Znak ZEISS na soczewce okularowej

Grawerunek „Z” – Twoja gwarancja, nasza obietnica

Kupując okulary, oczekujesz, że oprawki będą miały logo. Nic dziwnego - wybór konkretnej marki i wzoru nie były przypadkowe. Podobnie jest z zakupem soczewek: logo ZEISS widnieje na każdej produkowanej przez nas precyzyjnej soczewce. Dla klienta logo to gwarancja, że ma przed sobą autentyczną soczewkę ZEISS.

Musi być w stanie od razu stwierdzić, że jego okulary zostały wyposażone w soczewki ZEISS, zapewniające wyjątkową jakość widzenia. Naszym celem jest zapewnianie optymalnego widzenia: każdego dnia i w każdej chwili, aby nasi klienci mogli cieszyć się pełnią życia. Realizujemy tę obietnicę, polegając na naszej unikalnej wiedzy optycznej, badaniach oraz misji zapewniania wyraźnego widzenia. Nasz znak handlowy - nasza obietnica jakości - na precyzyjnych soczewkach ZEISS to symbol wszystkich tych czynników.

Nie martw się jednak: znak ZEISS jest przeznaczony tylko dla Ciebie i osoby, na którą patrzysz. Jest dyskretny, lecz widoczny pod odpowiednim kątem, a co najważniejsze nie ogranicza pola widzenia. Laser używany do grawerowania soczewek wykorzystuje długość fali, która pozwala jedynie na bardzo płytkie naniesienie grawera. Nie jest on nawet wyczuwalny palcem na powierzchni soczewki!

Nie widzę znaku „Z” na moich soczewkach

Jak mogę mieć pewność, że posiadam autentyczne soczewki ZEISS?

Znak handlowy ZEISS na soczewce ma postać litery Z. W wyjątkowych sytuacjach, po osadzeniu soczewki w oprawie, grawer może nie znajdować się w pozycji prostopadłej z powodu personalizacji soczewek w procesie produkcyjnym albo usunięcia części soczewki, aby pasowała do wybranej oprawy. W takich przypadkach warto poprosić optyka o certyfikat ZEISS, aby mieć pewność zakupu sprawdzonych soczewek wysokiej jakości ZEISS. Jeśli jednak nie chcesz grawera na swoich soczewkach, poinformuj o tym optyka w chwili zamawiania nowych soczewek ZEISS. 

Zanim soczewki ZEISS opuszczą naszą fabrykę, są poddawane ścisłej kontroli, czy spełniają normy ZEISS. Właśnie dlatego soczewki marki ZEISS zasługują na własne logo - z korzyścią dla pacjentów i optyków.

Dyskretny grawer laserowy ZEISS na markowych soczewkach okularowych gwarantuje optymalne widzenie. Trzy przełomowe technologie pozwalają nam zapewniać najwyższą jakość naszych soczewek:

  • Specjalne technologie filtrowania zapewniają czystość surowców.
  • Wyjątkowo rygorystyczna kontrola jakości gwarantuje doskonałość produktu.
  • Innowacyjna powłoka antyrefleksyjna zapewnia optymalne przenikanie światła.
  • Soczewki okularowe podlegają minimalnym wymaganiom prawnym, których spełnienie jest potwierdzane symbolem CE. Soczewki ZEISS są zgodne z normą DIN EN ISO 9001/2015. Certyfikat ten oznacza wykraczanie poza minimalne wymagania prawne i potwierdza stosowanie wysokich standardów jakości produktu, a także wyjątkowo rygorystycznych kryteriów dotyczących pracowników wytwarzających soczewki.
  • ZEISS gwarantuje, że najważniejszym kryterium produktów jest jakość obrazu. Głównym celem ZEISS jest oferowanie klientom idealnego widzenia.
  • Specyfikacje testów wewnętrznych wykraczają poza wymagania określone w normach.
  • ZEISS dba, aby soczewki były dobierane tylko przez wykwalifikowanych optyków, co pozwala zapewnić wysoką jakość w całym cyklu życia produktu.
  • Soczewki ZEISS są także dostępne z nietypowymi mocami korygującymi na receptę. Soczewki te można wzbogacić zróżnicowanymi powłokami i barwieniami.
  • ZEISS posiada zróżnicowaną i kompleksową ofertę soczewek, aby móc oferować zindywidualizowane rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów.
Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Weź udział w przesiewowym teście wzroku ZEISS online i sprawdź jakość swojego widzenia.
Diagnozowanie problemów ze wzrokiem
Historia okularów
Tajemnica idealnej konstrukcji soczewki okularowej

Zrozumieć widzenie 16 paź 2017

Tags: U optometrysty

Powiązane produkty