ZEISS nie tylko projektuje i tworzy systemy pomiarowe do kontroli jakości. Marka jest również synonimem niezawodnego partnera, na którego zawsze można liczyć. ZEISS ułatwia wykorzystanie pełnego potencjału systemów pomiarowych i testowych, oferując oprogramowanie, system mocowań, systemy załadowcze, akcesoria, raportowanie oraz integrację ze zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi.

ZEISS ONE.STOP.SOLUTION Przenieś się z laboratorium pomiarowego na linię produkcyjną za pomocą automatycznego systemu załadunku ZEISS
ZEISS PRISMO fortis z całkowicie automatycznym systemem załadunku
Zespół ZEISS
Zespół ZEISS

Interdyscyplinarny zespół ekspertów ZEISS wykorzystuje indywidualne komponenty, aby opracować spersonalizowane, kompleksowe rozwiązania. Wspólne planowanie projektu oraz zastosowanie posiadanego know-how umożliwia optymalną integrację pomiarów części z obecnymi procesami produkcyjnymi.

System kontroli i pomiarów ZEISS
System kontroli i pomiarów ZEISS

ZEISS PRISMO fortis umożliwia bezpośrednią integrację z linią produkcyjną. Dzięki stabilności temperatury w zakresie 15-40°C w obszarze produkcyjnym niepotrzebna jest dodatkowa kontrola temperatury. Wibracje obrabiarek są skutecznie tłumione. Wymienna podstawa dla elementów skanowanych sprawia, że system doskonale nadaje się do automatycznego załadunku. Zastosowanie głowicy do pomiaru chropowatości ZEISS ROTOS jeszcze bardziej zwiększa wszechstronności całego systemu, umożliwiając skuteczny pomiar kształtu, kierunku, położenia i powierzchni – na jednej maszynie i bez konieczności ponownego mocowania.

Inżynieria ZEISS
Inżynieria ZEISS

Maksymalna precyzja i prędkość w połączeniu z automatycznym systemem załadunku palet sprawiają, że jest to wydajne rozwiązanie automatyzacji dedykowany dla trudnych warunków produkcyjnych. Natychmiastowy załadunek za pomocą zautomatyzowanej stacji rotacyjnej oznacza brak straty czasu, ponieważ wiele elementów można zamocować z dala od maszyny i szybko umieścić bez przerywania bieżących pomiarów. Ponadto zapewnione jest bezpieczeństwo maszyn, ponieważ umożliwia prawie całkowicie bezobsługową pracę. Automatyczna stacja rotacyjna jest możłiwa do zainstalowania w 3 pozycjach ustawienia. Stację można umieścić poprzecznie lub podłużnie względem maszyny współrzędnościowej, optymalizując przestrzeń. Oto konfiguracja, która znacznie poprawia ergonomię.

Oprogramowanie, integracja IT oraz programowanie ZEISS
Oprogramowanie, integracja IT oraz programowanie ZEISS

Stacja sterująca jest idealna do warsztatów i hal produkcyjnych, a do tego można ją przemieszczać w razie potrzeby. Praca w rękawiczkach przestaje być problemem. Ekran dotykowy, komputer PC, drukarka oraz wszystkie elementy sterujące są zintegrowane. Do rozpoczęcia pomiaru wystarczy naciśnięcie przycisku. Zarządzanie danymi jakościowymi odbywa się w tle i składa się z edytowalnego programu do automatyzacji FACS, programu pomiarowego ZEISS CALYPSO oraz modułu ZEISS PiWeb, który wyświetla i ocenia wyniki oraz przeprowadza oceny statystyczne.

Akcesoria i usługi ZEISS
Akcesoria i usługi ZEISS

Pakiety akcesoriów ZEISS składają się z idealnie wyregulowanych i pasujących do siebie elementów. Mocowania, systemy zacisków, magazynek trzpieni oraz w pełni zintegrowany system paletowy umożliwiają całkowicie automatyczny załadunek.