Korekcja wzroku: wszystko o chirurgii oka

Jak standardowe zabiegi laserowe mogą poprawić jakość widzenia

Istnieje szeroka gama zabiegów chirurgicznych przywracających widzenie i wspomagających wzrok, od korekcji refrakcyjnej po zabiegi leczące zaburzenia widzenia. W rzeczywistości niektóre z nich są jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych we współczesnej medycynie. Jeśli konsultujesz się z okulistą, ta strona dostarczy Ci podstawowych informacji związanych z laserową chirurgią oka.

Standardowe zabiegi chirurgii oka obejmują:

Laserowa chirurgia oka

Technologia medyczna ZEISS dla pacjentów

Krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm to częste schorzenia oczu określane jako błędy refrakcyjne. Te błędy refrakcyjne można często skorygować za pomocą chirurgii laserowej. Chirurdzy okuliści wykonują zabiegi laserowe mające na celu przekształcenie rogówki tak, aby odpowiednio skupiać światło na siatkówce oka w celu ostatecznej poprawy widzenia.

Laserowa korekcja wzroku opracowana została w latach 80-tych i nadal się rozwija. Obecnie istnieją trzy rodzaje zabiegów laserowych, które wykorzystują różne techniki. Są to między innymi PRK/LASEK, LASIK i SMILE - wszystkie powszechnie wykonywane zabiegi, które stały się realną alternatywą dla okularów i soczewek kontaktowych.
 

SMILE Krótkie omówienie minimalnie inwazyjnego zabiegu laserowej korekty wzroku
LASIK Krótkie omówienie najbardziej popularnej laserowej chirurgii oka
PRK/LASEK Krótkie omówienie laserowej chirurgii oka na jego powierzchni
Potencjalne ryzyko i koszty laserowej chirurgii oka Jeśli chodzi o korekcję wzroku, dostępne są różne opcje laserowej chirurgii oka. Lepszy wzrok wyjaśnia powiązane ryzyko i koszty.
Proces laserowej chirurgii oka Jeśli rozważasz laserową chirurgię oka, wszystkie te informacje mogą Cię trochę przytłoczyć. Lepszy wzrok wyjaśnia każdy etap procesu i podkreśla kilka ważnych pytań, które należy zadać po drodze.
Często zadawane pytania dotyczące laserowej chirurgii oka Rozważasz laserową chirurgię oka? Lepszy wzrok odpowiada na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących tej opcji korekcji wzroku.
SMILE, LASIK czy PRK/LASEK? Porównanie leczenia Dowiedz się, jak wygląda porównanie różnych typów laserowych zabiegów chirurgicznych oczu
Znalezienie właściwej kliniki Jeśli zastanawiasz się nad laserową chirurgią oka, ważne jest, aby znaleźć opcję leczenia i klinikę najlepiej dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. Lepszy wzrok porównuje wszystkie opcje i wyjaśnia, jak znaleźć właściwą klinikę.
Wyszukiwarka klinik Znajdź wybraną klinikę w pobliżu

Chirurgia zaćmy:

Zaćma i jej leczenie

Zaćma jest jedną z najczęstszych przyczyn pogorszenia jakości wzroku i dotyczy większości ludzi, pojawiając się w późnych latach życia. Jest to również najczęstsza przyczyna ślepoty na świecie. Pacjenci często nie zdają sobie sprawy z występowania zaćmy, aż do momentu, gdy zmętnienie wzroku zaczyna dramatycznie pogarszać jakość ich codziennego życia. Nieleczona zaćma może prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku. Dobra wiadomość jest taka, że zaćmę można łatwo i skutecznie leczyć bezpiecznym, rutynowym zabiegiem. Wymiana soczewek oka zmętniałych przez zaćmę na soczewki wewnątrzgałkowe (IOL) jest obecnie przeprowadzana na całym świecie ponad 20 milionów razy w roku*. Dowiedz się więcej o nowoczesnych technologiach leczenia zaćmy.

*W oparciu o dane WHO.
 

Co to jest zaćma? Gdy wzrok staje się mętny
Cauze și factori de risc privind cataracta Cum se previne cataracta
Diagnozowanie i leczenie zaćmy Przygotuj się do wizyty
Zabiegi chirurgiczne zaćmy – Krok po kroku – Ryzyko i koszty Wytyczne dla pacjentów zainteresowanych zabiegiem usunięcia zaćmy
Wybór soczewki w przypadku zaćmy Prezentacja soczewek wewnątrzgałkowych: Jakie są różnice?
Często zadawane pytania Co należy wiedzieć o leczeniu zaćmy
Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Informacje o Twojej IOL firmy ZEISS Czy wszczepiono Pani/Panu soczewkę wewnątrzgałkową firmy ZEISS i/lub szuka Pani/Pan informacji o IOL firmy ZEISS?
Opuchnięte oczy, podkrążone oczy, zaczerwienione i piekące oczy Wszystko, co warto wiedzieć o możliwych przyczynach oraz metodach zapobiegania

Zdrowie + Profilaktyka 2018-01-19

Tags:

Jak znaleźć dobrego optyka? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę – od pierwszego badania wzroku po dopasowanie soczewek
Wady i zalety promieniowania UV Dlaczego to takie ważne? I czym grozi?
Czy doświadczasz skurczów powiek? Objawy, przyczyny, dostępne leczenie i profilaktyka

Zdrowie + Profilaktyka 2017-12-07

Tags:

Zapalenie spojówek, jęczmień, infekcja powiek itp. Najczęstsze zakażenia oczu Wszystko, co warto wiedzieć: Przyczyny, leczenie i profilaktyka

Zdrowie + Profilaktyka 2017-11-21

Tags:

Suche oczy - jak radzić sobie z pieczeniem i swędzeniem? Suchość oczu to częsta przyczyna wizyty u okulisty.

Zdrowie + Profilaktyka 2017-11-01

Tags:

Lista kontrolna przy zakupie nowych okularów Okulary do bliży i dali, okulary progresywne, okulary sportowe, okulary do czytania i okulary do pracy... Co warto o nich wiedzieć?
Wskazówki dotyczące kupowania okularów: jak znaleźć odpowiednią parę dla siebie Podczas kupowania nowych okularów ważne są dwie rzeczy: optymalne widzenie bez wysiłku oraz doskonały wygląd.