Ta część serwisu jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści i może zawierać reklamy wyrobów kierowane wyłącznie do takich osób.
Aby wejść na stronę zarezerwowaną dla osób stosujących wyroby medyczne jako profesjonaliści, potwierdź, że jesteś taką osobą (np. wykonującą zawód medyczny, osobą prowadzącą obrót wyrobami medycznymi, serwisantami itp.).

Soczewki ZEISS DriveSafe
ZEISS DLA OPTYKÓW I OKULISTÓW

Soczewki ZEISS DriveSafe

Pomóż swoim klientom widzieć każdy szczegół na drodze – nawet w deszczu, mgle czy o zmroku.

Soczewki ZEISS DriveSafe to soczewki na co dzień, stworzone z myślą o kierowcach. Specjalnie zaprojektowane soczewki wykorzystujące kluczowe technologie poprawiają jakość widzenia kierowców zarówno za dnia, jak i nocą. Dzięki powłoce DuraVision® DriveSafe soczewki pomagają redukować refleksy i uciążliwe odblaski, zwłaszcza pod prowadzenia pojazdu nocą.

 • Lepsze widzenie w warunkach niedostatecznego oświetlenia
 • Redukują odblaski spowodowane nadjeżdżającymi samochodami i lampami ulicznymi podczas jazdy nocą
 • Lepsza widoczność drogi, deski rozdzielczej oraz lusterka wstecznego i lusterek bocznych

Soczewki ZEISS DriveSafe Bezpieczne i komfortowe prowadzenie pojazdów.

 • 83%

  Statystycznie 83% użytkowników okularów prowadzi samochód.1.

 • 1758

  Liczba wypadków drogowych spowodowanych przez czynniki zewnętrzne  wpływające na widzenie, np. deszcz, deszcz ze śniegiem, śnieg,  mgła  i oślepiające światła pojazdów z naprzeciwka w Wielkiej Brytanii w 2017 r.2

 • 40%

  wypadków drogowych ma miejsce nocą.3

 • 72%

  użytkowników okularów, którzy są kierowcami, jest zainteresowanych soczewkami na co dzień, stworzonymi z myślą   o prowadzeniu pojazdów.1

 • 97%

  kierowców oceniło, że soczewki  DriveSafe    spełniają ich oczekiwania.4  

 • 94%

  użytkowników było zadowolonych z używania soczewek  DriveSafe  podczas  codziennych czynności.4

Prowadzenie pojazdu może być wyzwaniem.

Bez względu na długość trasy dobre widzenie kierowcy jest kluczem do jego bezpieczeństwa i komfortu. Prowadzenie pojazdu w niektórych warunkach może jednak być wyzwaniem, zwłaszcza dla użytkowników  okularów.

Z tego względu dobre widzenie kierowcy jest kluczem do jego bezpieczeństwa i komfortu na drodze, nawet na krótkich trasach.

Prowadzenie pojazdu może być wyzwaniem.

Główne wyzwania dla wzroku podczas prowadzenia pojazdu.

Wielu Twoich klientów może czuć się niepewnie,  niekomfortowo   i nerwowo podczas prowadzenia pojazdu. W badaniach rynkowych zidentyfikowaliśmy trzy największe wyzwania dla wzroku kierowców.

 • Słaba widoczność w warunkach niedostatecznego oświetlenia, np. w deszczu, o zmroku lub nocą

  Słaba widoczność w warunkach niedostatecznego oświetlenia, np. w deszczu, o zmroku lub nocą.

 • Odblaski spowodowane nadjeżdżającymi samochodami nocą i światło odbite od mokrej nawierzchni

  Odblaski spowodowane nadjeżdżającymi samochodami nocą i światło odbite od mokrej nawierzchni.

 • Utrudnione ostre widzenie przy przenoszeniu wzroku między drogą i deską rozdzielczą

  Utrudnione ostre widzenie przy przenoszeniu wzroku między drogą i deską rozdzielczą.

Ciemna ulica widziana przez soczewkę ZEISS DriveSafe

Soczewki ZEISS DriveSafe to nowa kategoria soczewek do prowadzenia pojazdów i na co dzień.

Zostały stworzone na potrzeby kierowców, którzy chcą się czuć pewniej i bezpieczniej podczas prowadzenia pojazdu w okularach używanych na co dzień.

Soczewki ZEISS DriveSafe mają wiele zalet dla klientów.
Obraz ilustruje słabą widoczność w warunkach niedostatecznego oświetlenia na ulicy. Punktem widzenia jest wnętrze samochodu widziane przez soczewkę okularową.

Technologia ZEISS Luminance Design™ (LDT)

Lepsze widzenie w warunkach niedostatecznego oświetlenia, zapewniające bardziej bezpieczne i komfortowe prowadzenie pojazdu dzięki technologii Luminance Design™ (LDT), która uwzględnia różne warunki oświetlenia i rozmiary źrenicy, by zapewnić naturalne widzenie w każdej sytuacji.  

Obraz ilustruje widok przez soczewkę do prowadzenia pojazdów z powłoką DuraVision® DriveSafe.

