Lepsze widzenie i większy komfort w pracy

Nowe soczewki okularowe do pracy biurowej ZEISS zapewniają komfortowe widzenie przy mniejszym wysiłku, niezależnie od tego czy pracują Państwo przy komputerze, czy wykonują pracę biurową, czy wykonują Państwo specyficzne czynności lub hobby.

Nowoczesna technologia rządzi naszym życiem i ułatwia je, zarówno w pracy jak i w domu. Spędzamy dużą część naszego czasu pracując przy nowoczesnych urządzeniach i wyświetlaczach. Dzięki nim jesteśmy szybsi i bardziej produktywni. Jeżeli chcemy przez długi czas pozostać skoncentrowani korzystając z komputerów, smartfonów, tabletów PC czy innych urządzeń w pracy, musimy widzieć dobrze w bliży i na odległości pośrednie. Właśnie takie odległości ( od pół metra do czterech metrów) są przez nas najczęściej używane w naszej codziennej aktywności. Okulary do czytania, a nawet dobre soczewki progresywne nie są idealnym rozwiązaniem . Czy kiedykolwiek rozważali Państwo noszenie okularów, które są specjalnie dopasowane do pracy, którą Państwo wykonują?

Dla wielu ludzi, świat pracy staje się coraz szybszy. Komputery i inne urządzenia grają główną rolę w nowoczesnym miejscu pracy. W wyniku tego pozostanie produktywnym przez długi okres czasu jest kluczowe. Nasz wzrok pełni w tym zakresie ważną rolę, szczególnie jeśli pracujemy przed ekranami i wyświetlaczami. Nasze oczy muszą wytrzymać napięcie przez wiele godzin każdego dnia, pracując w bliży i odległościach pośrednich.

Być może już korzystają Państwo w pracy z okularów do czytania lub soczewek progresywnych. Nasz przykład pokazuje jednak, że nosząc ten rodzaj okularów mogą Państwo często przyjmować bardzo nienaturalną i niewygodną pozycję.

Zakładanie okularów do czytania w pracy:

Zakładanie okularów do czytania w pracy

Okulary do czytania są doskonałe w przypadku bardzo bliskich odległości. Aby dobrze widzieć tekst na biurku i komputer automatycznie przysuwamy się bliżej ekranu przyjmując nieprawidłową pozycję ciała. Może to spowodować drętwienie karku i ból pleców.

Noszenie nowoczesnych soczewek progresywnych w pracy:

Noszenie nowoczesnych soczewek progresywnych w pracy

Soczewki progresywne pozwalają widzieć na każdą odległość. Dolna część soczewek progresywnych pozwala widzieć przedmioty w bliży. Pracując przy komputerze konieczne jest podniesienie głowy, by mieć ostry obraz w części pośredniej. Pozycja taka przy długim czasie użytkowania w ciągu dnia, może nadmiernie obciążać szyję i ramiona.

Nowe soczewki okularowe ZEISS do pracy biurowej zapewniają idealne widzenie przy mniejszym wysiłku.

Nowe soczewki okularowe ZEISS do pracy biurowej zapewniają idealne widzenie przy mniejszym wysiłku.

Nowe, nowoczesne soczewki ZEISS do pracy biurowej są dopasowane do Państwa konkretnych potrzeb i pozwalają przyjąć naturalną pozycję. Soczewki te oferują wyjątkowo szerokie pole widzenia w bliży i na odległości pośrednie (od pół metra do czterech metrów). Pozwala to Państwu widzieć podczas pracy najlepiej, jak to możliwe, dokładnie w takim zakresie widzenia, jakiego wymaga Państwa praca. Państwa głowa i szyja znajdować się będą w naturalnej, rozluźnionej pozycji przez cały dzień.

