Polepsz swój wzrok za pomocą soczewek progresywnych

Gama soczewek progresywnych ZEISS stanowi idealne rozwiązanie, także dla osób, które będą takie soczewki nosić po raz pierwszy.

Wszyscy słyszeliśmy opowieści o kłopotach, jakie ktoś miał z przyzwyczajeniem się do nowych soczewek progresywnych - zawroty i bóle głowy, ból szyi i zmęczenie... oraz oczywiście ryzyko potknięcia się przy wchodzeniu po schodach. Niektóre osoby czują dyskomfort przy noszeniu nowych okularów nawet po kilku tygodniach. Dlatego też nowi użytkownicy okularów w szczególności wzbraniają się przed soczewkami progresywnymi. Co zatem tak właściwie należy wziąć pod uwagę, jeśli planuje się zakup pierwszej pary soczewek progresywnych?

Prędzej czy później zdarza się to nam wszystkim. Nasze oczy stopniowo coraz gorzej sprawdzają się przy czytaniu. Nagle nie możemy ani czytać tekstu z bliskiej odległości, ani rozpoznać przedmiotów w oddali. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak kupić nową parę soczewek progresywnych. Te zaawansowane technologicznie soczewki pozwalają nam ogniskować ostro na odległych i bliskich przedmiotach - a także na odległościach pośrednich. Umożliwia to specjalna konstrukcja soczewek. Warto podkreślić, że dobre soczewki progresywne osiągają optymalne wyniki pod warunkiem, że zapewniają użytkownikowi naturalne widzenie bez wysiłku,a przy tym są precyzyjnie dopasowane do osobistych potrzeb i możliwości wzrokowych użytkownika.

Dla klientów kupujących pierwszą parę okularów jest szczególnie ważne, aby otrzymać soczewki, które zapewniają łatwą adaptację oraz oferują dobrą jakość za rozsądną kwotę.

ZEISS oferuje cztery rodzaje soczewek progresywnych, co pozwala opykowi dobrać optymalne soczewki dla danego użytkownika, przy jego udziale. Sytuacja ta przypomina zakup nowego samochodu - wyboru można dokonać spośród różnych rozwiązań technologicznych, w zależności od rodzaju wady wzroku w zakresie widzenia na bliską i daleką odległość oraz w zależności od potrzeb użytkownika. 

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.

Widzenie w miejscu pracy po 40 – rozwiązania

Wybierając soczewki progresywne ZEISS można zawsze spodziewać się ,że spełnią one wymagane oczekiwania. Czy jest tak naprawdę?

My chcemy, aby nasi klienci mogli dzięki naszym soczewkom cieszyć się naturalnym widzeniem bez wysiłku . Dla uzyskania maksymalnego komfortu widzenia istotne są cztery czynniki, a soczewki zmiennoogniskowe ZEISS zapewniają to odniesieniu do każdego z nich:

  • Najszybsza możliwa adaptacja i natychmiastowy komfort użytkowania (= profesjonaliści nazywają to spontaniczną adaptacją)
  • Łagodne, pozbawione wyraźnych przeskoków przejścia pomiędzy różnymi zakresami widzenia
  • Idealna ostrość widzenia niezależnie od odległości
  • Maksymalne wykorzystanie zakresów widzenia w progresywnej konstrukcji soczewek.

Porównanie soczewek progresywnych

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Najlepsze soczewki okularowe do jazdy - Bezpieczna droga do celu Soczewki spersonalizowane na potrzeby jazdy nie tylko zapewniają komfort prowadzenia samochodu, lecz także znacznie zwiększają bezpieczeństwo.
Wskazówki pozwalające zwiększyć komfort noszenia soczewek progresywnych Każdy może szybko zaadoptować się do idealnie dopasowanych soczewek progresywnych
Projektowanie soczewek okularowych dla kierowców Zaglądamy za kulisy prac nad soczewkami DriveSafe marki ZEISS
Soczewki stworzone z myślą o komforcie prowadzenia pojazdów Jak soczewki ZEISS mogą zmniejszyć stres i poprawić bezpieczeństwo kierowców.

Powiązane produkty