Ta część serwisu jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści i może zawierać reklamy wyrobów kierowane wyłącznie do takich osób.
Aby wejść na stronę zarezerwowaną dla osób stosujących wyroby medyczne jako profesjonaliści, potwierdź, że jesteś taką osobą (np. wykonującą zawód medyczny, osobą prowadzącą obrót wyrobami medycznymi, serwisantami itp.).

Soczewki ZEISS Digital
ZEISS DLA OPTYKÓW I OKULISTÓW

Soczewki ZEISS Digital Pomóż swoim klientom przezwyciężyć cyfrowe zmęczenie oczu.

Zoptymalizowane pod kątem dynamicznego, nowoczesnego cyfrowego stylu życia. Soczewki zaprojektowane z myślą o wyzwaniach wzrokowych doświadczanych przez klientów w wieku 30 i 40 lat, w tym osoby noszące soczewki po raz pierwszy i odczuwające dyskomfort związany z widzeniem bliży.

 • Szybkie dostosowanie z bliży do dali
 • Całodzienny relaks i komfort widzenia podczas korzystania z urządzeń cyfrowych
 • Szybsza adaptacja dla osób z emmetropią i noszących soczewki jednoogniskowe
Widok przez soczewkę cyfrową ZEISS na halę lotniska

Soczewki Digital

Soczewki ZEISS Digital zapewniają zrelaksowane i wyraźne widzenie podczas pracy na smartfonach i innych urządzeniach cyfrowych. Soczewki ZEISS Digital znacznie poprawiają reakcję akomodacyjną u osób ze starczowzrocznością. Soczewki są dostępne w dwóch różnych wersjach:

 • Soczewki ZEISS Digital
 • Soczewki ZEISS Digital Individual

Dlaczego firma ZEISS opracowała soczewki cyfrowe? Sprostanie wizualnym wyzwaniom cyfrowego świata.

 • 75 %

  użytkowników komputerów może doświadczać różnych objawów związanych ze wzrokiem, w tym zmęczenia oczu, bólu głowy, niewyraźnego widzenia z bliska i niewyraźnego widzenia z daleka po pracy. Użytkownicy komputerów mogą również odczuwać ból szyi lub ramion podczas wykonywania nienaturalnych korekt postawy w celu poprawy widoku urządzenia cyfrowego.1

 • 4,8 miliardów

  osób korzysta z internetu od początku 2020 roku.2

 • 5,19 miliardów

  Ponad 5,19 miliarda ludzi korzysta obecnie z telefonów komórkowych, a liczba użytkowników wzrosła o 124 miliony w ciągu ostatniego roku.3

Nasza zdolność do wygodnego skupienia się na telefonach komórkowych i urządzeniach cyfrowych przez dłuższy czas zmniejsza się wraz z wiekiem.

Jest to spowodowane postępującą utratą elastyczności soczewki, co ostatecznie prowadzi do starczowzroczności, gdy oko nie może już wygodnie utrzymać ostrości na pożądanej odległości do czytania.

Nasza zdolność do wygodnego skupienia się na telefonach komórkowych i urządzeniach cyfrowych przez dłuższy czas zmniejsza się wraz z wiekiem.
Cyfrowe zmęczenie oczu spowodowane zbyt długim czasem spędzanym przed ekranem

Cyfrowe zmęczenie oczu spowodowane zbyt długim czasem spędzanym przed ekranem.

Nasze rosnące uzależnienie i intensywne korzystanie z komputerów i urządzeń mobilnych może być szczególnie uciążliwe dla układu wzrokowego. Może to skutkować objawami związanymi z zaburzeniami widzenia z bliska u wielu pacjentów we wcześniejszym okresie życia, nawet w wieku tradycyjnie kojarzonym ze starczowzrocznością.

Mężczyzna patrzący na swój telefon

Soczewki zaprojektowane są tak, aby wspierać naturalną postawę ciała, umożliwiając klientom widzenie bez stresu i zmęczenia.

 • Zaprojektowane z myślą o całodziennym cyfrowym stylu życia, zapewniaj bardziej zrelaksowane i wygodne widzenie podczas korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń cyfrowych.
 • Zoptymalizowana konstrukcja soczewek zapewnia krystalicznie czyste widzenie na każdą receptę.
 • Duże strefy widzenia umożliwiają klientom komfortowe widzenie, dopasowując się do zachowań wizualnych, do których mogą być przyzwyczajeni, a ostatecznie zapewniając łatwą adaptację.
 • Skompresowana strefa pośrednia ułatwia płynne przejście między odległością a bliskością, dzięki czemu klienci mogą oglądać telefony komórkowe i urządzenia cyfrowe przy minimalnym ruchu głowy / oczu.
 • Zmienna moc zapewnia dokładnie to, czego potrzebują klienci.

Opinie klientów

Innowacje stojące za obiektywami cyfrowymi ZEISS Na czym polega ta technologia?

 • Technologia ZEISS Digital Inside

  Technologia ZEISS Digital Inside umożliwia komfortowe i ostrzejsze widzenie podczas częstego korzystania z urządzeń cyfrowych. Szybkie przenoszenie wzroku do bliży pozwala klientom na korzystanie z urządzeń cyfrowych przy minimalnym ruchu głowy/oczu.

 • Technologia ZEISS FaceFit

  Cyfrowe soczewki ZEISS Digital Individual wykorzystują technologię FaceFit firmy ZEISS, dostosowując soczewki do fizjologii twarzy użytkownika. Zapewnia to zoptymalizowane strefy widzenia, wykorzystując dane ramki, pozycję oczu i dopasowanie ramki do nosa i uszu. Indywidualne rozwiązanie soczewek dla oczu i twarzy.

 • Technologia ZEISS UVProtect

  Lepsza ochrona przed UV, która umożliwia bezbarwnym soczewkom ZEISS blokowanie szkodliwego promieniowania UV do długości fali 400 nm. Taki sam standard ochrony oferują wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne.

Soczewki ZEISS Digital Soczewki do cyfrowego stylu życia

Kontakt

Zostań partnerem ZEISS

Wczytywanie formularza...

Dane z formularza kontaktowego zostaną użyte do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie przez Carl Zeiss Vision Care w formie telefonicznej lub e-mailowej. Kliknij tutaj, aby przeczytać nasze zasady ochrony danych.

Umów się na spotkanie

Wczytywanie formularza...

Dane z formularza kontaktowego zostaną użyte do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie przez  Carl Zeiss Vision Care w formie telefonicznej lub e-mailowej. Kliknij tutaj, aby przeczytać nasze zasady ochrony danych.

 • 1

  Salibello C. & Nilsen E. (1995). Is there a typical VDT patient? A demographic analysis. J Am Optom Assoc. 66(8), 479-83

 • 2

  DIGITAL 2021 JULY GLOBAL STATSHOT REPORT https://datareportal.com/reports/digital-2021-july-global-statshot

 • 3

  DIGITAL 2020: GLOBAL DIGITAL OVERVIEW, SIMON KEMP JANUARY 30, 2020 https://datareportal.com/reports/digital-2020-global-digital-overview