Szkolenia AUKOM prowadzone w ZEISS

Certyfikowane szkolenia z dziedziny metrologii uznawane na całym świecie

Współrzędnościowa technika pomiarowa stanowi integralną część przemysłowego procesu zapewnienia jakości. Państwa praca wymaga znajomości maszyn i technologii pomiarowej oraz zrozumienia podstawowych pojęć z zakresu fizyki i matematyki. To właśnie w tym miejscu w grę wchodzi szkolenie AUKOM. Dostarcza rozległej wiedzy o maszynach i analizie wyników, obliczeniach fizycznych i matematycznych, podstawowych informacji o kluczowych normach.

Certyfikat AUKOM
 
Szkolenia AUKOM rpowadzone przez ZEISS to:
 
 • Gwarancja światowych standarów: Bez względu na wybrany poziom szkolenia AUKOM, jest ono całkowicie neutralne pod względem zawartosci i nie promuje żadnych dla dostawców. Kończy się uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu. Jednocześnie jest zgodny ze światowym standardem branżowym.
 • Wszechstronność: Szkolenie AUKOM obejmuje kompleksowe szkolenie we wszystkich obszarach techniki pomiarów współrzędnościowych.
 • Standaryzacja: Na naszych szkoleniach AUKOM poznasz niezależne od producenta podejście do rozwiązywania zadań pomiarowych.
 • Kompetencje: Szkolenie AUKOM jest zorientowane na zapotrzebowanie, ale zawsze przekazuje niezależną od producenta podstawową wiedzę i kompetencje pomiarowe.

 

Szkolenie AUKOM

Szkolenie AUKOM daje Państwu okazję poszerzenia wiedzy i udoskonalenia umiejętności pomiarowych. Nauczą się Państwo znormalizowanych metod całych cykli pomiarowych i przejdą dogłębne szkolenie na temat wszystkich aspektów współrzędnościowej techniki pomiarowej. Wielopoziomowa, modułowa konstrukcja kursów umożliwia Państwu uzyskanie znormalizowanej wiedzy i zyskanie większej pewności co do uzyskiwanych przez siebie wyników pomiarów.

Co wyróżnia szkolenia AUKOM?
 • Globalne standardy szkoleniowe umożliwiają uzyskanie porównywalnych i powtarzalnych wyników pomiarów na poziomie międzynarodowym.
 • Wszystkie szkolenia AUKOM są całkowicie niezależne od urządzeń i ichproducentów.
 • Na zakończenie każdego kursu uczestnicy otrzymują uznawany na całym świecie certyfikat AUKOM.
 • Szkolenia AUKOM są odpowiednie dla różnych poziomów wiedzy – niezależnie od tego, czy masz doświadczenie czy zaczynasz, znajdziesz tu szkolenie dla siebie.

Poziom 1 AUKOM

A doctor hat icon with a star symbol placed below.

Szkolenie AUKOM poziom 1 to szkolenie z ogólnej wiedzy metrologicznej na poziomie podstawowym. Zalecane wszystkim uczestnikom współrzędnościowego procesu pomiarowego. Kurs obejmuje najnowsze informacje na temat tolerowania wymiarów, podstaw programowania, planowania kontroli jakości z użyciem CMM. Dzięki poziomowi 1 szkolenia AUKOM metrologowie mogą zmniejszyć niepewność pomiarową i zapewnić wiarygodność i porównywalność wyników pomiarów.

Poziom 2 AUKOM

A doctor hat icon with two star symbols placed below.

Szkolenie AUKOM poziom 2 pogłębia podstawową wiedzę z zakresu metrologii przemysłowej. Kurs obejmuje najnowsze informacje na temat tolerancji geometrycznych (kształt, kierunek i położenie), interpretacji planu pomiarowego, programowania, monitorowania procesów i urządzeń pomiarowych. Głębsze zrozumienie pozwala metrologowi na dalszą redukcję niepewności pomiarowej i wykonywanie jeszcze bardziej wiarygodnych pomiarów.

