Najlepsze soczewki okularowe do jazdy - Bezpieczna droga do celu

Soczewki spersonalizowane na potrzeby jazdy nie tylko zapewniają komfort prowadzenia samochodu, lecz także znacznie zwiększają bezpieczeństwo. Lecz o czym muszą pamiętać konsumenci przy zakupie okularów do jazdy samochodem?

Za każdym razem, gdy kierujemy samochodem, nasze oczy muszą wykonać bardzo ciężką pracę: widzenie w słabym oświetleniu, oślepiające słońce, mgła czy mokre i odbijające światło drogi - nie wspominając już o innych użytkownikach dróg, znakach oraz informacjach, które muszą być zauważone. Odpowiednie soczewki okularowe mogą zmienić nawet długie i męczące wyprawy samochodem w przyjemne i, co najważniejsze, bezpieczne podróże. Co sprawia, że soczewki do jazdy mogą być idealne?

Słabe widzenie jest jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa podczas jazdy.

Soczewki pomagają nam widzieć lepiej, zwiększają bezpieczeństwo na drodze, zmniejszają napięcie naszych oczu i chronią przed szkodliwym promieniowaniem. Badania wykazały, że wielu kierowców widzi słabo. Jest to jeden z głównych powodów wypadków drogowych Dlatego też regularne badania wzroku przeprowadzane przez optyka są kluczowe dla każdego kierowcy. Eksperci zalecają, aby osoby dorosłe badały swój wzrok co najmniej raz na dwa lata, nawet jeśli nie mają żadnych zauważalnych problemów z widzeniem. Coroczne badania wzroku zalecane są każdemu, kto przekroczył 40 rok życia, aby umożliwić wczesną diagnozę starczowzroczności.

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.

1. Niezbędny element soczewek do jazdy samochodem - Doskonała powłoka antyrefleksyjna

Wiele źródeł światła może mieć wpływ na widzenie podczas jazdy. Należy do nich światło słoneczne, światła samochodów oraz refleksy na okularach lub przedniej szybie. Soczewki okularowe bez powłoki antyrefleksyjnej mogą powodować problem z widzeniem z racji rozpraszających refleksów, których źródłem jest mokra droga lub jadące z naprzeciwka samochody. Stanowi to dodatkowe zagrożenie dla bezpieczeństwa, nawet w przypadku kierowców mających idealny wzrok. Specjalne powłoki, takie jak powłoka antyrefleksyjna ZEISS, znacznie redukują takie rozpraszające czynniki i zapewniają lepsze, wyraźniejsze widzenie zarówno w dzień jak i w nocy. Soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną są w szczególności zalecane kierowcom, którzy muszą często jeździć o zmierzchu i nocą Zapewniają one widzenie wolne od refleksów bez męczenia oczu.

 

2. Dodatkowa ochrona za pomocą filtrów polaryzacyjnych - większy kontrast i mniej odblasków

Refleksy, czy to pochodzące z metalowych powierzchni czy mokrej nawierzchni drogi, mogą powodować dodatkowe niedogodności w przypadku noszenia standardowych soczewek, Odbite światło powoduje nieprzyjemny odblask. Soczewki polaryzacyjne zwiększają bezpieczeństwo w takich sytuacjach. Polaryzacja filtruje światło, redukując tym samym niebezpieczne refleksy pochodzące z mokrej drogi lub śniegu. Jednocześnie specjalne barwienia soczewek podwyższają kontrast oglądanych przedmiotów i lepsze postrzeganie kolorów.

3. To nie tylko efekt kosmetyczny – Barwienia soczewek zwiększają komfort noszenia.

Niektóre kolory barwień mogą być szczególnie komfortowe w trakcie jazdy. Kolor brązowy lub szary pomaga rozpoznawać sygnały świetlne, takie jak te z sygnalizacji świetlnej lub świateł stopu hamujących samochodów .Wskazówka: soczewki barwione gradualnie zapewniają lepsze widzenie deski rozdzielczej, jako że bliżej dolnej krawędzi są jaśniejsze.

