Stuprocentowe monitorowanie bez przerw w produkcji. 
Sto procent w cyklu produkcji.
Rozwiązania ZEISS na linii produkcyjnej.

ZEISS może się poszczycić dziesiątkami lat doświadczenia w zakresie techniki pomiarowej 3D i 2D oraz sterowania robotami. Nasze głowice pomiarowe 3D, które działają w kilkuset zrobotyzowanych stacjach pomiarowych na liniach produkcyjnych na całym świecie, są jednymi z najpowszechniej stosowanych w produkcji karoserii samochodów. Projektujemy i tworzymy całe systemy pomiarowe na linii produkcyjnej zgodnie z wymaganiami klienta.

Zautomatyzowana analiza powierzchni ZEISS ABIS

Obiektywna i szybka ocena za pomoca modułowej głowicy

Dzięki głowicy ABIS II można wykryć szeroką gamę defektów. Dzięki niezawodnemu, wczesnemu rozpoznawaniu i klasyfikowaniu wgnieceń, wybrzuszeń, zapadnięć, falistości, zwężeń, pęknięć itp. system ten stanowi doskonałe narzędzie kontroli jakości w trakcie produkcji części z blach stalowych i części karoserii. Użytkownicy szczególnie podkreślają wysoką precyzję i wyjątkowo krótkie cykle sprawdzenia.

Modułowa budowa głowic ABIS II pozwala na wyjątkowo wysoką elastyczność. Dzięki opcjonalnej integracji czujnika kontrastu możliwe jest również wykrywanie wad wrażliwych na kontrast, takich jak pozostałości innych materiałów, zadrapania i brud.

Pomiary geometrii

ZEISS AICell

Głowice pomiarowe 3D ZEISS łączą pomiar konturu 2D z pomiarem 3D przy użyciu metody wieloliniowej triangulacji. Pozwala to na bardzo precyzyjną i szybką kontrolę charakterystyk (cech) złożonych geometrycznie w sektorach obróbki skrawaniem czy produkcji karoserii samochodowych.

ZEISS AICell trace to cela pomiarowa bezkorelacyjna do zainstalowania na linii produkcyjnej do monitorowania w czasie rzeczywistym złożonych charakterystyk i wspierania strategii wspomagania rozruchu pierwszych wyprodukowanych części. Składa się z sensorów 3D AIMax Cloud, kamer śledzących i korpusu z włókna weglowego ze znacznikami LED. Kamery śledzące identyfikują lokalizację i położenie części, wykrywając znaczniki LED. Dokładność systemu śledzenia AICell jest niezależna od zdolności robota do dokładnego zapozycjonowania sensora pomiarowego. Ten sieciowy system umożliwia uzyskanie wiarygodnych i przydatnych danych pomiarowych i kontrolnych z pożądanym poziomem dokładności, począwszy od pierwszej części.

ZEISS przedstawia pierwszą głowicę z chromatycznym sensorem światła białego, która umożliwia bezstykowe pomiary topografii powierzchni elementu mierzonego.

Optyczna głowica 3D do pomiarów in-line

Optyczna głowica ZEISS AIMax cloud to nowy punkt odniesienia w zrobotyzowanej metrologii 3D in-line w dziedzinie obróbki blach i konstrukcji karoserii. Głowica generuje chmury punktów 3D bezpośrednio na linii produkcyjnej i mierzy złożone cechy z dużą precyzją w ułamku sekundy.

Pomiar szerokości szczelin i licowania się blach
Pomiar szerokości szczelin i licowania się blach w całym łańcuchu procesów

jest stosowany w zautomatyzowanej kontroli szerokości szczelin i licowania się blach, a tutaj sprawdza optycznie szczelinę na powierzchniach metalowych i malowanych.

ZEISS AIMax twin

służy do rejestrowania wymiarów geometrycznych szczeliny i licowania się metalowych i malowanych powierzchni.

ZEISS AIMax twin UV

sprawdza szczelinę i licowanie się na powierzchniach malowanych i metalowych, a także na powierzchniach błyszczących i przezroczystych.

Presentation of single-sensor technology and optical gap

Prezentacja technologii pojedynczych głowic i szczelin optycznych

Presentation of double-head sensor technology and geometric gap

Prezentacja technologii podwójnych głowic i szczelin geometrycznych

Stworzone z myślą o szczelinach

Technologia pojedynczych i podwójnych głowic