Powłoka DuraVision® DriveSafe

Zredukowane odblaski spowodowane nadjeżdżającymi samochodami i lampami ulicznymi podczas jazdy nocą dzięki powłoce  DuraVision®  DriveSafe  . Częściowo odbija  długość fali odpowiedzialną za niewyraźne widzenie,  dyskomfort  i podrażnienie, redukując dostrzegane odblaski nawet o 64%.5

Obraz przedstawiający wnętrze samochodu z kobietą za kierownicą.

Zoptymalizowane segmenty do dali i odległości pośredniej

Firma ZEISS opracowała soczewki progresywne DriveSafe ze zoptymalizowanymi segmentami do dali i odległości pośredniej, co pozwala na ograniczenie ruchu głowy w płaszczyźnie poziomej oraz pozwala łatwiej przenosić wzrok między drogą, deską rozdzielczą a lusterkami.

Zadowolenie klientów z soczewek ZEISS DriveSafe.

Aby przekonać się, czy soczewki ZEISS DriveSafe faktycznie spełniają oczekiwania klientów, firma ZEISS przeprowadziła próby użytkowania.
 • 64%

  W soczewkach ZEISS  DriveSafe    dostrzegalne odblaski zostały zredukowane nawet do 64%.5

 • 97%

  97% kierowców oceniło, że soczewki  DriveSafe  spełniają ich oczekiwania.4

 • 94%

  94% użytkowników było zadowolonych z używania soczewek  DriveSafe  podczas codziennych czynności,  np.  podczas pracy w biurze.4

Innowacje w soczewkach ZEISS DriveSafe Wyjaśnienie technologii.

 • Technologia ZEISS Luminance Design

  Technologia, która uwzględnia rozmiar źrenic podczas prowadzenia pojazdu w warunkach zmierzchowych i odpowiednio optymalizuje budowę soczewki (5,0 mm w soczewkach jednoogniskowych i 4,3 mm w soczewkach progresywnych).

 • ZEISS DuraVision DriveSafe

  Powłoka DuraVision®  DriveSafe  to powłoka antyrefleksowa, która częściowo odbija określone długości fali odpowiedzialne za odblaski.  

 • Konstrukcja soczewek ZEISS DriveSafe6

  Zoptymalizowane segmenty do dali i odległości pośredniej, co pozwala na ograniczenie ruchu głowy w płaszczyźnie poziomej. Nawet o 43% większy* segment do odległości pośredniej i nawet o 14% większy* segment do dali.7

 • Technologia ZEISS UVProtect

  Lepsza ochrona przed UV, która umożliwia bezbarwnym soczewkom ZEISS blokowanie szkodliwego promieniowania UV do długości fali 400 nm. Taki sam standard ochrony oferują wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne.

 • Technologia ZEISS FaceFit

  Dopasowuje się do indywidualnej anatomii twarzy, zapewniając pełne wykorzystanie segmentów soczewek.  

 • Technologia ZEISS FrameFit+

  Optymalna wydajność soczewek w każdej oprawie.6

Kontakt

Zostań partnerem ZEISS

Wczytywanie formularza...

Dane z formularza kontaktowego zostaną użyte do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie przez Carl Zeiss Vision Care w formie telefonicznej lub e-mailowej. Kliknij tutaj, aby przeczytać nasze zasady ochrony danych.

Umów się na spotkanie

Wczytywanie formularza...

Dane z formularza kontaktowego zostaną użyte do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie przez  Carl Zeiss Vision Care w formie telefonicznej lub e-mailowej. Kliknij tutaj, aby przeczytać nasze zasady ochrony danych.

 • 1

  Badania rynku obejmujące 36 optyków i okulistów oraz 480 konsumentów z USA i Niemiec / Sierpień 2013.

 • 2

  Statista, Wypadki drogowe spowodowane przez czynniki zewnętrzne w Wielkiej Brytanii w 2017 r. wg ich dotkliwości. Opublikowane przez Statista Research Department, 21 lutego 2020 r.

 • 3

  1 DfT (2016) 'Zgłoszone ofiary przez cały dzień wg dotkliwości obrażeń, rodzaju użytkownika drogi oraz pory dnia, Wielka Brytania, 2015’. URL: https://www.gov.uk/government/statistical-data-sets/ras30-reported-casualties-in-road-accidents, dostęp do danych uzyskano 02/06/2017

 • 4

  Wewnętrze badanie użytkowników (50 pracowników CZV w Niemczech); zewnętrzne badanie użytkowników (optycy i konsumenci w Hiszpanii), łącznie 60 osób, 2014.

 • 5

  Wyniki testu odblasków Hella wykazały, że 64% badanych uznało, że powłoka DuraVision DriveSafe redukuje dyskomfort spowodowany odblaskami w porównaniu z ZEISS Premium AR.

 • 6

  Konstrukcja soczewek DriveSafe i technologia Framefit + dotyczą tylko soczewek progresywnych.

 • 7

  **W porównaniu do soczewek progresywnych ZEISS klasy premium.