Wszystko, co musisz wiedzieć o Twoich nowych soczewkach precyzyjnych ZEISS

Lepsze widzenie to ostrzejsze widzenie. Ta dewiza przyświeca firmie ZEISS już od ponad 160 lat. Dzięki dyskretnemu, laserowemu grawerowi, ZEISS gwarantuje wyjątkową precyzję i jakość. Aby mieć pewność, że Twoje nowe soczewki nie zawiodą Cię w żadnej sytuacji dnia codziennego, przygotowaliśmy garść informacji i wskazówek. Jeśli masz pytania dotyczące swoich soczewek, Twój optyk ZEISS z chęcią udzieli Ci fachowej porady.

Jakość ZEISS

Ten symbol jest naszą gwarancją jakości.

Za pomocą dyskretnego, laserowego grawera w kształcie litery „Z” gwarantujemy autentyczność soczewek precyzyjnych ZEISS oraz optymalny komfort użytkowania.

Wysoka jakość produktu jest efektem naszej wyjątkowej wiedzy technicznej.

 • Innowacyjne technologie filtrowania zapewniają
  czystość surowców.
 • Najwyższą jakość gwarantują rygorystyczne normy kontroli jakości.
 • O optymalne przenikanie światła dba zaś zaawansowana powłoka antyrefleksyjna.

Każda soczewka marki ZEISS dostarczana do salonu optycznego ma naniesiony grawer w kształcie litery „Z”, co potwierdza jej wysoką jakość. Grawer może jednak zostać usunięty podczas przycinania, szlifowania i osadzania soczewki w oprawce. Jeśli grawer „Z” jest niewidoczny na soczewce, poproś optyka o certyfikat gwarancji ZEISS.

Dowiedz się więcej.

Nasza obietnica

Zadowolenie klientów. Gwarantowane.

Soczewki precyzyjne ZEISS są objęte dwoma gwarancjami. Oprócz ustawowej, standardowej gwarancji oferujemy dodatkowy, 3-miesięczny okres gwarancyjny.

W przypadku braku zadowolenia z właściwości optycznych nowych soczewek klient może wymienić je na inny rodzaj soczewek ZEISS o tej samej mocy korekcyjnej. Jeśli w ciągu 3-miesięcznego okresu gwarancyjnego wystąpią problemy z widzeniem w soczewkach progresywnych ZEISS, wymienimy je na soczewki dwu- lub jednoogniskowe z oferty ZEISS.

Czyszczenie

Prawidłowe czyszczenie okularów

Wystarczy sekunda, aby na soczewkach pojawiły się tłuste odciski palców, kurz i brud utrudniające widzenie albo wilgoć powodująca parowanie okularów.

Jak sobie radzić w takich sytuacjach?
Pierwszy wyborem podczas czyszczenia soczewek powinna być ściereczka z mikrofibry (np. marki ZEISS). Ściereczki usuwają tłuszcz i wilgoć, nie rysując powierzchni i nie pozostawiając śladów. Aby wyczyścić całe okulary, należy umieścić je pod bieżącą wodą, aby zmyć kurz i zabrudzenia. Następnie należy wlać do wody płyn do naczyń o neutralnym pH, przepłukać nią okulary i delikatnie wysuszyć soczewki ściereczką z mikrofibry (należy unikać mocnego pocierania!).

Wskazówka:
Warto zaopatrzyć się w praktyczne środki do czyszczenia okularów (w formie sprayu lub chusteczek, np. marki ZEISS). Środki te pozwolą dokładnie i bezpiecznie wyczyścić soczewki. Mają także działanie antystatyczne, więc soczewki dłużej będą czyste, ponieważ nie będą przyciągały kurzu i zabrudzeń. Z plastikowych i szklanych soczewek nie można usunąć zarysowań, należy zatem zrobić wszystko, aby ich unikać.

Zalecany sposób czyszczenia:
Pierz ściereczki z mikrofibry w wodzie o temperaturze nie wyższej niż 40°C oraz nie dodawaj płynu do płukania – w przeciwnym wypadku ściereczka zacznie zostawiać smugi podczas czyszczenia okularów!

Transport

Twoje okulary potrzebują bezpiecznego schronienia. Gdy ich nie nosisz, przechowuj je w twardym etui. Gdy je zdejmujesz i nie masz pod ręką futerału, upewnij się, że odkładasz je w bezpieczne miejsce, a soczewki są skierowane ku górze.

