Dlaczego warto mieć drugą parę okularów

Istnieje wiele sytuacji, w których druga para okularów staje się ważnym akcesorium, jakie trzeba posiadać.

Nie jest to luksus, lecz raczej przezorność: druga para okularów jest potrzebna nie tylko, jeśli chce się dokonać zmiany w swoim wyglądzie lub zabezpieczyć się na wypadek zagubienia swojej podstawowej pary okularów. Dla osób ze starczowzrocznością, noszących soczewki kontaktowe lub pracujących przy komputerze, do ochrony przed słońcem oraz do uprawiania sportu - druga para okularów może zapewnić idealne widzenie bez wysiłku.

Nie każdy ją posiada, lecz każdy, kto nosi okulary powinien rozważyć posiadanie drugiej pary - i to nie tylko dlatego, że jest to modne i pomaga zmienić styl. Może ona stanowić ostatnią deskę ratunku w nagłych wypadkach, w szczególności dla osób z wysoką korekcją. Gdy podstawowa para okularów ulega zniszczeniu lub zostaje zgubiona, osoby z wysoką korekcją wzroku są niemal bezradne bez okularów. To nie wszystko: w wielu sytuacjach oraz miejscach druga para okularów zapewnia lepsze widzenie, bo jest dopasowana do wymaganych warunków.

Konieczność: druga para okularów dla osób noszących szkła kontaktowe

Osoby noszące szkła kontaktowe powinny rozważyć zakupienie wysokiej jakości okularów jako zastępczych. Może to być szczególnie przydatne podczas podroży lub wakacji. Soczewki kontaktowe można łatwo zgubić, a znalezienie zastępczej pary podczas wakacji , szczególnie poza granicami kraju nie należy często do prostych zadań.

Ponadto, dla osób noszących soczewki kontaktowe, założenie okularów wieczorem np. w domu stanowi odpoczynek dla oka od soczewek kontaktowych. Proszę się przekonać.

Druga para okularów uzupełniająca soczewki progresywne dla osób ze starczowzrocznością

Osoby noszące soczewki progresywne często przekonują się, że okulary do czytania stanowią pomocną, drugą parę okularów. Dzięki bowiem szerszemu polu widzenia w soczewkach jednoogniskowych gwarantują one relaks z lekturą.

Być może nie każdy słyszał, że dodatkowa para okularów może też wspomóc w pracy zmniejszając wysiłek naszego oka. Dzieje się tak dzięki M.I.D.. Skrót ten oznacza Maximum Intermediate Distance - Maksymalną Odległość Pośrednią. Jest to nowa technologia opracowana przez Carl Zeiss Vision (stosowana w soczewkach typu Office) w celu określenia maksymalnej odległości ogniskowania dla konkretnych potrzeb użytkownika. Umożliwia to dopasowanie soczewek do zakresu widzenia wymaganego w pracy, który może być inny dla różnych osób. Wynikiem tego są soczewki okularowe zapewniające bardzo szerokie pole widzenia na odległość bliską i pośrednią (od jednego do czterech metrów), co z kolei zapewnia optymalne widzenie. Pozwala to Państwu widzieć i pracować najlepiej, jak to możliwe, dokładnie w takim zakresie widzenia, jakiego wymaga Państwa praca.

Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.

Wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne: druga para okularów do ochrony przed słońcem

Okulary przeciwsłoneczne to szczególnie ważny rodzaj okularów, które należy posiadać jako drugą parę. Stanowią one coś więcej niż stylowe akcesorium - chronią one Państwa oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Precyzyjne okulary przeciwsłoneczne firmy ZEISS są dostępne dla każdej wady wzroku. Dostępne są różne stopnie zabarwienia, polaryzacja oraz kolory, dopasowane do Państwa indywidualnych potrzeb. Dobre soczewki okularowe absorbują co najmniej 99 % promieniowania. Co więcej, filtry polaryzacyjne blokują odbite światło np. światło odbijające się od powierzchni wody lub mokrej po deszczu jezdni.

Lepsze widzenie w ruchu: druga para okularów do ochrony przed słońcem

Okulary sportowe są wytrzymałe, solidne, lekkie i komfortowe.  W zależności od rodzaju sportu, okulary mogą zostać wyposażone w różne dodatkowe parametry, takie jak przyciemnienie, filtry polaryzacyjne, lub soczewki o wyższej krzywiźnie bazowej.

Nie istnieje jednak uniwersalny rodzaj okularów do uprawiania każdego sportu. Proszę powiedzieć swojemu optykowi jakie sporty Państwo uprawiają i opisać dokładnie, czego oczekują Państwo od swoich okularów do uprawiania sportu.

Nie można zaprzeczyć, że osoby posiadające pod ręką zapasową parę okularów są przezorne. Należy jednak upewnić się, że okulary zastępcze są dopasowane równie dobrze do Państwa wady wzroku jak Państwa podstawowe okulary.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

I nagle widzisz więcej – nawet nocą i w słabym oświetleniu Zobacz więcej mimo ślepoty zmierzchowej i słabego oświetlenia nocą dzięki innowacyjnym soczewkom.
Najczęściej zadawane pytania o soczewkach ZEISS Digital
Pełnia życia + widzenie bez wysiłku: Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowych soczewek okularowych dla osób w wieku trzydziestu czy czterdziestu lat, regularnie korzystających z urządzeń cyfrowych Soczewki ZEISS Digital wypełniają lukę między soczewkami jednoogniskowymi a soczewkami progresywnymi!
Najlepsze soczewki okularowe do jazdy - Bezpieczna droga do celu Soczewki spersonalizowane na potrzeby jazdy nie tylko zapewniają komfort prowadzenia samochodu, lecz także znacznie zwiększają bezpieczeństwo.

Powiązane produkty