Ta część serwisu jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści i może zawierać reklamy wyrobów kierowane wyłącznie do takich osób.
Aby wejść na stronę zarezerwowaną dla osób stosujących wyroby medyczne jako profesjonaliści, potwierdź, że jesteś taką osobą (np. wykonującą zawód medyczny, osobą prowadzącą obrót wyrobami medycznymi, serwisantami itp.).

Soczewki progresywne ZEISS Precision Plus
ZEISS dla optyków i okulistów

Soczewki progresywne ZEISS Precision Plus

Zapewniają Twoim klientom bardziej kompleksowe rozwiązania.

To, jakie soczewki wybierają Twoi klienci, zależy w dużym stopniu od indywidualnych potrzeb i trendów. Oferta soczewek progresywnych ZEISS obejmuje kompletne rozwiązania dla wszystkich użytkowników.

 • Wyraźniejsze widzenie i większy komfort korzystania z urządzeń cyfrowych
 • Precyzyjna optyka fizjologicznie dopasowana do twarzy użytkownika
 • Stworzone z myślą o indywidualnych potrzebach
Widok przez soczewki ZEISS Progressive Lens na basenie

Soczewki progresywne

Soczewki progresywne ZEISS Progressive Precision są dostępne w 4 różnych wersjach, zależnie od wbudowanej technologii:

 • ZEISS Progressive Precision Pure
 • ZEISS Progressive Precision Plus
 • ZEISS Progressive Precision Superb
 • ZEISS Progressive Individual 2

Korzystanie z telefonu komórkowego to dziś nasza codzienność.

 • 95%

  mieszkańców Norwegii korzystało z bankowości online w 2019 r.1

 • 4 miliardy

  unikalnych użytkowników telefonów komórkowych w globalnej populacji w 2019 r.2

 • 2,57 miliona

  aplikacji dostępnych dla systemu Android w 2019 r.3

Oczy przeciętnego użytkownika codziennie zmagają się z różnymi wyzwaniami.

Coraz częstsze korzystanie z urządzeń cyfrowych, zmieniające się trendy w modzie i nowe potrzeby sprawiają, że przeciętnemu użytkownikowi trudno jest znaleźć soczewki i oprawki, które spełniają jego potrzeby. ZEISS aktywnie odpowiada na te wyzwania, poprawiając wzrok użytkowników.

Kobieta robiąca selfie swoim telefonem

Cyfrowe media w coraz większym stopniu stanowią część naszego codziennego życia.

Korzystając z mediów cyfrowych, trzymamy urządzenie znacznie bliżej, niż książki lub tradycyjne materiały drukowane. Oznacza to, że klienci polegają teraz na szybkich, dynamicznych ruchach oczu i przez cały dzień przełączają się między bliskimi a dalekimi odległościami.

Moda szybko się zmienia, a soczewki muszą za nią nadążyć.

Oprócz rozwiązania poprawiającego ich wzrok, klienci oczekują też modnych oprawek, a nawet chcieliby je zmieniać wtedy, gdy poczują taką potrzebę. Zmiana oprawki nie powinna mieć wpływu na ruch oczu, co trzeba wziąć pod uwagę przy tworzeniu soczewki progresywnej.

Stale zmieniająca się technologia, dopasowująca się do unikalnych cech twarzy.

Soczewki mogą wpływać na to, jak odbierany jest kształt twarzy. Jeżeli soczewka nie jest dopasowana do fizjologicznych parametrów twarzy (np. pozycji źrenicy za soczewką lub osadzenia oprawki na nosie i oczach), klienci mogą nie być w stanie wykorzystać pełnego potencjału widzenia trójwymiarowego, które jest niezbędne, aby dobrze ocenić odległości.

Coraz większa potrzeba indywidualnych rozwiązań, również w zakresie soczewek.

Coraz więcej klientów oczekuje indywidualnych rozwiązań i soczewek zoptymalizowanych do ich codziennej aktywności (np. długotrwałe czytanie, prowadzenie samochodu, praca biurowa).

Oferta tak niepowtarzalna, jak każdy klient.

Aby aktywnie reagować na nowe trendy i zmieniające się potrzeby klientów - oraz aby zapewniać im lepsze widzenie - ZEISS stworzył nowe portfolio soczewek progresywnych ZEISS Precision.

Istnieją cztery poziomy możliwej indywidualizacji:

 • ZEISS Progressive Precision Pure

  Zoptymalizowane dla oczu: urządzenia cyfrowe stały się częścią życia codziennego klientów. Są one trzymane bliżej, niż książki lub inne materiały drukowane.