Uwaga: soczewki plastikowe nie powinny być narażane na wysokie temperatury ani znaczne wahania temperatury. Może to zmniejszać trwałość powłok (na przykład antyrefleksyjnej). Duże zmiany temperatur mogą ponadto prowadzić do pękania powierzchni soczewek. Wynika to z różnych struktur bazy soczewki oraz powłoki. Nie zaobserwowano natomiast negatywnego wpływu ujemnych temperatur na soczewki ZEISS.

Pamiętaj:
Temperatura powyżej 80 stopni może uszkodzić nawet najbardziej wytrzymałe soczewki i oprawki.
Długa ekspozycja w saunie lub latem na słońce na desce rozdzielczej samochodu jest niekorzystne zarówno dla etui, jak i okularów.

Najczęściej zadawane pytania

1. Co należy wiedzieć o przyzwyczajaniu się do nowych soczewek progresywnych?

Większość użytkowników bez problemu przyzwyczaja się do soczewek progresywnych ZEISS albo potrzebuje jedynie krótkiego czasu na adaptację. Warto nosić nowe okulary bez przerw i ćwiczyć widzenie w następujący sposób:

Czytaj tekst, trzymając głowę najpierw prosto, a następnie powoli opuszczaj wzrok. Zauważysz, że dolna część soczewki pozwala widzieć ostrzej. Gdy obrócisz głowę w bok, tekst powoli straci ostrość. Boczne obszary soczewek progresywnych służą do ogólnej orientacji, lecz aby widzieć wyraźnie, musisz patrzeć na tekst na wprost. Gdy uniesiesz wzrok znad tekstu, spojrzysz przez segment do dali, więc oddalone przedmioty będą ostre. Wyjrzyj za okno i odchyl głowę do tyłu. Obraz stanie się nieostry, ponieważ nie patrzysz przez segment do dali. Ułóż głowę w normalnej pozycji, a znowu zobaczysz ostro dal. Dowiedz się więcej.

Spójrz na jakiś przedmiot w odległości pośredniej, np. ekran komputera. Unosząc i opuszczając nieco głowę, szybko zauważysz, która część soczewki zapewnia najostrzejszy obraz na tej odległości. Po krótkim okresie adaptacji wybór odpowiedniego segmentu soczewki stanie się automatycznym odruchem.

Tematy, które mogą Cię również zainteresować: Soczewki do pracy biurowej ZEISS

2. Dlaczego mam trudności z widzeniem w nowych soczewkach progresywnych?

Zazwyczaj osoby, które nigdy nie nosiły okularów albo nosiły standardowe soczewki, potrzebują nieco więcej czasu, aby przyzwyczaić się do soczewek progresywnych.

Soczewki progresywne pozwalają widzieć ostro na wszystkich odległościach. Segmenty do poszczególnych dystansów sąsiadują ze sobą, co pozwala widzieć ostro bliż i dal bez nieprzyjemnych przeskoków. W okresie adaptacji do nowych okularów należy je nosić cały czas.

Przyzwyczajenie się do soczewek progresywnych może być trudniejsze, jeśli użytkownik przez dłuższy czas miał wadę wzroku i nie używał okularów. Ośrodek wzroku w mózgu musi mieć czas na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji.

Jeśli jednak nie nastąpi poprawa, optyk może sprawdzić soczewki w salonie, aby upewnić się, że ich moc jest zgodna z receptą oraz że zostały poprawnie scentrowane.

Tematy, które mogą Cię również zainteresować: Jak zwiększyć komfort użytkowania soczewek progresywnych.

3. Po czym można poznać autentyczne soczewki ZEISS?

Przed dostarczeniem do optyka wszystkie soczewki ZEISS są oznaczane znakiem jakości ZEISS Clarity - grawerem w kształcie litery „Z”. W soczewkach dwu- i trzyogniskowych oraz progresywnych jest umieszczony w takim miejscu, że zazwyczaj pozostaje widoczny po oprawieniu soczewki. W przypadku soczewek jednoogniskowych, znak może być niewidoczny po ich centracji i wstawieniu w oprawkę.

Grawer „Z” to gwarancja wysokiej jakości marki ZEISS, a także sposób na odróżnienie naszych soczewek od imitacji.

Optyka Okularowa ZEISS posiada certyfikat zgodności z normą DIN EN ISO 9001/2000. Certyfikat ten oznacza wykraczanie poza minimalne wymagania prawne znaku CE i potwierdza stosowanie wysokich standardów jakości produktu, a także wyjątkowo rygorystycznych kryteriów dotyczących pracowników. Ponadto Optyka Okularowa ZEISS przeprowadza w trakcie produkcji rygorystyczne testy wewnętrzne.

