Chirurgia zaćmy

Zaćma i jej leczenie

Zaćma jest jedną z najczęstszych przyczyn pogorszenia jakości wzroku i dotyczy większości ludzi, pojawiając się w późnych latach życia. Jest to również najczęstsza przyczyna ślepoty na świecie. Pacjenci często nie zdają sobie sprawy z występowania zaćmy, aż do momentu, gdy zmętnienie wzroku zaczyna dramatycznie pogarszać jakość ich codziennego życia. Nieleczona zaćma może prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku. Dobra wiadomość jest taka, że zaćmę można łatwo i skutecznie leczyć bezpiecznym, rutynowym zabiegiem. Wymiana soczewek oka zmętniałych przez zaćmę na soczewki wewnątrzgałkowe (IOL) jest obecnie przeprowadzana na całym świecie ponad 20 milionów razy w roku*. Dowiedz się więcej o nowoczesnych technologiach leczenia zaćmy.

*W oparciu o dane WHO.

 

Co to jest zaćma? Gdy wzrok staje się mętny
Cauze și factori de risc privind cataracta Cum se previne cataracta
Diagnozowanie i leczenie zaćmy Przygotuj się do wizyty
Zabiegi chirurgiczne zaćmy – Krok po kroku – Ryzyko i koszty Wytyczne dla pacjentów zainteresowanych zabiegiem usunięcia zaćmy
Wybór soczewki w przypadku zaćmy Prezentacja soczewek wewnątrzgałkowych: Jakie są różnice?
Często zadawane pytania Co należy wiedzieć o leczeniu zaćmy
Laserowa chirurgia oka Dowiedz się, w jaki sposób laserowa chirurgia oka może poprawić jakość widzenia
Informacje o Twojej IOL firmy ZEISS Czy wszczepiono Pani/Panu soczewkę wewnątrzgałkową firmy ZEISS i/lub szuka Pani/Pan informacji o IOL firmy ZEISS?

Powiązane artykuły

Oko człowieka Wszystko, co musisz wiedzieć o anatomii, strukturze i funkcjonowaniu narządu wzroku.

Zrozumieć widzenie 24 lis 2017

Tags:

Diagnozowanie problemów ze wzrokiem Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm... Jakie wyróżniamy wady wzroku i jak można je korygować?
Okulary, soczewki kontaktowe czy zabieg laserowy – które rozwiązanie będzie idealne dla Ciebie? Około połowa ludzkości ma problemy ze wzrokiem. Na szczęście łatwo je skorygować dzięki rozwiązaniom dla niemal każdej wady wzroku.

Zrozumieć widzenie 16 paź 2017

Tags: U optometrysty

Jaskra, katarakta, zwyrodnienie plamki żółtej... Choroby oczu i jak je rozpoznać na czas Skrót objawów, przyczyn i dostępnego leczenia

Zdrowie + Profilaktyka 21 lis 2017

Tags:

Dlaczego dobre widzenie jest tak bardzo ważne Jeśli nie posiadamy jednego zmysłu, inne muszą przejąć jego pracę. Oczy odgrywają w tym ważną rolę.