AUKOM GD&T

Najpopularniejsze

A worksheet for the AUKOM GD&T seminar, on which a component lies.

Szkolenie AUKOM GD&T skierowane jest do zaawansowanych inżynierów metrologów i konstruktorów. Nacisk kładziony jest na dogłębną znajomość tolerancji kształtu i położenia zgodnie z ISO-GPS i ASME, jak również na innowacje w tych normach. Podobnie jak wszystkie szkolenia AUKOM, również to seminarium jest zgodne z ogólnoświatowym standardem kwalifikacji. Pracownicy działów konstrukcyjnych, rozwoju i produkcji zapoznają się z tematem tolerancji kształtu i położenia z punktu widzenia metrologa, który musi realizować specyfikacje rysunkowe w sposób metrologiczny. W ten sposób można zapobiec nieporozumieniom i potencjalnej stracie czasu.

Zawartość szkolenia AUKOM GD&T obejmuje:
 • Podstawowe reguły systemów ISO GPS i ASME
 • Funkcjonalność, specyfikacja, weryfikacja, definicje
 • Tolerancje kształtu
 • Wymiar liniowy i  kątowy
 • Bazy i układy baz
 • Tolerancje kształtu, kierunku, położenia i bicia
 • Tolerancje profilu
 • Zasada niezależności
 • Wymaganie powłoki
 • Wymaganie maksimum materiału
 • Wymaganie minimum materiału
 • Weryfikacja idealna i uproszczona
 • Weryfikacja
 • Tabele i przykłady

Poziom 3 AUKOM

A doctor hat icon with three star symbols placed below.

Grupą docelową seminarium eksperckiego AUKOM poziomu 3 są doświadczeni metrolodzy. Prowadzący seminarium przekazują wiedzę z zakresu technologii pomiarów produkcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem pomiarów funkcjonalnych i produkcyjnych, filtrowania, tworzenia programów, jak również tomografii komputerowej, zarządzania jakością i laboratorium pomiarowym. Po tym kursie szkolenia AUKOM doświadczony metrolog jest w stanie pewnie komunikować się z innymi działami. Metrolog ogranicza niepewność pomiaru do minimum, zapewniając jednocześnie wiarygodne i porównywalne wyniki. Ponadto metrolog jest również świadomy redukcji kosztów i braków.

A metrologist is surrounded by ZEISS measuring machines and points his finger at a selection area.

Chcesz zostać ekspertem w dziedzinie współrzędnościowej techniki pomiarowej?

Nasze szkolenia AUKOM są właśnie dla Ciebie!

Jak zostać metrologiem AUKOM?

Istnieje wiele sposobów wykorzystania współrzędnościowej maszyny pomiarowej do zadań pomiarowych. Żaden z nich nie jest zły, ale standaryzacja pozwala uniknąć błędów i niepewności. Dlatego głównym celem szkolenia AUKOM jest ogólnoświatowa porównywalność wyników pomiarów. W ramach szkolenia AUKOM metrologowie poznają elementarną terminologię metrologiczną. Dzięki temu są w stanie jasno i technicznie poprawnie przekazać, w jaki sposób uzyskano wynik pomiaru – niezależnie od tego, z jakim działem firmy rozmawiają. Dzięki swojej wiedzy fachowej metrolodzy AUKOM przyczyniają się do zmniejszenia liczby błędów pomiarowych pomiarowych i pomagają zredukować koszty błędów. Wzmacnia to wizerunek firmy i partnerstwo z innymi firmami, co skutkuje mniejszą liczbą reklamacji.

Szkolenie na metrologa AUKOM ma charakter modułowy i łączy w sobie treści nauczania z kursów szkoleniowych AUKOM na poziomie 1, 2 oraz GD&T. Po ukończeniu wszystkich seminariów i zdaniu egzaminu uczestnik otrzymuje certyfikat metrologa AUKOM, który jest ważny przez pięć lat.

Two metrologists are discussing something.