Gwarantujemy, że najważniejszym kryterium naszych produktów jest optymalna jakość obrazu.

W kwestii dystrybucji soczewek ZEISS, współpracujemy jedynie z wykwalifikowanymi optykami.

Grawer „Z” jest nanoszony bezdotykowo na tylnej powierzchni soczewki w precyzyjnie określonym miejscu oddalonym od środka optycznego soczewki. Długość fali lasera pozwala na płytkie spenetrowanie powierzchni soczewki. Dzięki temu ten dyskretny symbol jest widoczny dla użytkownika, ale nie jest uciążliwy podczas korzystania z soczewek.

4. Jakie usługi gwarancyjne oferuje Optyka Okularowa ZEISS?

Nasza gwarancja obejmuje wszystkie soczewki z naszym znakiem handlowym. W przypadku braku zadowolenia z właściwości optycznych nowych soczewek w ciągu 12 miesięcy od zakupu klient może wymienić je na inny rodzaj soczewek o tej samej mocy korekcyjnej z oferty produktów ZEISS. Ponadto wszystkie soczewki ZEISS są objęte standardową 24-miesięczną gwarancją producenta.

Nie przewiduje się wymiany na środki pieniężne, a w przypadku wymiany na droższy produkt może obowiązywać dopłata. Gwarancja nie obejmuje wymiany ze względów kosmetycznych, z powodu wagi oraz niewłaściwego użytkowania.

Jak Optyka Okularowa ZEISS pomaga w rozpatrzeniu wniosków reklamacyjnych?
Skontaktuj się z optykiem. Jest osobą upoważnioną do udzielenia pomocy w tym zakresie.

5. Czy mogę kupić soczewki bezpośrednio w Optyce Okularowej ZEISS?

Optyka Okularowa ZEISS oferuje swoje produkty wyłącznie profesjonalnym optykom.

Informacje dla użytkowników soczewek progresywnych

Soczewka progresywna może dzielić się na cztery segmenty

Soczewka progresywna może dzielić się na cztery segmenty:

 1. Segment do dali:
  Ten segment ma moc zgodną z receptą, aby zapewniać ostre widzenie dali.
 2. Segment do odległości pośredniej:
  Ten segment ma moc zgodną z receptą, aby zapewniać ostre widzenie odległości pośredniej, na przykład podczas pracy przy komputerze.
 3. Segmenty do orientacji:
  Peryferyjne sfery soczewki, wykorzystywane do orientacji.
 4. Segment do bliży:
  Ten segment ma moc zgodną z receptą, aby zapewniać ostre widzenie bliży.
Optymalne widzenie dali dzięki górnemu segmentowi soczewki - segmentowi do dali.
Optymalne widzenie dali dzięki górnemu segmentowi soczewki - segmentowi do dali.
Optymalne widzenie odległości pośredniej dzięki środkowemu segmentowi soczewki - segmentowi do odległości pośredniej.
Optymalne widzenie odległości pośredniej dzięki środkowemu segmentowi soczewki - segmentowi do odległości pośredniej.
Optymalne widzenie bliży dzięki dolnemu segmentowi soczewki - segmentowi do bliży.
Optymalne widzenie bliży dzięki dolnemu segmentowi soczewki - segmentowi do bliży.

Aby uzyskać ostre widzenie, należy patrzeć przez właściwy segment soczewek progresywnych.

 1. Optymalne widzenie dali dzięki górnemu segmentowi soczewki - segmentowi do dali.
 2. Optymalne widzenie odległości pośredniej dzięki środkowemu segmentowi soczewki - segmentowi do odległości pośredniej.
 3. Optymalne widzenie bliży dzięki dolnemu segmentowi soczewki - segmentowi do bliży.
Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Weź udział w przesiewowym teście wzroku ZEISS online i sprawdź jakość swojego widzenia. Sprawdź tutaj, czy już czas na kolejne badanie wzroku.
Diagnozowanie problemów ze wzrokiem Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm... Jakie wyróżniamy wady wzroku i jak można je korygować?
Historia okularów Od pierwszych „kamieni do czytania” do modnego dodatku.
Tajemnica idealnej konstrukcji soczewki okularowej Bogate doświadczenie, matematyka i precyzyjne dane o potrzebach użytkownika to składniki wymagane do spersonalizowanego rozwiązywania problemów z widzeniem

Zrozumieć widzenie 16 paź 2017

Tags: U optometrysty

Powiązane produkty