 • ZEISS Progressive Precision Plus

  Zoptymalizowane dla oczu + oprawek: soczewki, które uwzględniają bliższą odległość korzystania z urządzeń cyfrowych oraz trendy w oprawkach, których kształty i rozmiary stale ewoluują. Szybka adaptacja oczu klienta do soczewek, niezależnie od oprawki.

 • ZEISS Progressive Precision Superb

  Zoptymalizowane dla oczu + oprawek + twarzy: soczewki, które uwzględniają bliższą odległość korzystania z urządzeń cyfrowych, i modne oprawki o konstrukcji pozwalającej dostosować ją fizjologicznie do twarzy klienta, uwalniając pełen potencjał widzenia.

 • ZEISS Progressive Individual 2

  Zoptymalizowane dla oczu + oprawek + twarzy + głównej aktywności codziennej: soczewki uwzględniające styl życia użytkownika, zapewniające optymalizację rozmiaru źrenic oraz umożliwiające szybką adaptację i najlepsze naturalne widzenie w dzień i w nocy. Są one zoptymalizowane dla codziennych aktywności, a oprócz dostosowania do modnych soczewek o różnych kształtach i rozmiarach uwzględniają także odległość korzystania z mediów cyfrowych.

Innowacje w soczewkach ZEISS Progressive Precision Na czym polega ta technologia?

 • ZEISS Clear Optics

  Soczewki ZEISS Precision umożliwiające ostre widzenie dzięki precyzyjnym, zaawansowanym modelom zachowania ruchu oka, obliczeniom „punkt po punkcie” oraz innowacyjnej produkcji w technologii free-form.

 • ZEISS Dynamic Optics

  Filozofia konstrukcji ZEISS umożliwiająca widzenie dynamiczne i bez wysiłku, pozwalająca szybko osiągnąć ostrość na każdej odległości.

 • Technologia ZEISS UVProtect

  Lepsza ochrona przed UV, która umożliwia bezbarwnym soczewkom ZEISS blokowanie szkodliwego promieniowania UV do długości fali 400 nm. Taki sam standard ochrony oferują wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne.

 • ZEISS Thin Optics

  Estetyka soczewek ZEISS zapewaniająca najlepsze wyważenie wydajnej optyki i cienkich, lekkich soczewek.

 • Technologia ZEISS Digital Inside

  Ta technologia umożliwia komfortowe i ostrzejsze widzenie podczas częstego korzystania z urządzeń cyfrowych. Szybkie przenoszenie wzroku do bliży pozwala klientom na korzystanie z urządzeń cyfrowych przy minimalnym ruchu głowy/oczu.

 • Technologia ZEISS FaceFit

  Dopasowuje się do indywidualnej anatomii twarzy, zapewniając pełny potencjał stref soczewek.

 • Technologia ZEISS FrameFit+

  Optymalna wydajność soczewek w każdej oprawie.

 • Technologia ZEISS Adaptation Control

  Uwzględnia deklinację oka (czyli poruszanie się oka w płaszczyźnie pionowej). Porównuje poprzednią oprawkę z nową wysokością krzyża centracji i mocą dodatku, aby zapewnić komfortową deklinację oka oraz właściwe położenie segmentu do bliży.

 • Technologia ZEISS IndividualFit

  Technologia IndividualFitTM uwzględnia czynności dnia codziennego danego użytkownika i oferuje trzy konstrukcje soczewek dopasowane do indywidualnych potrzeb: bliż, pośrednia i zrównoważona.

 • Technologia ZEISS Luminance Design

  Technologia Luminance DesignTM uwzględnia przeciętny rozmiar źrenicy wynoszący 3,3 mm. Konstrukcja soczewki obliczana jest punkt po punkcie, co zapewnia bardziej naturalne widzenie.

Kontakt

Zostań partnerem ZEISS

Wczytywanie formularza...

Dane z formularza kontaktowego zostaną użyte do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie przez Carl Zeiss Vision Care w formie telefonicznej lub e-mailowej. Kliknij tutaj, aby przeczytać nasze zasady ochrony danych.

Umów się na spotkanie

Wczytywanie formularza...

Dane z formularza kontaktowego zostaną użyte do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie przez  Carl Zeiss Vision Care w formie telefonicznej lub e-mailowej. Kliknij tutaj, aby przeczytać nasze zasady ochrony danych.

 • 1

  Statista, Online banking penetration in European markets 2019. Opublikował Dennis Schmid, 2020.

 • 2

  Statista, Mobile internet usage worldwide - Statistics & Facts. Opublikował J. Clement, 11 września, 2019.

 • 3

  Statista, Number of apps available in leading app stores 2019. Opublikował J. Clement, 22 kwietnia, 2020.