicznych do diagnozowania i leczenia problemów ze wzrokiem. Spółka jest też liderem rynku w dziedzinie innowacyjnych wizualizacji stosowanych do operacji neurologicznych i otorynolaryngologicznych.

Google Earth wykorzystuje soczewki ZEISS w swoich teleskopach wykonujących zdjęcia Ziemi. Pierwsze lądowanie na Księżycu z 1969 roku zostało zarejestrowane dla potomności dzięki soczewkom ZEISS. Telefony komórkowe marki Nokia są obecnie wyposażone w soczewki ZEISS. Laureaci Nagrody Nobla korzystali z mikroskopów ZEISS.

Google Earth wykorzystuje soczewki ZEISS w swoich teleskopach
Google Earth wykorzystuje soczewki ZEISS w swoich teleskopach

ZEISS jest wynalazcą powłoki antyrefleksyjnej i w 1935 roku opatentował proces nanoszenia powłoki, który minimalizuje odbicia od szklanej powierzchni. Carl Zeiss wykorzystał później ten patent po raz pierwszy w produkcji soczewek okularowych. Ponadto Carl Zeiss jako pierwsza firma, produkowała personalizowane soczewki zmiennoogniskowe.

Wspólnym mianownikiem długiej historii firmy jest precyzja – ostrość obrazu i dbałość o najmniejsze detale. Zawodowcy stawiają na niezawodność naszych produktów, podobnie jak miliony klientów, którzy wybierają soczewki Carl Zeiss do swoich okularów.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Weź udział w przesiewowym teście wzroku ZEISS online i sprawdź jakość swojego widzenia. Sprawdź tutaj, czy już czas na kolejne badanie wzroku.
Jak produkowane są soczewki okularowe? Od organicznych po mineralne soczewki ZEISS – wszystko, co chcesz wiedzieć o produkcji soczewek okularowych.

Zrozumieć widzenie 28 mar 2018

Tags:

Diagnozowanie problemów ze wzrokiem Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm... Jakie wyróżniamy wady wzroku i jak można je korygować?
Ślepota barw czerwono-zielona; daltonizm i monochromatyzm Jakie są rodzaje zaburzeń postrzegania kolorów? Jak je rozpoznać?

Zrozumieć widzenie 29 lis 2017

Tags:

Powiązane produkty