Jaka oprawka do jakich soczewek?

Idealna oprawka zapewniająca doskonałe widzenie i stylowy wygląd

Gdy wiedzą już Państwo, jakiego rodzaju soczewki będą Państwo potrzebowali pozostaje tylko wybrać idealne oprawki. Nie każda oprawka pasuje do każdych soczewek i należy pamiętać o pewnych rzeczach, aby zagwarantować, że Państwa soczewki będą połączone z idealnymi oprawkami.

Przy wyborze oprawek nie powinni Państwo rozważać wyłącznie aspektów wizualnych, lecz także przedyskutować ze swoim optykiem następujące sprawy: Gdzie i jak będą Państwo przez większość czasu używać okularów? Jakie są niektóre z Państwa przyzwyczajeń? Czy planują Państwo nosić okulary np. podczas uprawiania sportu?

Okulary bezoprawkowe

Okulary bezoprawkowe są bardzo modne i eleganckie. Są także bardzo lekkie i prawie niewidoczne na twarzy . Są również bardzo delikatne. W przypadku takich oprawek należy zastosować soczewki organiczne, które są lekkie i sprawdzają się w takich oprawkach.

Okulary na „żyłkę”

Okulary na „żyłkę” również są bardzo lekkie. Soczewki w takich okularach podtrzymywane są przez nylonową żyłkę umiejscowioną w górnej lub dolnej części okularów, a w niektórych przypadkach także z boku oprawek.

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.

Okulary dla dzieci

Okulary dla dzieci są zazwyczaj wyposażone w soczewki organiczne, aby zminimalizować ryzyko urazów spowodowanych rozbiciem szkła. W związku z tym oprawki wybierane dla dzieci powinny również być bardzo solidne i odporne na pęknięcia.

Okulary do uprawiania sportu

Jeżeli planują Państwo uprawiać sport w okularach powinni Państwo rozważyć wybór solidnych oprawek w połączeniu z organicznymi soczewkami. Odpowiednimi oprawkami są oprawki pełne:plastikowe lub metalowe. W przypadku aktywności sportowej takiej jak jazda na rowerze, bieganie lub gra w piłkę w szczególności zalecane są oprawki z większą krzywizną, pozwalające ochronić oczy przed wiatrem, insektami, okruchami, itd. Jeżeli wybiorą Państwo ten rodzaj oprawek potrzebne będą także specjalne soczewki.

Okulary z soczewkami progresywnymi

Jeżeli Państwa okulary zostaną wyposażone w soczewki progresywne, proszę poprosić optyka o pomoc w wyborze oprawek, dzięki którym będą Państwo mogli korzystać optymalnie ze wszystkich obszarów soczewki progresywnej i widzieć wyraźnie na różne odległości. Biorąc pod uwagę, że dolna część soczewki progresywnej posiada obszar przeznaczony do czytania, dla soczewek takich soczewek są zawsze określane minimalne wysokości dopasowania. To pozwala na komfort w trakcie korzystania obszaru do bliży.

Wysokości te są określane przez optyka podczas mierzenia odległości od środka źrenicy do dolnej krawędzi oprawek. Z racji tego nie każde oprawki mogą być używane z soczewkami progresywnymi.

Nowoczesne generacje soczewek progresywnych, które są produkowane w tzw. „konstrukcji shortj”, zostały opracowane konkretnie z myślą o współczesnych małych oprawkach. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, proszę porozmawiać ze swoim optykiem.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Weź udział w przesiewowym teście wzroku ZEISS online i sprawdź jakość swojego widzenia. Sprawdź tutaj, czy już czas na kolejne badanie wzroku.
Tajemnica idealnej konstrukcji soczewki okularowej Bogate doświadczenie, matematyka i precyzyjne dane o potrzebach użytkownika to składniki wymagane do spersonalizowanego rozwiązywania problemów z widzeniem

Zrozumieć widzenie 16 paź 2017

Tags: U optometrysty

Jaka jest różnica między soczewkami gotowymi a personalizowanymi? Jak okulary pozwalają odzyskać naturalne widzenie.

Zrozumieć widzenie 16 paź 2017

Tags: U optometrysty

Jak nowoczesne okularowe soczewki korekcyjne maksymalizują Państwa potencjał wzrokowy Rozmowa z ZEISS na temat kompleksowego badania wzroku oraz okularowych soczewek korekcyjnych zoptymalizowanych na potrzeby widzenia obuocznego.

Zrozumieć widzenie 16 paź 2017

Tags: U optometrysty

Powiązane produkty