Stuprocentowe monitorowanie bez przerw w produkcji. 
Sto procent w cyklu produkcji.
Rozwiązania ZEISS na linii produkcyjnej.

ZEISS może się poszczycić dziesiątkami lat doświadczenia w zakresie techniki pomiarowej 3D i 2D oraz sterowania robotami. Nasze głowice pomiarowe 3D, które działają w kilkuset zrobotyzowanych stacjach pomiarowych na liniach produkcyjnych na całym świecie, są jednymi z najpowszechniej stosowanych w produkcji karoserii samochodów. Projektujemy i tworzymy całe systemy pomiarowe na linii produkcyjnej zgodnie z wymaganiami klienta.

ZEISS ABIS: Technologia obiektywnej kontroli wysokiej jakości powierzchni w produkcji samochodów

ZEISS ABIS to dostosowane do potrzeb rozwiązanie do kontroli powierzchni w tłoczni i warsztacie blacharskim. Dzięki niezawodnemu i wczesnemu wykrywaniu, a także obiektywnej ocenie i klasyfikacji szerokiego zakresu defektów, czujnik klasy przemysłowej stanowi doskonałe narzędzie zapewniania jakości. Użytkownik odnosi korzyści z wysokiej precyzji i wyjątkowo krótkich czasów cyklu.

Dzięki systemowi ZEISS ABIS można pracować ekonomicznie i oszczędzać zasoby: znacznie zmniejszyć ilość ręcznej kontroli wizualnej, ograniczyć ponowną obróbkę dzięki wczesnemu wykrywaniu wad i automatycznemu sortowaniu oraz ograniczyć liczbę reklamacji i odrzutów. W rezultacie szybko uzyskuje się zwrot z inwestycji.

Pomiary geometrii

ZEISS AICell

Głowice pomiarowe 3D ZEISS łączą pomiar konturu 2D z pomiarem 3D przy użyciu metody wieloliniowej triangulacji. Pozwala to na bardzo precyzyjną i szybką kontrolę charakterystyk (cech) złożonych geometrycznie w sektorach obróbki skrawaniem czy produkcji karoserii samochodowych.

ZEISS AICell trace to cela pomiarowa bezkorelacyjna do zainstalowania na linii produkcyjnej do monitorowania w czasie rzeczywistym złożonych charakterystyk i wspierania strategii wspomagania rozruchu pierwszych wyprodukowanych części. Składa się z sensorów 3D AIMax Cloud, kamer śledzących i korpusu z włókna weglowego ze znacznikami LED. Kamery śledzące identyfikują lokalizację i położenie części, wykrywając znaczniki LED. Dokładność systemu śledzenia AICell jest niezależna od zdolności robota do dokładnego zapozycjonowania sensora pomiarowego. Ten sieciowy system umożliwia uzyskanie wiarygodnych i przydatnych danych pomiarowych i kontrolnych z pożądanym poziomem dokładności, począwszy od pierwszej części.

ZEISS przedstawia pierwszą głowicę z chromatycznym sensorem światła białego, która umożliwia bezstykowe pomiary topografii powierzchni elementu mierzonego.

Optyczna głowica 3D do pomiarów in-line

Optyczna głowica ZEISS AIMax cloud to nowy punkt odniesienia w zrobotyzowanej metrologii 3D in-line w dziedzinie obróbki blach i konstrukcji karoserii. Głowica generuje chmury punktów 3D bezpośrednio na linii produkcyjnej i mierzy złożone cechy z dużą precyzją w ułamku sekundy.

Pomiar szerokości szczelin i licowania się blach
Pomiar szerokości szczelin i licowania się blach w całym łańcuchu procesów

ZEISS AIMax twin

służy do rejestrowania wymiarów geometrycznych szczeliny i licowania się metalowych i malowanych powierzchni.

ZEISS AIMax twin UV

sprawdza szczelinę i licowanie się na powierzchniach malowanych i metalowych, a także na powierzchniach błyszczących i przezroczystych.

Prezentacja wielkości szczeliny i nierówności między częściami metalowymi

Prezentacja wielkości szczeliny i nierówności między częściami metalowymi

Prezentacja technologii podwójnych głowic i szczeliny geometrycznej

Prezentacja technologii podwójnych głowic i szczelin geometrycznych

Widoczne wszystkie wymiary szczelin

ZEISS AIMax twin i ZEISS AIMax twin UV

Download more information

AIMax Inline and AIMax BestFit Product Information, EN

AIMax Inline and AIMax BestFit Product Information, EN
pages: 4
file size: 710 kB

ZEISS AICell trace Brochure EN

ZEISS AICell trace Brochure EN
pages: 4
file size: 2627 kB

ZEISS AIMax cloud Product Information, EN

ZEISS AIMax cloud Product Information, EN
pages: 4
file size: 565 kB

ZEISS AIMax Product Information EN

ZEISS AIMax Product Information EN
pages: 2
file size: 214 kB

ZEISS AIMax twin & AIMax twin UV Flyer EN

ZEISS AIMax twin & AIMax twin UV Flyer EN
pages: 8
file size: 869 kB

ZEISS AIMax twin UV Product Information EN

ZEISS AIMax twin UV Product Information EN
pages: 8
file size: 869 kB