4. Kurz i pył na soczewkach nie ma szans - Wyraźne widzenie zawsze wtedy, gdy jest potrzebne

Soczewki progresywne mogą zostać zoptymalizowane także pod kątem prowadzenia samochodu i spersonalizowane w większym stopniu niż kiedykolwiek dzięki nowej technologii Eyefit ZEISS. Im precyzyjniej soczewki są dopasowane do wymagań ich użytkownika w zakresie widzenia, tym są lepsze. Soczewki progresywne z technologią EyeFit są jak garnitur szyty na miarę - są tak precyzyjnie dopasowane, że pozwala to zminimalizować czas potrzebny na adaptację. Wskazówka: konstrukcja zapewniająca „pośrednie" widzenie jest idealna do jazdy samochodem, jako że została zaprojektowana specjalnie dla osób noszących okulary, które muszą często skupiać swój wzrok na zmianę na bliskich i odległych obiektach.

5. Innowacyjna technologia zapewnia produkcję najlepszych soczewek progresywnych, jakie kiedykolwiek powstały - Okulary idealne do jazdy samochodem

Soczewki progresywne mogą zostać zoptymalizowane także pod kątem prowadzenia samochodu i spersonalizowane w większym stopniu niż kiedykolwiek dzięki nowej technologii Eyefit ZEISS. Im precyzyjniej soczewki są dopasowane do wymagań ich użytkownika w zakresie widzenia, tym są lepsze. Soczewki progresywne z technologią EyeFit są jak garnitur szyty na miarę - są tak precyzyjnie dopasowane, że pozwala to zminimalizować czas potrzebny na adaptację. Wskazówka: konstrukcja zapewniająca „pośrednie" widzenie jest idealna do jazdy samochodem, jako że została zaprojektowana specjalnie dla osób noszących okulary, które muszą często skupiać swój wzrok na zmianę na bliskich i odległych obiektach.

6. Ostre widzenie nawet nocą, dzięki soczewkom i.Scription do jazdy samochodem

W nocy oraz po zmroku problemy z widzeniem podczas jazdy ma więcej osób, niż podczas jazdy przy dziennym świetle. Urządzenie i.Profiler® firmy ZEISS to najwyższej jakości urządzenie do badania oczu, oparte na innowacyjnej technologii czoła fali. Urządzenie to dokonuje pomiarów przy szeroko otwartych źrenicach, czyli w stanie takim, w jakim są one przy widzeniu nocą. Następnie technologia i.Scription® pozwala na uwzględnienie tych pomiarów przy produkcji soczewek. Otrzymują Państwo soczewki wyostrzające widzenie nocą oraz umożliwiające bezpieczniejsze prowadzenie samochodu, a jednocześnie zapewniające lepsze postrzeganie kolorów i kontrastu.

7. Wybór oprawek okularów do jazdy samochodem - O czym należy pamiętać?

Oprawki okularowe mają duże znaczenie podczas jazdy samochodem Oprawki powinny być dobrze dopasowane ,a zauszniki cienkie tak, aby nie ograniczały pola widzenia. Jeżeli rozmiar soczewek jest zmaksymalizowany, potrzeba mniej ruchów głową aby sprawdzić co dzieje się w lusterku wstecznym i lusterkach bocznych. Oprawki z soczewkami z wyższej krzywizny bazowej pomagają zmniejszyć rozpraszające światło wpadające bokami. Oprawki powinny także wygodnie i pewnie leżeć na nosie.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

I nagle widzisz więcej – nawet nocą i w słabym oświetleniu Zobacz więcej mimo ślepoty zmierzchowej i słabego oświetlenia nocą dzięki innowacyjnym soczewkom.
Najczęściej zadawane pytania o soczewkach ZEISS Digital
Wskazówki pozwalające zwiększyć komfort noszenia soczewek progresywnych Każdy może szybko zaadoptować się do idealnie dopasowanych soczewek progresywnych
Pełnia życia + widzenie bez wysiłku: Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowych soczewek okularowych dla osób w wieku trzydziestu czy czterdziestu lat, regularnie korzystających z urządzeń cyfrowych Soczewki ZEISS Digital wypełniają lukę między soczewkami jednoogniskowymi a soczewkami progresywnymi!

Powiązane produkty