Szkolenie uaktualniające AUKOM dające certyfikat metrologa AUKOM

Zmiany i rozwój produktu wpływają również na współrzędnościową technikę pomiarową. Do tych zmian dostosowujemy zawartość naszych szkoleń. To szkolenie AUKOM oferuje – bez konieczności zdawania egzaminu – przegląd istotnych zmian w dziedzinie współrzędnościowej techniki pomiarowej w ostatnich latach. Zapoznaj się z nowymi technologiami, standardami i pomocnymi wskazówkami. Aktualizuj swoją wiedzę i upewnij się, że Twoje procesy są zawsze wydajne.

Uczestnicy dwu- lub trzydniowego seminarium poznają nowości dotyczące:

 • Najnowszych standardowych definicji wymiaru, kształtu, kierunku i położenia zgodnie z ISO 1101, 14405, itp.
 • Informacji o produkcie i produkcji (PMI)
 • Komunikacji
 • Technologii głowic
 • Tworzeniu strategii pomiarów

Seminarium AUKOM skierowane jest przede wszystkim do metrologów, którzy przed rokiem 2020 uczestniczyli w szkoleniach AUKOM na poziomie 2 i GD&T lub na poziomie 3. Po pomyślnym ukończeniu kursu aktualizacyjnego otrzymasz również certyfikat metrologa AUKOM.

Te firmy zaufały szkoleniom z podstaw metrologii prowadzonym przez ZEISS

"We Must Never Stand Still"

Szkolenia z ZEISS zapewniają proces pomiarowy w ZF

24 lip 2018

Tags:

Do you trust your measuring results?

Management at ZF Friedrichshafen puts their trust in ongoing AUKOM Management training programs.

8 sie 2018

Tags:

From career changer to specialist

ZEISS trains its people to ensure they’re well-equipped to meet the growing needs in quality assurance

Dowiedz się więcej o szkoleniach AUKOM z #measuringhero

W naszym filmie #measuringhero wyjaśniamy w prosty i zrozumiały sposób, co oznacza AUKOM i czego możesz nauczyć się na szkoleniu AUKOM.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o naszym międzynarodowym szkoleniu z podstaw metrologii?

Szczegółowe opisy kursów, daty i dostępne miejsca można w kalendarzu szkoleń ZEISS Polska. Interesują Cię szkolenia AUKOM, ale potrzebujesz więcej informacji lub masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas wiadomość na adres service .metrology .pl @zeiss .com.

Aplikacje, które wspierają codzienną rutynę w metrologii

Pobierz nasze aplikacje i dowiedz się więcej na temat podstaw metrologii, tolerancji kształtu i położenia, pomiarów kół zębatych lub tomografii komputerowej.

A smartphone with opened ZEISS metrology app.

Więcej szkoleń ZEISS

Szkolenie dotyczące oprogramowania

Dopasowane do potrzeb

28 mar 2018

Szkolenia z obsługi maszyn

Szkolenia o systemach zrobotyzowanych

13 kwi 2021

Wszystkie formaty nauczania w skrócie

Learn from everywhere: live metrology online courses

Whether classroom training or live online training: refresh your knowledge from metrology classes and bring your trai...

1 kwi 2021

Szkolenia e-learning ZEISS

Kolejny poziom doświadczenia dzięki formom edukacji cyfrowej ZEISS.

24 mar 2021

Aplikacje i e-booki

Podstawowa wiedza na życzenie

2 mar 2021

Akademia Metrologii ZEISS

Dzięki ponad 35-letniemu doświadczeniu w prowadzeniu wysokiej jakości szkoleń gwarantujemy dostęp do najnowszej wiedzy.

1 lut 2019

Portal ZEISS Metrology

Elektroniczny dostęp do wszystkich usług metrologicznych

Firma Festo stawia na spójne standardy branżowe w zakresie technologii pomiarów i testowania. Przeczytaj, jakie korzyści Festo zyskuje dzięki szkoleniom ZEISS.