Lepsze widzenie dla seniorów

Każda osoba, która przekroczyła 40-tkę potrzebuje zazwyczaj pary okularów.

Kiedy soczewka oka się starzeje mogą Państwo mieć problemy z przeprowadzeniem nitki przez ucho igielne lub muszą Państwo trzymać gazetę daleko od oczu, aby móc ją przeczytać. Są to pierwsze oznaki problemów ze wzrokiem związanych z wiekiem. Jest to normalny proces i nie należy się tym martwić. Bądź co bądź, dostępne są teraz dobre okulary i soczewki progresywne, gwarantujące możliwość dalszego cieszenia się sokolim wzrokiem.

Zaczyna się to gdzieś pomiędzy 40 a 50 rokiem życia: Soczewka oraz mięśnie okrężne oczu mogą tracić elastyczność. Oko przestaje być w stanie automatycznie dostosowywać się i adaptować do różnych odległości, który to proces umożliwia to, co eksperci nazywają akomodacją. Akomodacja powoduje napinanie soczewki oka w celu dostosowania się do danej odległości.
Jeśli jednak proces ten nie działa już tak, jak chciała natura, powoduje to problemy z widzeniem na bliską odległość. Siła refrakcyjna soczewki oka jest wówczas znacznie osłabiona. W wyniku tego promienie światła trafiające do oka z bliska skupiają się za siatkówką, co skutkuje zamazanym obrazem.

Osoby dalekowzroczne mogą mieć do czynienia z tym problemem o wiele wcześniej. Dalekowidze widzą doskonale na długi dystans, lecz mają problem z widzeniem rzeczy znajdujących się blisko. Powód: Gałka oczna jest zbyt krótka, a wpadające promienie światła nie zostają dobrze odwzorowane na siatkówce.

Widzenie po 40

Osoby krótkowzroczne mogą widzieć rzeczy w bliskiej odległości lepiej bez okularów, niż w okularach. Ciągłe zdejmowanie i zakładanie okularów może być jednak dość irytujące. W związku z tym niezależnie od tego, czy do tej pory nie potrzebowali Państwo okularów czy byli Państwo krótkowidzami lub dalekowidzami najlepszym rozwiązaniem jest para odpowiednio dobranych okularów.
Osoby prawidłowo widzącego tej pory będą początkowo potrzebowały jedynie okularów do czytania. Problemy ze wzrokiem związane z wiekiem zwiększają się jednak wraz z upływem czasu. Wiele osób będzie wkrótce potrzebowało także czegoś, co skoryguje ich widzenia na pośrednie odległości.
W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem są okulary z soczewkami progresywnymi Soczewki progresywne pozwalają obserwować przedmioty położone zarówno daleko ,w odległościach pośrednich jak i blisko bez konieczności zdejmowania okularów.

Widzenie w miejscu pracy po 40 – rozwiązania

Dziś specjalne okulary do pracy w bliży i odległościach pośrednich o poszerzonych strefach widzenia dla odległości pośrednich i bliskich są polecane dla użytkowników, którzy dużo czasu spędzają pracując przy komputerze lub wykonują specyficzne czynności w tych odległościach. W zależności od potrzeb użytkownika są projektowane na różne odległości pośrednie.

Czym są soczewki dwuogniskowe i trójogniskowe?

Czym są soczewki dwuogniskowe i trójogniskowe?

Soczewki dwuogniskowe i trójogniskowe są poprzednikami soczewek progresywnych.. Niektórzy ludzie nadal je preferują, jednak ten typ soczewek zapewnia tylko dobre widzenie do dali i do bliży bez dobrego widzenia w strefie pośredniej (np.podczas pracy przy komputerze). Dodatkowo strefa dali jest oddzielona od strefy bliży widoczną linią podziału.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Diagnozowanie problemów ze wzrokiem Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm... Jakie wyróżniamy wady wzroku i jak można je korygować?
Historia okularów Od pierwszych „kamieni do czytania” do modnego dodatku.
Lepsze widzenie dla seniorów Każda osoba, która przekroczyła 40-tkę potrzebuje zazwyczaj pary okularów.
Żadna twarz nie jest symetryczna i każdy z nas różni się rozstawem oczu Soczewki okularowe mogą być w pełni skuteczne tylko wówczas, gdy oprawka okularów została precyzyjnie dopasowana do użytkownika.

Powiązane produkty