Lepsze widzenie dzięki soczewkom okularowym ZEISS do pracy biurowej w trzech spersonalizowanych wersjach:

Dzięki technologii opracowanej przez Carl Zeiss Vision, służącej do określania maksymalnego dystansu średniego (Maximum Intermediate Distance = M.I.D.), soczewki do pracy biurowej mogą zostać dopasowane na wymaganą odległość ,w zależności od potrzeb użytkownika okularów. Soczewki są produkowane w oparciu o maksymalną odległość, na jaką indywidualny użytkownik okularów musi widzieć ostro w miejscu pracy.

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.

W zależności od potrzeb soczewki są dostępne w trzech wersjach:

  • Typ Near- soczewki do pracy biurowej: W przypadku tego projektu, maksymalna odległość na jaką użytkownik okularów widzi ostro i wyraźnie wynosi ok. 200 cm. Wersja ta jest idealna dla osób, które pracują głównie przy komputerze i dużo czytają.
  • Typ Room - soczewki do pracy biurowej: Dzięki tym soczewkom maksymalna odległość na jaką użytkownik okularów widzi ostro i wyraźnie to ok. 400 cm .Jest to wersja dla osób, które, przykładowo, pracują dużo z klientami, jednocześnie używając do pracy komputera, polecane również dla wykładowców.
  • Typ Individual- soczewki indywidualne: Wersja ta jest dopasowana do konkretnych potrzeb użytkownika okularów. Perfekcyjne widzenie jest osiągane dzięki określeniu indywidualnej odległości do pracy oraz określeniu odległości do czytania. Ponadto przy produkcji tych soczewek wykorzystywane są również dane użytkownika dot. centrowania i parametry oprawki.

Soczewki okularowe ZEISS do pracy w biurze, tak jak soczewki progresywne oraz soczewki standardowe, dostępne są u optyka ZEISS przy zastosowaniu różnych technologii produkcji (officelens Plus, officelens Superb oraz officelens Individual) wraz z wyborem różnych materiałów i powłok antyrefleksyjnych.

Soczewek okularowych ZEISS do pracy biurowej można używać nie tylko w pracy

Soczewek okularowych ZEISS do pracy biurowej można używać nie tylko w pracy

Soczewki okularowe ZEISS do pracy biurowej świetnie się sprawdzą również podczas czytania ,oglądania telewizji ,przy wykonywaniu specyficznych czynności, muzykowaniu, gotowaniu czy przy swoim hobby. Państwa optyk z chęcią doradzi Państwu przy wyborze najlepszego rozwiązania spośród asortymentu soczewek ZEISS do pracy biurowej.

Widzenie w biurze

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Okulary dla menedżerów - najwyższej jakości soczewki i oprawki dla wyjątkowego komfortu widzenia Elegancja i maksymalna funkcjonalność - okulary dla ludzi na stanowiskach menedżerskich muszą spełnić wiele wymagań.

Życie zawodowe 16 paź 2017

Tags: Okulary do pracy

Wszystko na stanowisku pracy przy komputerze jest widoczne Jak specjalne okulary do czytania/zmiennoogniskowe mogą ułatwić pracę

Życie zawodowe 16 paź 2017

Tags: Okulary do pracy

Okulary dla pilotów - idealne widzenie wysoko ponad chmurami Niezależnie od tego, czy jest zawodowcem czy amatorem, każdy pilot potrzebuje okularów ,które pozwolą widzieć wyraźnie, nawet w ekstremalnych warunkach oświetleniowych i pogodowych.

Życie zawodowe 16 paź 2017

Tags: Okulary do pracy

Niezależnie od tego, czy jesteś dentystą czy kosmetyczką - ciesz się idealnie ostrym widzeniem dzięki profesjonalnym okularom Niektóre czynności wymagają specjalnych soczewek okularowych, które dają większe możliwości. Innowacyjna technologia firmy ZEISS pomoże Państwu widzieć idealnie.

Życie zawodowe 16 paź 2017

Tags: Okulary do pracy

Powiązane produkty